رئیس گروه اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی اعلام کرد
رئیس گروه اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی گفت: در حال حاضر حجم متقاضیان مورد برنامه‌ریزی برای مسکن‌دار شدن بسیار زیاد است، لذا پاسخ دادن به این نیاز‌ها در یک گام تقریباً آرمانی است.
رحمانی: سازمان حمایت برای احقاق حقوق مردم از خودروسازان مماشات نکند
قیمت انواع خودرو بین ۳۰ تا ۴۰ درصد برای چندمین‌بار در سال‌جاری رسماً گران شد، رئیس انجمن خودروسازان بدون اشاره به افزایش نجومی قیمت‌ها از مردم بابت تأخیر در تحویل خودرو‌ها عذرخواهی کرد و وزیر صنعت و تجارت نیز نسبت به انجام تعهدات خودروسازان تأکید کرد.
وزیر صنعت،‌ معدن و تجارت با فراخواندن مدیران عامل دو خودروسازی بزرگ کشور نسبت به عمل‌کردن آن‌ها به تعهدات فروش خود اولتیماتوم داد.
مشکلات تولید، عدم توانایی در پاسخگویی به تعهدات و تحویل خودرو‌های ثبت نامی موجب شده تا نارضایتی خریداران ساندرو و تندر ۹۰ هر روز افزایش بیشتری پیدا کند.
همتی:
عبدالناصر همتی می‌گوید: بازار ارز تحت کنترل است. اجازه فعالیت نوسان گیر‌ها را نخواهد داد تا از فضای ایجادشده و رشد تقاضای آخر سال سوء استفاده کنند. سیاستی که به تعبیر برخی از تحلیلگران تله‌ای برای نوسان گیران محسوب می‌شود.
معاون اداری مالی سازمان تامین اجتماعی گفت: سبد کالا طی امروز و فردا به حساب کارگران سرپرست خانوار تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی واریز می شود و بسته به میزان خانوار مبلغ متفاوت است.
نیم نگاهی به سفره پرخرج دولت!
بر اساس قانون همزمان با ارائه لایحه بودجه باید جداول بدهی‌ها و مطالبات دولت هم به مجلس شورای اسلامی ارائه شود؛ اما علی‌رغم این که مجلس در آستانه بررسی بودجه سال‌۹۸ و تصویب آن است، این جداول از سوی دولت ارائه نشده است
رئیس کل اسبق بانک مرکزی:
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و رئیس کل اسبق بانک مرکزی با بیان اینکه زمانی ایران مدعی پیوستن به سازمان تجارت جهانی بود گفت: این که کیفیت خودرو تولید داخل بالا نرود و در عین حال مرزها هم بسته شود تا مردم ناچار به خرید خودرو داخلی شوند هنر نیست.
سرانجام سیاست جدید قیمتی در حوزه خودرو یعنی تعیین قیمت تا زیر ۵ درصد قیمت بازار، توسط خودروسازان کلید خورد. با این حال، مروری بر عملکرد وزیر صنعت در این زمینه و نیز سیاست های در جریان، حاوی سوالات و ابهامات جدی در خصوص این صنعت به شدت حمایتی است.
قیمت هر گرم طلا امروز شنبه ۲۹ دی ۹۷، ۳۶۰ هزار تومان است.
۶