وحید حاجی‌پور
باز هم اتصال یا عدم اتصال به سوئیفت محل بحث رسانه‌ها شده‌است؛ اهمیت این موضوع به حدی بالا رفته است که برخی بر این طبل می‌کوبند که عدم دسترسی بانک‌های ایرانی به این پیام‌رسان، یک رخداد غم‌انگیز است.
انتشار لیست اعضای هیئت مدیره شرکت‌های تابعه وزارت کار نقطه عطفی در اقتصاد ایران برای مقابله با رانت، فساد و بده‌بستان‌های سیاسی است.
کسری ۱۰۰ هزار تومانی بودجه خانوار‌های تهرانی با تورم 9/6 درصدی در سال ۹۶
گزارش بودجه خانوار‌ها در سال ۱۳۹۶ که توسط بانک مرکزی تهیه و منتشر شده‌است، نشان می‌دهد که یک خانوار تهرانی در سال ۹۶ به طور متوسط 68/4 میلیون تومان هزینه و 67/3 میلیون تومان درآمد داشته‌است.
نماینده مجلس به جهانگیری:
در حالی که هم اکنون نیمی از وجه سهام عدالت به حساب دولت پرداخت شده و زمان ۱۰ ساله اجرای این طرح به اتمام رسیده‌است، مدیریت دولتی حاکم بر این بخش وضعیت نگران‌کننده‌ای برای سهامداران سهام عدالت در شرکت‌ها رقم زده‌است، به نوعی که یک نماینده مجلس در واکنش به اظهارات معاون اول که ارزش سهام عدالت را ۱۴ میلیون ارزیابی کرده‌است، گفت: حدود ۷۰ درصد شرکت‌ها زیان‌ده هستند و دولت طرحی هم برای آزادسازی نداده‌است.
نگاهی به برنامه‌های بازوی نفتی پوتین در خاورمیانه و آسیا
زمانی که ولادیمیر پوتین، مدیریت شرکت روسنفت را به یکی از همکاران سابق خود در کا. گ. ب. سپرد، مشخص بود که این شرکت نفتی به یکی از مهره‌های اصلی کرملین برای نفوذ اقتصادی در خاورمیانه تبدیل خواهد شد.
نگاهی به عملکرد سیستم بانکی به روایت آمار
بررسی آمار عملکرد بانک‌ها و مؤسسات اعتباری کشور حاکی از آن است که مبلغ کل تسهیلات اعطایی در شهریور امسال نسبت به اسفند پارسال رشد ۸ /۶ درصدی داشته است.
به دنبال انتشار گزارشی در روزنامه جوان پیرامون عرضه و فروش کفش دست دوز آمریکایی با قیمت ۳۱ میلیون تومان در سایت دیجی کالا، این شرکت ضمن ارسال اصلاحیه‌ای به این روزنامه عرضه این کالا با قیمت نجومی را اشتباه فروشنده خطاب کرده است.
در شرایطی که بازار مسکن در رکود تورمی قرار گرفته کارشناسان پنج راهکار را برای بهبود اوضاع این بخش ارایه کرده‌اند که از جمله آنها می‌توان به افزایش سقف تسهیلات به ۲۰۰ میلیون تومان، هم‌افزایی دولت و بخش خصوصی در جهت تقویت انبوه‌سازی، فسادزدایی، اجرای قوانین موثر و کوشش برای اجرای بازآفرینی پایدار اشاره کرد.
او هنگام دستگیری دو جمله را به مأموران می‌گوید: "بروید و به خود افتخار کنید که مرا دستگیر کرده‌اید. " "بروید و با افتخار به دیگران بگویید که توانسته‌اید سلطان سکه را بگیرید".
یکی از ویژگی‌های نمای آلومینیوم کامپوزیت این است که در بسیاری از انواع این متریال خاصیت ضد حریق بودن وجود دارد. خاصیت ضد حریق بودن نمای آلومینیوم کامپوزیت باعث می شود که در صورت آتش‌سوزی در یک ساختمان، آتش به طبقات بالا و پایین توسط نما منتقل نشود. این ویژگی ایمنی ساختمان را در برابر آتش سوزی افزایش می دهد.
۷