استاد بزرگ پرهام مقصودلو برای نخستین بار در تاریخ شطرنج ایران و در فاصله یک دور مانده به پایان رقابتهای جوانان جهان، قهرمان این مسابقات شد.
بازیکنان مصدوم پرسپولیس می توانند مقابل الدحیل قطر به میدان بروند.
فریدون حسن
دانش رایزنی و لابی‌گری در ورزش امروز یک توانایی فوق‌العاده مهم است که اگر کشوری از آن بی‌بهره باشد، هر چقدر هم در مسائل فنی پیشرفته باشد، نمی‌تواند موفقیت چندانی به دست آورد.
پیروزی آسمانخراش‌ها مقابل فیلیپین
آسمانخراش‌های ایران با غلبه بر فیلیپین در رقابت‌های انتخابی جام جهانی رکورد شکست‌ناپذیری در آزادی را حفظ کردند. تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین دیدار خود از پنجره چهارم رقابت‌های انتخابی جام جهانی 2019 به مصاف تیم ملی فیلیپین رفت و با نتیجه 81 بر 73 از سد این تیم گذشت. شاگردان مهران شاهین‌طبع که پیش از این پنج برد و یک باخت را دشت کرده بودند، عصر پنج‌شنبه و با حمایت هواداران ایرانی یک پیروزی ارزشمند به دست آوردند تا با روحیه‌ای مضاعف به مصاف ژاپن بروند. حریف بعدی تیم کشورمان ژاپنی‌ها هستند و با توجه به غیبت صمد نیکخواه‌بهرامی و حامد حدادی بازی سختی در انتظار ملی‌پوشان است.
قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان پس از اصلاحات نهایی مجلس در شورای نگهبان به تأیید رسید تا ورزش ایران در انتظار سونامی کنارگیری مدیران بازنشسته باشد، مدیرانی که امروز برخی از آن‌ها در فدراسیون‌ها سر کارند و بعضی هایشان هم معاون وزیر هستند.
رئیس کمیته ملی المپیک این روز‌ها دیدار‌هایی با رئیس فدراسیون جهانی کشتی و همچنین باخ رئیس IOC داشته، اما به‌رغم اینکه هر کدام از این دیدار‌ها می‌تواند استراتژیک باشد و برای ورزش ایران به خصوص کشتی تعیین‌کننده، نگرانی‌ها همچنان به قوت خود باقی است
رئیس فدراسیون فوتبال اعلام کرد که پروپئیچ در هنگام جدایی از استقلال 30 هزار دلار خواستار شده اما با پاسخ منفی مدیران وقت این باشگاه مواجه شده است این درحالی است که نهایتا بعد از شکایت در FIFA، روز گذشته استقلالی‌ها به این بازیکن 360 هزار دلار پرداخت کرده‌اند!
نوزدهمین دوره رقابت های والیبال قهرمانی جهان از امروز(یکشنبه) با حضور ۲۴ تیم و برگزاری دو دیدار افتتاحیه بین تیم های ایتالیا و ژاپن و همچنین بازی بلغارستان با فنلاند آغاز می شود.
۱۵