دومین نمونه شناسنامه یگانی که مربوط به لشکر ۴۱ ثارالله است، به اهتمام عباس میرزایی در مرکز منتشر شد. به همین منظور با سید محمد طباطبائی کارشناس بخش یگانی گروه مطالعات نظامی مرکز اسناد و تحقیقات دفاع، گفتگویی را ترتیب دادیم تا در خصوص این کتاب توضیحاتی را ارائه دهند.
شهید مدافع حرم سردار حاج حمید محمدرضایی متولد •١٣٥ شال قزوین در سال ١٣۶۴ به جبهه اعزام و در سال ١٣۶٥ برادرش علی محمدرضایی در عملیات کربلا ۵ شهید شد.
همسرم دفعه آخر که از سوریه برگشت رفتار‌های خاصی داشت؛ از همه لحاظ تغییر محسوسی در رفتار و گفتار او احساس می‌شد.
11 اسفند سالروز شهادت سردار حمیدرضا گلکار
شهید گلکار در تاریخ 11 اسفند 1362 به درجه رفیع شهادت نائل آمد و خاک طلائیه را با خون خود شقایقی از توحید کرد. پس از 9 سال پیکر مطهر و پاکش به خاک وطن بازگشت و در گلزار شهدای امامزاده محمد حصارک کرج آرام گرفت.
فرازی از زندگی شهید قدیرعلی اکبری در گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید
شهدا بهترین الگو برای جوانان هستند. کافی است در میان دلمشغولی‌های روزگار، فرصتی را به خواندن زندگینامه، خاطرات و وصیت‌نامه شهدا اختصاص دهیم و مطمئن باشیم تأثیر خود را در نهاد پاک جوان‌ها خواهد گذاشت.
با حضور دانشجویان خارجی از یادمان شهدای هویزه بازدید و بازخوانی دلاورهای شهید علم الهدی صورت گرفت.
گفت‌وگوی «جوان» با برادر شهید مدافع حرم جواد سنجه‌ونلی فرمانده تخریب تیفور
مرور زندگی برخی از شهدای مدافع حرم یادآور سیمای مجاهدانی است که در قرآن کریم به دفعات از آن‌ها یاد می‌شود. همان‌ها که در جهاد راه خدا ثبات‌قدم دارند و در این مسیر از دادن مال و جان دریغ نمی‌کنند.
جانباز بهروز رضوی در گفت‌وگو با «جوان» از خاطرات حضور در لبنان می‌گوید
آن زمان فرهنگ و زبان فرانسه در لبنان غلبه خاصی داشت. بی‌حجابی‌ها را که می‌دیدیم پیش خودمان می‌گفتیم کار خیلی سختی در پیش داریم. یادم است یک‌سری محصولات فرهنگی مثل فیلم و عکس و... از ایران آوردند تا جوانان لبنانی با فرهنگ و واقعیات انقلاب اسلامی ایران بیشتر آشنا شوند.
مادر شهید محمد حسین حدادیان گفت:بعد از شهادت او بارها به من گفتند که برای تدفین به معراج شهدا بروم. اما من چون شنیده بودم که او را خیلی سخت به شهادت رسانده‌اند؛ دل دوباره دیدنش را نداشتم و در خانه ماندم. اما در آخر با اصرار پدرش به معراج رفتم.
روابط عمومی کل سپاه در اطلاعیه‌ای از کشف و شناسایی پیکر‌های مطهر پنج تن از شهدای مفقود سوریه خبر داد.
۱۰