قیمت اوراق تسهیلات مسکن بانک ملی با سقوطی آزاد به ۲۸ هزار تومان و اوراق تسهیلات مسکن بانک عامل مسکن با اندکی کاهش به حدود ۵۰ تومان رسید.
جهت‌گیری‌ها و سیاست‌های کلی بودجه ‌98 چیست
شمارش معکوس ارائه لایحه بودجه سال ۱۳۹۸ شروع شده و تا تقدیم به مجلس ۶ روز فرصت باقی است. طبق قانون آیین‌نامه داخلی مجلس، دولت مکلف است تا ۱۵ آذرماه لایحه بودجه سال بعد را به مجلس تقدیم کند.
پس از این‌که چین و آمریکا توافق کردند به جنگ تجاری که بازارهای جهان را متزلزل کرده بود پایان دهند، افزایش تقاضای سرمایه‌گذاری برای دارایی‌های پرمخاطره، ارزش دلار را پایین آورد.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: بنا بر اعلام مسئولان وزارت صنعت، رئیس‌جمهور با افزایش قیمت خودرو مخالف است.
معاون رئیس‌جمهور از تقدیم لایحه بودجه ۹۸ به مجلس شورای اسلامی در روز پنج‌شنبه هفته جاری خبر داد.
بررسی جزییات اولیه لایحه بودجه نشان میدهد، طی سال آینده کل واردات در نظر گرفته شده برای کشور حدود ۳۸ میلیارد دلار میباشد.
وحید حاجی پور
آتش‌بس میان چین و امریکا بر سر تعرفه‌های تجاری و بازرگانی، در میان اغلب افرادی که تنها برداشتشان از روابط اقتصادی – سیاسی دولت‌ها یک «پوسته» است، به معنای پشت‌کردن پکن به تهران ترجمه می‌شود.
بررسی شاخص قیمت مصرف‌کننده به تفکیک استان‌ها در آبان ماه نشان می‌دهد تورم نقطه به نقطه شش استان که اتفاقاً جزو استان‌های محروم کشور هستند، بالای ۴۰ درصد است و بالاترین رقم تورم نقطه به نقطه متعلق به استان سیستان و بلوچستان است.
وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی برای چندشغله‌های وزارتخانه یک هفته و برای مدیران پروازی یک ماه ضرب‌الاجل تعیین کرد تا تکلیف خود را روشن کنند.
نگرانی قائم‌مقام بانک مرکزی از تأثیر رشد نقدینگی و ترکیب سپرد‌های بانکی
چهارمین همایش مالی اسلامی محملی بود برای ابراز نگرانی از رشد نقدینگی و تغییر ترکیب سپرده‌ها توسط قائم‌مقام بانک مرکزی و همچنین هشدار دادن به بانک‌ها در هماهنگ‌کردن منابع و مصارفشان.
۱۳