گفت‌وگوی «جوان» با فرمانده ناحیه مقاومت بسیج حبیب‌بن مظاهر در تشریح برنامه‌های دهه فجر و ایام فاطمیه
۱۳ بهمن ماه به همت حوزه ۲۵۱ یک تیم پزشکی متشکل از متخصص زنان، قلب، ارولوژی، چشم پزشکی و بیماری‌های عفونی در مسجد جامع ابوذر حضور یافتند و به ویزیت رایگان ۶۰۰ الی ۷۰۰ نفر از مردم منطقه پرداختند
امیرغلامحسین دربندی در گفت‌وگو با «جوان» از فعالیت انقلابی ارتشی‌ها می‌گوید
بچه‌ها پوتین‌هایشان را هماهنگ زمین می‌زدند و پیش می‌رفتند. کم‌کم شعار مرگ بر شاه گفتیم و اینجا بود که مأموران حکومت نظامی ریختند و به طرف ما تیراندازی کردند. حساب کنید دو دسته نظامی با هم درگیر شده بودند. یک دسته به طرف دسته مقابل تیراندازی می‌کرد. ناگهان مردم میان ما واسطه شدند.
طرح یکسان سازی، سخنان رهبری و امیدواری خانواده‌های شهدا
اگر قرار باشد در گلزار‌ها طرح یکسان‌سازی اعمال شود، نه فقط وصیتنامه شهید و سلیقه و ابتکار خانواده به هیچ انگاشته می‌شود که با تخریب هر کدام از آن مزار‌ها بخشی از هویت تاریخی، ارزشی و فرهنگی کشورمان نابود می‌گردد.
روایت مبارزات محمد شجاعی نخستین شهید انقلابی هوانیروز در گفت‌وگو با خانواده شهید
هضم شهادت محمد که در آستانه ازدواج و تشکیل خانواده قرار داشت، نه تنها برای اعضای خانواده بلکه برای اقوام و آشنایان سخت بود. شهادت محمد هنوز برای مادر شهید طبیعی نشده است و ایشان هر وقت سر مزار پسرش می‌رود اشک از چشمانش جاری می‌شود. این داغ هنوز هم برایش تازگی دارد.
نشست تاریخ زنده ویژه بررسی چهل سال تاریخ شفاهی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس صبح امروز سه شنبه 16 بهمن 97 با حضور حجت الاسلام سعید فخرزاده مدیر دفتر تاریخ شفاهی حوزه هنری، حبیب الله اسماعیلی و مرتضی میردار از مورخان و نویسندگان تاریخ انقلاب در موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس برگزار شد.
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید:
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید گفت: گلزار های شهدایی که در مناطق سرد یا گرم هستند به منظور ساماندهی مسقف شده اند و ما پیرو رهنمود مقام معظم رهبری کارگروهی برای انجام ساماندهی طبق نظر رهبری تشکیل داده و با دستور رئیس بنیاد شهید تمامی فعالیت ها تا زمان تشکیل کارگروه و شروع اقدامی جامع، متوقف شود.
گفت‌وگوی «جوان» با مادر شهید تازه تفحص شده علیرضا زیبرم
وقتی جنگ شروع شد همه خانواده در تلاطم بودیم تا هر چه در توان داریم در دفاع مقدس به‌کار گیریم. همه خانواده وارد بسیج و فعالیت‌های پشتیبانی از جبهه شدیم. محمدعلی اولین رزمنده خانه‌ام بود که به افتخار جانبازی نائل آمد و کمی بعد از محمدعلی هم علیرضا رفت. پدر بچه‌ها هم راهی شد.
مروری بر فعالیت‌های شهید محمدتقی رضوانی در دفاع‌مقدس به مناسبت شهادتش در بهمن 1361
راوی حسن باقری هم باید مثل خودش آدم باهوش و عمیقی باشد که تصمیم و عملکرد حسن را درست و دقیق ضبط کند. هماهنگی روحی بین شهید باقری و شهید رضوانی باعث می‌شد کارهایشان هم هماهنگ شود. محمدتقی به دلیل خلاقیتش خیلی زود در کارش پیشرفت کرد و نظراتش گره‌گشا بود.
خاطراتی از انقلاب تا جنگ در گفت‌وگوی «جوان» با چند رزمنده دفاع مقدس
عبدالله نوری: روز‌های 21 و 22 بهمن ماه سال 57 با تانک‌های گارد شاهنشاهی و حتی هلیکوپترها‌یشان درگیر شدیم. روز 22 بهمن من در سنگری بودم که روی پشت بام یکی از شعبه‌های بانک ملی درست کرده بودیم. همان جا شنیدم که ارتش اعلام بی‌طرفی کرده و انقلاب پیروز شده است
گفت‌وگوی «جوان» با بانوی انقلابی و خواهر شهید انقلاب اسلامی مراد نانکلی
من در سن ۱۵ سالگی توسط ساواک دستگیر شدم. بااینکه به سن قانونی نرسیده بودم دو سال و نیم به زندان محکوم و سال ۱۳۵۶ آزاد شدم. سال ۵۳ بعد از اینکه برادرم را در زندان به شهادت رساندند مرا دستگیر کردند. ۱۳ آذر ماه سال ۵۳ مراد را تحویل بهشت زهرا دادند و ۱۸ آذر ماه من دستگیر شدم.
۱۱