رقابت برای خرید نفت در بورس تمام شد
نفت‌خام ایران پس از گذشت ۷ سال از اولین عرضه نفت در بورس، بالاخره در بورس انرژی معامله شد. روز گذشته در بورس انرژی ۸ محموله ۳۵ هزار بشکه‌ای نفت خام با قیمت ۸۵/ ۷۴ دلار به ازای هر بشکه معامله شد.
مهران ابراهيميان
رئیس‌جمهور محترم در صحن مجلس گفت: من از شما و ملت ایران می‌پرسم که آیا آموزش در ایران جزو ارزان‌ترین آموزش‌ها در سطح جهان نیست، آیا بهداشت و درمان به طور نسبی جزو ارزان‌ترین کشور‌ها نیست؟ آیا انرژی یعنی بنزین، گازوئیل و گاز جزو ارزان‌ترین کشور‌های دنیا نیست؟ آیا آب و برق در یک قیمت متعادل و ارزان نسبت به کشور‌های دیگر نیست؟ آیا حمل و نقل که یک مقدار به کمک بیشتر دولت و مجلس نیاز دارد، در یک شرایط معتدل نیست؟
در شرایط کنونی، اختلاف‌نظر‌های واشنگتن و بروکسل همچنان ادامه خواهد یافت. ادامه استفاده امریکایی‌ها از ابزار‌های مالی جهت اهداف سیاسی برای اروپا و بسیاری از کشور‌های دیگر قابل پذیرش نیست
رئیس هیئت عامل صندوق توسعه ملی با بیان اینکه ۸ میلیارد دلار در نیمه نخست سال درآمد داشتیم، گفت: ۵ /۴ میلیارد دلار تسهیلات پرداختی صندوق در سال ۹۸ سررسید می‌شود که باید در بودجه پیش‌بینی شود.
رییس شورای تامین دام کشور گفت: کاهش قیمت گوشت گوسفندی داخلی از نیمه مهر ماه آغاز و پیش بینی می‌شود با افزایش عرضه دام در روزهای آینده ادامه پیدا کند.
مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید از استقرار کارگزاری در فازهای مختلف مسکن مهر پردیس با هدف سهولت و تسریع در کار متقاضیان خبر داد.
وزیر اقتصاد با بیان این‌که تحریمی که می‌خواهند در ۱۳ آبان اعلام کنند، قبلاً اجرایی کرده‌اند گفت: در وزارت اقتصاد و دارایی همکاران ما به‌درستی در حال رصد برنامه‌های دشمن و در حال آماده‌سازی بسته‌هایی برای مواجهه با این دشمنی‌ها هستند.
یکی از مناطقی که پایین‌ترین سطح قیمت مسکن را دارد، منطقه ۱۲ شهرداری تهران است. این منطقه اگرچه قلب فعالیت‌های اقتصادی پایتخت به شمار می‌آید و بهای واحدهای تجاری در اغلب نواحی آن به ویژه در بازار بزرگ بسیار بالا است، اما به همان نسبت بافت مسکونی اغلب محله‌های آن به چند دلیل با پایین‌ترین قیمت‌های متعارف در تهران عرضه می‌شود.
نقدینگی، مشکلات نظام بانکی، تورم و اشتغال به همراه بودجه‌ریزی، پنج مشکل کلیدی اقتصاد کشور است که در جلسه رهبرانقلاب با سران قوا در تاریخ ۱۸ مهر ۹۷ مورد تاکید معظم له قرار گرفت.
۱۵