گزارش «جوان آنلاین» از چرخه‌ی معیوبی که تورم روی تورم می‌گذارد
نرخ تورم در اقتصاد موجب شده تا بانک‌ها نرخ سود سپرده را بالا ببرند و نرخ سود تسهیلات نیز متناسب با آن افزایش پیدا کرده است و این موجب شده تا هزینه تولید افزایش پیدا کند و متاسفانه این یک چرخه معیوب است که اقتصاد را در یک دور باطل انداخته است. حالا به گفته معاون خانه صنعت، معدن و تجارت واحد‌های تولیدی کشور ۱۰ برابر دنیا سود بانکی پرداخت می‌کنند.
معاون پژوهشی مؤسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی و اقتصاد کشاورزی از ۱۲ برابر شدن صادرات محصولات کشاورزی ایران طی ۴۰ سال گذشته خبر داد.
بانک مرکزی در ادامه تلاش‌های خود برای سامان دادن به بازار پولی کشور و مبارزه با پولشویی، مقابله با کارتخوان‌های ایرانی را که در کشور‌های خارجی کار می‌کنند، آغاز کرده و در حال شناسایی و غیر فعال کردن آنهاست. البته براساس اطلاعات خبرنگار جوان هم‌اکنون در صرافی کشور‌های کانادا، ترکیه، سلیمانیه عراق و حتی امریکا دستگاه‌های کارتخوان فعال هستند که به نظر می‌رسد اراده و تدبیر بانک مرکزی از کارانداختن این دستگاه‌هاست.
انفعال وزارت نفت و هشدار‌هایی که جدی گرفته نمی‌شود
ریسک‌پذیر نبودن مدیران نفت و نداشتن نگاه جهادی به شرایط امروز، کشور را در بحران فرو خواهد برد.
وعده مدیر‌عامل تعاون روستایی برای خرید شیر مازاد دامداران در پایان اسفند
مدیر‌عامل سازمان تعاون روستایی از رصد قیمت خرید و فروش شیر در هفت استان کشور خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت استان اصفهان را پیگیری می‌کنیم، در صورت کاهش خرید شیر از سوی کارخانجات، تعاون روستایی خرید شیر تضمینی را آغاز می‌کند؛ البته پیش‌بینی می‌کنیم در روز‌های پایانی سال مازاد شیر دامداران افزایش یابد.
مدیر‌کل دفتر آبخیزداری و حفاظت خاک در گفت‌وگو با «جوان»:
امروزه به دلیل استفاده‌های بی‌رویه، منابع آبی و خاکی در موقعیت بحرانی به سر می‌برند. به دلیل وجود آثار درون‌منطقه‌ای و برون‌منطقه‌ای ناشی از تخریب این منابع، حدود ۴۰ سال است که برای کنترل و مبارزه با این خطرات طرح‌های آبخیز‌داری در عرصه‌های منابع طبیعی به اجرا در‌می‌آیند.
وزیر راه و شهرسازی از ممنوعیت فروش بلیط هواپیما به صورت چارتری خبر داد و گفت: فروش بلیط‌ پروازهای برنامه‌ای به صورت چارتری تخلف بوده و سازمان هواپیمایی با متخلفان برخورد می‌کند.
با مصوبه کمیسیون تلفیق حقوق‌های تا ۲ میلیون و ۷۵۰ هزار تومان از مالیات معاف می‌شوند.
براساس دستور رییس کل بانک مرکزی، کارتخوان های بانکی که در خارج از کشور فعال بودند، غیر فعال شده اند.
بازار بورس در یک حرکت سایدی و به دور از هیجان به کار روزانه خود پایان داد و با رشد ۱۴۱.۹۰ واحدی توانست در ۱۶۰ هزار و ۲۹۴ واحد آرام گیرد.
۱۴