برآورد‌های صندوق بین‌المللی پول نشان می‎دهد
بزرگی تولید ناخالص داخلی کشور‌های مختلف شاخصی است که هر ساله مورد بررسی و مطالعه قرار می‌گیرد و رده بندی بزرگی اقتصاد کشور‌ها بر مبنای تولید ناخالص داخلی انجام میشود. صندوق بین المللی پول هم هر ساله این شاخص را برای کشور‌های مختلف محاسبه می‌کند.
بامداد امروز، نود و ششمین مرحله پرداخت یارانه نقدی بهمن به حساب سرپرستان خانوار‌ها واریز شد.
فرمانده قرارگاه خاتم الانبیاء با اعلام ساخت کشتی‌های غول‌پیکر و نفتکش برای خارجی‌ها از بهره‌برداری فاز ۴ پالایشگاه خلیج‌فارس با توان ۱۰۰ درصدی ایرانی‌ها خبر داد و گفت: به دولت پیشنهاد داده‌ایم آب استان‌های مرکزی کشور را از طریق دریا تامین کنیم.
با وجود اینکه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در هفته آتی درباره نرخ تازه قیمت کاغذ برای عرضه و مصرف تصمیم‌گیری می‌کند اما سوداگری در بازار این محصول در آستانه نمایشگاه کتاب بیداد می‌کند.
سایه‌ سنگین تجربه‌ برجام بر روی INSTEX
تجربه کانال خرید برجام که از طریق آن تهیه‌ اقلام و کالاهای صنعتی انجام می‌شد، نشان می‌دهد INSTEX حتی در برآورده کردن نیازهای غذایی و دارویی مردم ایران هم موفق نخواهد بود.
رئیس سازمان تعزیرات حکومتی استان تهران از مشکلات توزیع گوشت گرم و واردات آن به کشور و تخلف شرکت‌های لبنی در بحث گران‌فروشی سخن گفت.
کرسنت پیش بینی کرده است که قیمت نفت در سال جاری به ارقامی در حدود 70 دلار در هر بشکه برسد. قیمت نفت در سال جاری احتمالا به 70 دلار برسد
نامه مهم احمد توکلی خطاب به اعضای مجمع تشخیص و نمایندگان مجلس
احمد توکلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام و نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی درباره سازوکار مالی جدید اروپا موسوم به اینستکس نامه‌ای را خطاب به اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام و نمایندگان مجلس نوشته است.
مهران ابراهیمیان
در بیانیه مهم و راهبردی مقام معظم رهبری در چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی بیشترین واژه کلیدی به کار رفته «اقتصاد» با ۳۲ بار تکرار و بعد از آن «اخلاق» ۱۷ بار و «جوانان» ۲۸ بار و در مرحله آخر «سیاسی و سیاست» ۱۷ بار اشاره شده و دو بند از توصیه‌های هفت‌گانه به موضوع اقتصاد اختصاص یافته که درقالب دو بخش مهم به آن پرداخته شده‌است و همان‌طور که بر آن تأکید شده اگر چه اقتصاد هدف نیست ولی عامل مهم سلطه‌ناپذیری و نفوذ‌ناپذیری است.
مانده بدهی بانک‌ها به بانک مرکزی ۵۰ هزار میلیارد تومان
جمع مانده بدهی بانک‌های دولتی به بانک مرکزی در پایان مهرماه ۱۳۹۷ به میزان ۷/۵۰ هزار میلیارد تومان بوده است که از این مقدار بالغ بر ۴۱ هزار میلیارد تومان آن بدهی بانک عامل بخش مسکن به بانک مرکزی بابت خطوط اعتباری مسکن مهر است.
۹