وحید حاجی پور
یکی از ویژگی‌های برجسته صنعت نفت طی پنج سال گذشته تمرکز کامل بر واژه‌های لاتین در توسعه صنعت نفت است که هیچ خروجی برای این صنعت نداشته‌است و تنها تبدیل به محملی شده که مدیران بازنشسته و فعلی وزارت نفت و شرکـت‌های زیرمجموعه، برای نشان دادن اینکه سطح فکری‌شان با سایرین متفاوت است، علاقه بسیاری به آن دارند.
روز گذشته در نوبت بعد از ظهر نمایندگان با ۱۱۷ رأی موافق، ۸۶ رأی مخالف و ۸ رأی ممتنع از مجموع ۲۱۲ نماینده حاضر در مجلس، کلیات بودجه ۹۸ را تصویب کردند، جالب این است که بیش از ۷۰ نماینده مجلس در ارائه نظر جهت تصویب کلیات مهم‌ترین سند مالی یک سال آتی کشور غیبت داشتند و حال آنکه کشور در جنگ اقتصادی با امریکا قرار دارد.
تأکید مقام‌معظم‌رهبری در بیانیه راهبردی گام دوم انقلاب مسئولیت مسئولان اجرایی را در تحقق اقتصاد مقاومتی سنگین‌تر کرد
صدور بیانیه «گام دوم انقلاب» از سوی مقام معظم رهبری و تأکید مجدد ایشان بر لزوم حرکت به سمت اقتصاد مقاومتی، در کنار لزوم مبارزه با فساد را باید تزریق خونی تازه به رگ‌های اقتصاد خسته این روز‌های کشور دانست که در شرایط رکود تورمی در جنگ اقتصادی و تحریم‌های ظالمانه امریکا نیز قرار گرفته است.
جعفر تکبیری
بازار ارز این روزها، آرامشی نسبی را تجربه می‌کند، اما همچنان یکی از بزرگ‌ترین معضلات این بازار، عدم بازگشت ارز حاصل از صادرات است. اتفاقی که اگر روی دهد می‌تواند، آبی بر آتش تقاضای بازار ارز باشد.
مجموعه‌ای از مشکلات نهاده‌ها، توزیع و فساد بازار مواد پروتئینی را بر هم زد و مرغ را به ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان رساند
درحالی‌که سالانه بیش از ۱۰۰ هزار تن گوشت قرمز به کشور وارد می‌شود تا کسری تولید را تأمین کند و ذخایر فعلی گوشت هم ۲۵ هزار تن است، هم‌اینک ۱۷ هزار تن گوشت در گمرک به طمع بهره‌مندی از معافیت مالیاتی دپو شده است.
یک کارشناس ارشد اقتصادی با بیان اینکه چشم‌انداز اقتصاد ایران باید بر‌اساس بیانیه گام دوم رهبر انقلاب تدوین شود، گفت: باید دقت داشت که با جهان‌بینی سرمایه‌داری نمی‌توانیم اقتصاد مقاومتی دینی را پیاده کنیم.
گزارش «جوان آنلاین» از افزایش بی‌منطق قیمت خودرو‌ و جای خالی نظارت در بازار
در حالی که قرار بود خودروسازان پس از دریافت افزایش قیمت محصولات‌شان، عرضه خودرو به بازار را آغاز کنند و مانع دلال‌بازی‌ها و افزایش بی‌منطق قیمت‌ها شوند، اما هنوز این اتفاق نیفتاده و بازار با افزایش قیمت سرسام‌آور و بی‌منطقی مواجه شده است.
با ۱۱۷ رای موافق نمایندگان مجلس
نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ۱۱۷ رای موافق کلیات لایحه بودجه ۹۸ را تصویب کردند.
افزایش قیمت خودرو در خواب زمستانی مسئولان وزارت صنعت
در حال حاضر وزیر صنعت و دستگاه‌های نظارتی واکنشی به قیمت های افسار گسیخته در بازار خودرو ندارند و همین سکوت باعث شده تا طی روزهای اخیر قیمت برخی خودروها حدود ۲۰ میلیون تومان گران شود.
کشتی‌آرای
رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر از کاهش ۶۰ هزار تومانی حباب سکه نسبت به اوخر هفته گذشته خبر داد.
۷