وحید حاجی‌پور
بهره‌برداری سیاسی از سوءاستفاده‌ها و فساد‌های نفتی در کشور تبدیل به یک اپیدمی در رسانه‌های اصلاح‌طلب شده‌است. این رسانه‌ها با باز‌تولید مطالب قدیمی، واگذاری تریبون به مهره‌های اصلی فساد و ارائه گزاره‌های غلط و آدرس‌های انحرافی، در صدد مهندسی افکار عمومی به سود جبهه سیاسی متعلق به آن هستند.
درحالی‌که مردم در یک سال گذشته به شدت درگیر گرانی و مشکلات معیشتی هستند، برگزاری همایش «رضایتمندی مشتری» آن هم در سالن همایش‌های صدا و سیما، در جهت حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان ریشخندی است که مصرف‌کنندگان گرفتار در مشکلات را نشانه گرفته است؟
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تأکید بر ضرورت تأمین نقدینگی و مواد اولیه واحد‌های صنعتی در سال ۹۸، از دستور رئیس‌جمهور به بانک مرکزی برای تأمین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی خبر داد.
مرکز آمار ایران اعلام کرد، بررسی تغییرات نرخ مشارکت اقتصادی حاکی از آن است که این نرخ نسبت به سال قبل (١٣٩٦)، ۴/ ۰ درصد افزایش یافته است.
با تدابیر بازارساز نرخ مجددا به محدود ۱۳ هزارتومان بازگشت و انتظار می‌رود نوسانات در همین کانال تداوم یابد. در ادامه این گزارش بررسی می‌شود که آیا کاهش قیمت دلار ادامه خواهد یافت؟
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش ۸ دلاری هر اونس طلا در بازار خبر داده و گفته: «مردم فعلا خریدهای خود را به روزهای بعد موکول کنند، حباب سکه به ۴۴۰ هزار تومان رسیده است.»
نرخ دلار همچنان کاهشی است
اگرچه در روز‌های ابتدایی هفته گذشته نرخ دلار از مرز ۱۴ هزار تومان عبور کرد، اما با تدابیر بازارساز نرخ مجددا به محدود ۱۳ هزارتومان بازگشت و انتظار می‌رود نوسانات در همین کانال تداوم یابد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر ضرورت تامین نقدینگی و مواد اولیه واحد‌های صنعتی در سال ۹۸، از دستور رئیس جمهور به بانک مرکزی برای تامین سرمایه در گردش واحد‌های تولیدی خبر داد.
قیمت ارز و قیمت دلار امروز شنبه ۲۴ فروردین ۹۸ را در ادامه می‌خوانید.
رئیس کل بانک مرکزی گفت: در شرایط حاضر افزایش نرخ سود کارکردی جز افزایش هزینه‌های تولید و فشار بیشتر بر ترازنامه بانک‌ها را نخواهد داشت.
۹