خاطراتی از انقلاب تا جنگ در گفت‌وگوی «جوان» با چند رزمنده دفاع مقدس
عبدالله نوری: روز‌های 21 و 22 بهمن ماه سال 57 با تانک‌های گارد شاهنشاهی و حتی هلیکوپترها‌یشان درگیر شدیم. روز 22 بهمن من در سنگری بودم که روی پشت بام یکی از شعبه‌های بانک ملی درست کرده بودیم. همان جا شنیدم که ارتش اعلام بی‌طرفی کرده و انقلاب پیروز شده است
گفت‌وگوی «جوان» با بانوی انقلابی و خواهر شهید انقلاب اسلامی مراد نانکلی
من در سن ۱۵ سالگی توسط ساواک دستگیر شدم. بااینکه به سن قانونی نرسیده بودم دو سال و نیم به زندان محکوم و سال ۱۳۵۶ آزاد شدم. سال ۵۳ بعد از اینکه برادرم را در زندان به شهادت رساندند مرا دستگیر کردند. ۱۳ آذر ماه سال ۵۳ مراد را تحویل بهشت زهرا دادند و ۱۸ آذر ماه من دستگیر شدم.
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران:
مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران تهران بزرگ از بهره‌برداری کامل بزرگترین مجموعه فرهنگی، ورزشی و توانبخشی ایثارگران کشور در سال آینده خبر داد.
مروری بر خاطرات شهید انقلاب عبدالله رسولی در گفت‌وگوی «جوان» با خواهر شهید
یک روز قبل از شهادتش، در خانه به من گفت: شاید فردا نباشم. گفتم این چه حرفی است الان که هستیم و قرار نیست اتفاقی بیفتد. غافل از اینکه همان فردایش در خیابان برادرم را با گلوله به شهادت رساندند و خبر شهادتش را ساعت 4 صبح به ما دادند.
گفت‌وگوی «جوان» با یکی از عکاسان وقایع انقلاب
خرداد ۱۳۶۱ به تعدادی از عکاس‌ها اجازه دادند از حضرت امام تصویربرداری کنند. زاویه من به شکلی بود که توانستم عکسی منحصر به فرد بگیرم. یک روز فراخوانی برای جمع‌آوری عکس‌های امام زدند که عکس من برای چاپ روی اسکناس‌های ۱۰۰ تومانی انتخاب شد
میدان سلام موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، به عنوان اولین میدان سلام و ادای احترام مقامات عالی رتبه سیاسی و نظامی داخلی و خارجی به مقام شامخ شهدای گرانقدر دفاع مقدس با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی افتتاح شد.
گفت‌وگوی «جوان» با بانوی انقلابی که مادر یک شهید و 2 جانباز است
فعالیت‌های محمدرضا در اواخر پیروزی انقلاب علنی شد. با این وجود همسرم تفکرات ما را قبول داشت و به لحاظ اعتقادی همراه ما بود هرچند برای او با آن مسئولیتی که در ارتش داشت خطرناک بود، اما با این حال خودش هم مقید بود.
حجت الاسلام والمسلمین شهیدی:
نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران از پیگیری رهنمود رهبر معظم انقلاب در مورد عدم یکسان‌سازی مزار شهدا و حفظ هویت و شکل طبیعی گلزارهای مطهر شهدا خبر داد.
آخرین گفت‌وگو با محمدکاظم توحیدی؛ جانبازی که دوم بهمن ۹۷ به قافله شهیدان پیوست
سال ۷۰ ازدواج کردم و همسرم را از یک خانواده مذهبی انتخاب کردم. در واقع ایشان مرا انتخاب کردند. بار‌ها و بار‌ها دچار بحران‌های جسمی شدم و به خانمم التماس کردم برود، ولی ایشان با جان و دل تا الان ماند و بچه‌های‌مان را بزرگ کرد. الحمدلله دو فرزند دارم که مثل دسته گل هستند.
گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید مسعود نعیمی از نخستین شهدای سپاه
۱۵