اصلا مگر می‌شود مشتری کالایی را بخرد که نه قیمت آن را می‌داند و نه زمان تحویل گرفتنش را و از همه عجیب‌تر، نه نام آن را؟ بیخود نیست طنازان شبکه‌های اجتماعی طرح اخیر فروش خودروسازان را چیزی شبیه «لپ‌لپ» دانسته‌اند، همان بسته‌های پلاستیکی جذاب برای کودکان که آن را می‌خرند، بی‌آنکه بدانند داخلش چیست.
افت گردشگری ایران در سال ۲۰۱۷ در حالی اتفاق افتاده است که شورای جهانی سفر و گردشگری پیش‌بینی کرده بود در این سال شمار گردشگران ورودی به ایران با ۱۶ درصد رشد همراه خواهد بود و به ۵ میلیون و ۵۱۳ هزار نفر می‌رسد
ستاد تنظیم بازار بعد از گرانی و نایاب شدن، تصویب کرد
ستاد تنظیم بازار بعد گرانی و نایاب شدن پوشک در آخرین نشست خود به منظور تنظیم بازار محصولات سلولزی و بهداشتی تصویب کرد که ارز تخصیصی برای واردات مواداولیه کاغذ و روزنامه با قیمت ۴۲۰۰ تومان و مواد اولیه موردنیاز در صنایع سلولزی و بهداشتی با ارز بازار ثانویه تأمین شود.
هادی غلامحسینی
رعایت‌نکردن اصول ساده اقتصادی می‌تواند مشکلات زیادی را خلق کند، به طور نمونه بی‌توجهی به اصل تقدم درآمد بر هزینه در بخش دولت و بودجه‌ریزی چالش‌های زیادی را پدید آورده‌است که بخشی از آن استقراض شدید از شبکه بانکی و رشد حجم بدهی‌های عمومی و کاهش ارزش پول ملی و خلق نقدینگی است.
پیش‌بینی «جوان» درباره دردسر وام اشتغالزایی درست بود
ظاهراً همزمان با تعطیلات مجلس مدیر ملی طرح توسعه کسب و کار و اشتغال پایدار (تکاپو) فرصت را غنیمت شمرده و از انحراف این طرح که پیشتر روزنامه جوان درباره خطر انحراف آن هشدار داده بود، سخنانی را بیان کرد که نشان از دخالت برخی نمایندگان در فرایند تسهیلات به روستاییان دارد.
خرید حضوری دام برای افراد خیلی سخت است چرا که اماکن عرضه کننده دام معمولا در حاشیه شهرها قرار دارند. در تهران به علت ترافیک و شلوغی حضور در حاشیه شهر غیر ممکن و طاقت فرسا به نظر می رسد. آیا می‌شود اینترنتی گوسفند خرید؟
معاون وزیر صنعت گفت: ارزآوری صنعت شیرینی و شکلات به حدود ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد و می‌توان این صنعت را جزو صنایع ارزآور به حساب آورد که در حوزه اشتغال زایی همواره نقش آفرینی می‌کند.
مقامات روسیه و هند به توافق رسیدند که در گام نخست ۳۰ میلیارد دلار مبادلات دو کشور با ارز‌های ملی انجام شود و روز به روز سهم این مبادلات و حذف دلار را افزایش دهند.
استفاده از کارت سوخت در اواخر دهه ۱۳۸۰ مصرف بنزین را روزانه ۱۰ میلیون لیتر کاهش داد، اما حذف آن از سال ۹۴ موجب افزایش قاچاق بنزین به کشور‌های همسایه شد.
رئیس فراکسیون مبارزه با مفاسد اقتصادی با بیان اینکه ایران خودرو و سایپا ۱۶۰ هزار خودرو را احتکار کرده‌اند، گفت: خودروسازان تلاش دارند ورشکستگی خود را از این طریق حل کنند؛ این کار اختلاس است.
۷