نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران جهت رسیدگی به مشکلات و دیدار با خانواده معظم شهدا و ایثارگران استان سیستان و بلوچستان به این استان سفر کرد.
کاروان ویژه حج جانبازان ظهر روز جمعه 9 شهریورماه ساعت 14 با ورود به فرودگاه امام خمینی (ره) و استقبال سید مستجاد حسینی مدیر کل ورزشی و اردویی بنیاد شهید و امور ایثارگران به میهن اسلامی بازگشت.
گزارش «جوان» از دومین گلستان شهدای جهان اسلام
با شهادت تعدادی از رزمندگان اصفهانی، ابتدا این شهدا را در قطعه «حمزه سیّدالشهدا» در شمال غربی بقعه شهید شمس‏آبادی دفن مى‏کردند. ولی با شروع جنگ تحمیلی عراق علیه ایران رفته رفته گنجایش آن قطعه تمام شد و ضرورت انتخاب یک مکان دیگر برای دفن شهدا بیشتر احساس شد
گفت‌وگوی «جوان» با پدر و مادر شهید جواد مقدم
یادم است یکبار که جواد می‌خواست به مدرسه برود، خیلی گریه می‌کرد، گفتم پسرم مدرسه رفتن که گریه ندارد، گفت: من نگران حال امام خمینی هستم مبادا اتفاقی برای ایشان بیفتد.
محمود کاوه
خرداد ۴۰ در مشهد، کودکی به دنیا آمد تا یکی از گهواره‌نشینان ۴۲ باشد؛ سربازان کوچک خمینی! همان سال‌های قبل انقلاب، دکتر علی شریعتی در بسیاری از سخنرانی‌های خود، از میان آن همه اسطوره شاهنامه، تنها و تنها سخن از کاوه می‌گفت!
گفت‌وگوی «جوان» با محمد اصفهانی عکاس ۳۰‌ هزار مزار شهید
آقای اسماعیل معروفی فرمانده گردان لشکر 27 محمد رسول الله (ص) بود. جانباز می‌شود و قدرت تکلم خود را از دست می‌دهد و اصلاً نمی‌تواند صحبت کند؛ چیزی که برای من جالب بود اینکه می‌آمد و به من کمک می‌کرد، آب می‌آورد، آشغال‌ها را از روی زمین جمع می‌کرد، سؤال کردم که چرا این کار را انجام می‌دهید، با همان زبان بی‌زبانی‌اش گفت: به خاطر خدا
هنر فاخر دفاع مقدس و اقبال مردمی
در روز‌هایی که شرایط سخت اقتصادی بر خانواده‌ها فشار می‌آورد و معمولاً در چنین شرایطی کالا‌های فرهنگی از سبد خانوار حذف می‌شود، استقبال خوب مردم از دو اثر در ژانر دفاع مقدس نشان می‌دهد با وجود تمام سختی‌ها مردم به دیدن آثار هنری خوب در این حوزه برای تازه شدن روحشان اهمیت می‌دهند.
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران که به نمایندگی از دولت به قم سفر کرده است با علما و مراجع عظام تقلید دیدار و گفت و گو کرد.
وزیر سپاه در دوران دفاع مقدس به معایب اقتصاد دولتی پرداخت و بیان کرد: اکنون مطرح می‌شود که حداقل ۸۵ درصد اقتصاد در دست دولت است؛ این اقتصاد باید صد در صد در دست مردم باشد
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، برگزار می‌کند:
موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس در نظر دارد با هدف تقویت توان حرفه‌ای موزه‌های ایران، در جهت شناسایی و رفع خطرات و همچنین اتخاذ راهکار‌های موثر در مواجهه با بحران، کارگاه آموزشی مدیریت موزه در زمان بحران را برگزار کند.
۷