زمان تغییر ارزشگذاری در حوزه زمین و ساختمان رسید
افزایش قیمت مسکن در شرایط رکودی بازار حساسیت افکار عمومی نسبت به نحوه قیمتگذاری مسکن و وجود مافیا را در بخش زمین و ساختمان در پی داشته‌است، حال که زمزمه‌هایی از ورود دولت به حوزه شفاف‌سازی قیمت‌ها مطرح است رئیس مشاوران املاک با غیر شرعی خواندن این کار مدعی است که در امریکا نیز آخرین قیمت خرید و فروش ملک ملاک تعیین قیمت است، این در حالی است که در ایران بیش از ۲ میلیون و ۵۰۰ هزار خانه خالی وجود دارد که امکان دارد صاحبان این املاک ترتیب‌دهنده آخرین معاملات صوری با هدف دستکاری قیمت باشند.
فرانسه به رغم لفاظی‌های دیپلماتیک برای حفظ برجام، واردات ۲ میلیارد دلاری نفت از ایران را به صفر رسانده و در عوض واردات نفت از عربستان را ۵۰ درصد افزایش داده است.
اگر سکه بابت پرداخت مهریه باشد، مشمول مالیات نیست، در صورتی که خانمی مهریه خود را دریافت کند و آن را بفروشد باید مالیات بدهد. تفاوت قیمت حادث شده و درآمد کسب می‌کند.
در شرایطی که عایدی نفت مالیات، و مدیریت دارایی بیش از ۱۷۰۰۰ هزار میلیارد تومانی دیگر هزینه‌های عموماً جاری دولت را پاسخ نمی‌دهد و استقراض و ایجاد بدهی و کسری بودجه ارزش پول ملی را هدف گرفته است، گویی مدیران دولتی از زیر بار معرفی دارایی‌های مازاد در ذیل وزارتخانه‌ها شانه خالی می‌کنند.
وزیر صمت در دفاع از خودروسازان، علت دپوی خودرو در انبار‌ها را کمبود قطعات دانش‌بنیان و الکتریکی اعلام کرده و می‌گوید حتی در پراید و سمند نیز خودکفا نیستیم. این اظهارات در حالی است که مدیر کل تعزیرات حکومتی استان تهران با زیر سؤال بردن ادعای کمبود قطعه از سوی خودروسازان می‌گوید اگر واقعاً قطعه وجود ندارد، چطور شرکت‌های خودروساز مجوز فروش فوری می‌گیرند؟!
قائم‌مقام سازمان گسترش:
هیچ‌کس فکر نمی‌کرد با آن همه غوغای تبلیغاتی که برای انعقاد قرارداد سازمان گسترش و رنو در پسابرجام صورت گرفت، کار به جایی برسد که این سازمان در کمتر از دو سال از بدعهدی‌های این شرکت پرده بردارد و خروج ۶۵ میلیون یورو اسکناس از ایران را فاش کند.
بانک مرکزی بر بازار ارز مسلط است و به زودی با تثبیت نرخ ارز در مسیر هفته قبل برنامه نوسان‌گیران را برهم خواهد زد
رئیس کل بانک مرکزی با بیان این که هیچ یک از بنیان‌های اقتصادی تعیین‌کننده نرخ ارز تغییری نکرده است، گفت: روز شنبه بازار ارز به طور جدی با نرخ منطقی مانند چند روز گذشته، کار خود را آغاز می‌کند.
بر اساس مصوبه اخیر مجمع عمومی، سرمایه سازمان مرکزی تعاون روستایی با افزایش قابل ملاحظه از ۸۰۰۰ میلیون ریال به ۷۰۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته که می‌تواند به‌طور چشمگیری قدرت شبکه تعاونی‌های روستایی را برای تأمین منابع مالی افزایش دهد.
مدیرکل تعزیرات استان تهران درباره اعلام کمبود قطعه توسط خودروسازان گفت: گفت: اگر واقعاً قطعه وجود ندارد، چطور شرکت‌های خودروساز مجوز فروش فوری می‌گیرند؛ یا خودرو‌های تولید شده قبلی را احتکار کردند و حالا می‌فروشند یا کمبود قطعه واقعی نیست!
اپراتور‌های ارائه کننده خدمات اینترنت ثابت از اواخر این هفته ملزم شده‌اند که حداقل ۵ درصد به حجم مصرف منصفانه بسته‌های اینترنتی مشترکان اضافه کنند.
۱۴