رقابت‌های جام‌جهانی ۲۰۱۸ روسیه با حضور لهستان، سنگال، کلمبیا و ژاپن یک گروه معمولی و تقریباً هم سطح به نظر می‌رسید. حضور چهار نماینده از چهار قاره، چهار نماینده‌ای که در قاره‌هایشان نه عالی بودند و نه ضعیف، بنابراین می‌شد توقع بازی‌های یکدست و هم‌سطح را داشت.
ایران – پرتغال، امشب ساعت ۲۲:۳۰
نگاه ۸۰ میلیون ایرانی امشب به ورزشگاه سارانسک روسیه است، چشم به ساق‌های ۱۱ ستاره‌ای که امروز در یکی از حساس‌ترین مسابقات تاریخ فوتبال ایران مقابل پرتغال قرار می‌گیرند. پس از یک برد و یک شکست، امشب کرش و شاگردانش برای پیروزی و صعودی تاریخی به مرحله دوم جام جهانی می‌جنگند.
گزارشگر بازي ايران و پرتغال در گفت و گو با "جوان آنلاین"
پیمان یوسفی گزارشگر بازی ایران و پرتغال شد. بازی مهم و سرنوشت سازی که تا امروز امید را در دل میلیون ها هوادار کشورمان زنده نگه داشته است.
سعید احمدیان
پاسخ آگاهانه مهدی مهدوی‌کیا و مسعود شجاعی به سؤالات شیطنت‌آمیز رسانه‌های غربی در حاشیه مسابقات جام جهانی، بار دیگر حاکی از آن است که می‌توان از فرصت فوتبال برای مقابله با جوسازی و سیاه‌نمایی غربی‌ها علیه کشورمان استفاده کرد و ...
دهه ۹۰ اوج بحران یوگسلاوی بود، بحرانی که حتی فوتبال را هم تحت تأثیر خود قرار داد. درگیری‌ها و کشتار‌های وحشیانه در بوسنی و کوزوو هنوز هم باعث شرمندگی جامعه بشری به خصوص مدعیان تمدن در اروپاست.
از سال ۱۹۹۴ تاکنون طی هفت دوره جام جهانی این دو تیم تنها در دو دوره با هم همگروه نبوده‌اند، ۱۹۹۸ فرانسه و ۲۰۰۶ آلمان. آرژانتینی‌ها در ۹۴ امریکا، ۲۰۰۲ کره و ژاپن، ۲۰۱۰ امریکای جنوبی و ۲۰۱۴ برزیل رقیب سرسخت آفریقایی خود را شکست داده‌اند..
انتقاد شدید سرمربی تیم ملی فوتبال ایران از همزبانی و ملاطفت داور اهل اروگوئه با بازیکنان اسپانیا و نپذیرفتن گل صحیح ایران
گل ایران به اسپانیا مردود اعلام می‌شود. تأثیر کمک‌داوران ویدئویی و بودن و نبودنشان در این اتفاق به وضوح دیده می‌شود. شاید به همین خاطر است که کرش امروز فریاد می‌زند.
گفت و گو‌ي «جوان آنلاین» با مربي سابق تيم ملي درباره بازی مهم و حساس ايران و پرتغال
اظهار نظرهای مربیان و بازیکنان بزرگ دنیا حکایت از آن دارد که شاگردان کی روش پس از بازی با اسپانیا توانسته اند نوع نگاه ها را به تیم ملی ایران تغییر دهند و حالا بیشتر می توان به کسب ۳ امتیازی برای صعود به مرحله بعد امیدوار بود.
درخشش در جام جهانی هدف بزرگی بود که با همت ایرانی به آن رسیدیم و همچنان با نگاهی امیدوارانه منتظر رویارویی با تیم ملی پرتغال هستیم. موفقیت در گروه مرگ چالش بزرگ فوتبال کشورمان بود...
۱۶