رد شني تانك ارتش روي پيكر مادرم  مانده بود
گفت‌وگوي «جوان» با دختر شهيد بتول چراغچي از اولين شهداي زن انقلابي مشهد
ايام‌الله دهه فجر فرصت خوبي است از شهدايي ياد كنيم كه گذشت زمان ياد و خاطره‌شان را در اذهان‌مان كم‌رنگ كرده است. 9 دي 1357 بود كه استان خراسان اولين شهيد زن خود را تقديم انقلاب اسلامي كرد.
مراسم میهمانی لاله‌ها در آستانه فرا رسیدن سـی و نهمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی روز پنجشنبه 19 بهمن ماه با قرائت پیام نماینده ولی فقیه، معاون رییس جمهوری و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران در گلزارهای شهدا در شهرها، شهرستان‌ها و روستاهای سراسر کشور برگزار شد.
يك بار خواهر شهيد شدم و دو بار مادر شهيد
گفت‌وگوي «جوان» با مهرانگيز رسولي كه يك برادر و دو پسرش از شهداي دفاع مقدس هستند
تاريخ انقلاب اسلامي پر است از زنان غيوري كه اگرچه اسلحه به دست نگرفتند و مستقيم به جنگ با كفر نرفتند اما كلام و راهشان تأثير زيادي بر مردانشان گذاشت تا راهي جهاد مقدس شوند.
ماجراي اعتراض امام ‌به خريد 2 كيلو پرتقال
گزارش «جوان» از يك روز به‌يادماندني در ديدار بانوي انقلابي مرضيه حديدچي دباغ
سال گذشته وقتي شنيدم مرحوم مرضيه حديدچي دباغ در همسايگي‌مان در روستاي خور از توابع شهرستان ساوجبلاغ زندگي مي‌كند با تعدادي از دوستان قرار گذاشتيم، به ديدارشان برويم.
شهيدي كه پيشقراول مدافعان حرم بود
گفت‌وگوي «جوان» با پدر شهيد عقيل خليلي‌زاده از اولين شهداي جبهه مقاومت اسلامي
بهمن اگر چه با بهار فاصله دارد، اما ماه رويش‌هاست. ماهي كه در آن انقلاب اسلامي به پيروزي رسيد و رويش‌هاي بسياري را نصيب مردم ايران كرد. شهيد عقيل خليلي‌زاده هم متولد بهمن بود.
شهداي عشاير حماسه‌آفريناني بي‌نام و نشان بودند
گفت‌وگوي «جوان» با دبير ستاد اجرايي يادواره 10هزار شهيد عشاير كشور
15 بهمن يادواره سردار شهيد مرتضي حسين‌پور در زادگاهش انديكا برگزار شد. اين شهيد امسال به عنوان شهيد شاخص سازمان بسيج عشايري كشور برگزيده شده است.
توضیحات معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید در مورد «شهدای خدمت» و مناسب‌سازی گلزار شهدا
معاون تعاون و امور اجتماعی بنیاد شهید و امور ایثارگران در رابطه با شهدای تروریستی مجلس، حادثه پلاسکو و کشتی سانچی توضیحاتی ارائه داد.
در فرهنگسرای رازی برگزار می شود
همزمان با ایام ا... دهه مبارک فجر فرهنگسرای رازی ویژه برنامه بیعت آسمانی را با همکاری مدیریت حفظ آثار و ارزشهای دفاع مقدس نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی در روزچهار شنبه 18 بهمن ماه برگزار می کند.
نيروي گاردي بودم ولي به لطف خدا محافظ امام شدم
از حضور در گارد جاويدان شاه تا حفاظت از امام خميني (ره) در گفت‌وگوي «جوان» با رزمنده و آزاده سيدعلي‌اكبر مصطفوي
گاهي گرفتن يك تصميم مهم در يك بزنگاه تاريخي، باعث تغيير سرنوشت يك فرد مي‌شود. در جريان پيروزي انقلاب اسلامي، بسيار پيش آمد كه موسم تغيير و تحول در بطن انقلاب، قلوب بسياري را تغيير داد و آنها را در خط امام قرار داد.
قهرماني‌ها براي ما ماند 
و خون دلش براي مادران‌مان
جانباز 50 درصد محمد محمدي در گفت‌وگو با «جوان»:
وجود 36 هزار شهيد دانش‌آموز در دوران دفاع مقدس، نشان از حضور گسترده آنان در جبهه‌هاي جنگ تحميلي ‌دارد.
۱۰