عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی نیز ضمن اعلام تأمین ۳.۲ میلیارد یورو برای واردات کالا‌های اساسی، مواد اولیه وکالا‌های سرمایه‌ای و مصرفی طی یک ماه گذشته در یادداشتی نوشت: «دولت امریکا بیشتر اقداماتی را که می‌خواست و می‌توانست در ۴ نوامبر انجام دهد، تاکنون انجام داده و از حالا به بعد بیشتر در پی جنگ روانی است.»
بررسی آمار عملکرد بانک‌ها و موسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که مبلغ کل تسهیلات اعطایی در تیر ۹۷ نسبت به اسفندماه سال ۹۶ رشد ۳.۳ درصدی داشته است.
عرضه ارز پتروشیمی‌ها همچنان قطره‌چکانی است؛ حتی تهدید‌های دولت هم جواب نمی‌دهد، برخی از آن‌ها حتی به لقب خیانتکار بودن هم توجهی نکرده و همچنان کار خود را می‌کنند؛ اکنون هم عرضه‌شان کم شده است.
سازمان ملل از ارتقاء یک پله‌ای جایگاه ایران در رده‌بندی جهانی شاخص توسعه انسانی خبر داد و اعلام کرد توسعه انسانی ایران بیشتر از ۱۲۹ کشور جهان از جمله ترکیه، برزیل و چین شده است.
رییس هیات تحقیق و تفحص از صنعت خودروسازی کشور، گفت: دخالت وزارت صنعت، معدن و تجارت به مسئله قیمت گذاری کالا از طریق سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان دارای تعارض منافع با مسؤولیت‌هاست.
هفته گذشته گزارشی با عنوان «عوارض بی‌تدبیری» در روزنامه «صبح‌نو» به چاپ رسید که از نگرانی‌هایی در زمینه ماندن هفت میلیون تن کالا در گمرکات کشور به‌دلیل مشکلات ترخیصی خبر داده بود
برخی می‌گویند محصولاتی که در قسمت پیشنهاد شگفت‌انگیز دیجی‌کالا ارائه می‌شوند، قیمت‌شان نسبت به قیمت قبلی سایت بالاتر عنوان می‌شود و با تخفیفی که می‌گیرند درواقع به قیمت حقیقی خود کالا می‌رسد
زرین کیا گفت:بر اساس حجم نقدینگی و شاخص قدرت برابری خرید PPP و یا روش‌های دارایی‌های بانک مرکزی و تراز نامه‌ای می‌توان گفت: نرخ هر دلار آمریکا فراتر از ۱۰ هزارتومان توجیه اقتصادی ندارد.
رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌ داران گفت: درج قیمت جدید روی محصولات در سوپر مارکت ها تخلف محسوب می شود.
وزیر صنعت و تجارت خبر داد
این روز‌ها تصمیمات متعددی به منظور حذف رانت از صنعت پتروشیمی و کوتاه کردن دست دلالان از بورس کالا اتخاذ می‌شود. هفته گذشته هیئت دولت تصمیم گرفت تا محصولات پتروشیمی از بورس کالا خارج و در بازار خرید و فروش شود، اما وزیر صنعت و تجارت روز گذشته اعلام کرد، از این هفته، در عرضه محصولات پتروشیمی، سقف رقابت آزاد خواهد شد.
۸