قیمت هر گرم طلا پنج‌شنبه ۲۹ فروردین ۹۸، ۴۳۰ هزار و ۹۹۰ تومان اعلام شده که نسبت به روز گذشته افزایش داشته است.
گزارشی درباره ورود سنتکام به فهرست تروریستی از سوی جمهوری اسلامی ایران
سنتکام؛ ارتش نفت ایالات متحده امریکا با تصمیم جمهوری اسلامی ایران و در واکنش به تروریستی خواندن سپاه پاسداران توسط امریکا، یک گروه تروریستی شناخته شد تا معادلات نظامی – نفتی در منطقه دچار یک شوک شود.
نگاهی تاریخی به تحریم‌های نفتی
تحریم نفتی یکی از ابزار‌های مهم ایالات متحده امریکا از زمان جنگ جهانی تا به امروز بوده است. آن‌ها به خوبی می‌دانند به کارگیری تحریم‌های اقتصادی به ویژه نفتی از چه جایگاه بسیار مهمی برای کشور تولیدکننده و مصرف‌کننده برخوردار است
وزیر نیرو خبر داد
وزیر نیرو گفت: طبق تصمیم هیئت وزیران به مشترکانی که کمتر از الگوی مصرف آب و برق مصرف می‌کنند مبالغ تشویقی پرداخت می‌شود.
رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور گفت: بر اساس مصوبه مجلس کارکنان دولت باید حقوق فروردین را با افزایش ۴۰۰ هزار تومانی دریافت کنند.
نماینده مردم شاهین‌شهر خطاب به وزیر صنعت گفت: آقای وزیر بی‌تفاوتی و عدم اراده جدی شما در رفع مشکلات مردم بیشتر از گرانی و تورم لگام‌گسیخته مردم را اذیت می‌کند.
هادی غلامحسینی
پروژه‌های عمرانی موجود در کشور به یک چالش عظیم تبدیل شده‌است، زیرا در شرایطی که طی سال ۸۲ الی ۹۷ در حدود ۳۶۰ هزار میلیارد تومان پرداخت‌های عمرانی از طریق بودجه عمومی کشور انجام گرفته‌است، هم اکنون نمایندگان مجلس تعداد پروژه‌های نیمه‌کاره در کشور را در حدود ۷۱ هزار پروژه معرفی می‌کنند که به فرض عدم کلنگ‌زنی پروژه‌های عمرانی جدید و با این روند پرداخت‌های عمرانی حداقل در حدود ۲۰ سال زمان برای اتمام این پروژه‌ها نیاز است.
انحراف قانون هدفمندی یارانه‌ها
وقتی در سال ۸۹ قانون هدفمندی یارانه‌ها تصویب شد و قرار شد به ا‌زای دریافت ۴۵ هزارو‌۵۰۰ تومان قیمت انرژی و نان واقعی شود، کسی تصور نمی‌کرد که با گذشت هشت سال همچنان پردرآمد‌ها ۲۳ برابر کم‌درآمد‌ها یارانه انرژی دریافت کنند.
وزیر راه:
وزیر راه و شهرسازی مهم‌ترین برنامه‌های بخش مسکن را تکمیل واحد‌های مسکن مهر و احداث ۴۰۰ هزار واحد در شهر‌های مختلف عنوان کرد و گفت: به منظور متعادل‌سازی قیمت مسکن، قرار است تسهیلات سازندگان را افزایش دهیم.
در جریان معاملات روز گذشته بازار بورس اوراق بهادار تهران شاخص کل در حدود ۲ هزار واحد ریزش داشت تا پس از رشد‌هایی که گاهی هیجانی خوانده می‌شد، بازار با اصلاح قیمتی همراه شود. با توجه به چنین ریزش‌هایی کارشناسان بازار سرمایه به اشخاصی که نسبت به بازار سهام شناخت کافی ندارند توصیه می‌کنند به طور مستقیم در چنین بازاری ورود نکنند و مسیرهایی، چون صندوق‌های سرمایه‌گذاری را در پیش بگیرند.
۸