نمایندگان مجلس از پاسخ‌های وزیر جهادکشاورزی درباره علت ایجاد اختلال در فعالیت و زندگی صیادان ایرانی در آب‌های دریای عمان به واسطه قرارداد رسمی بلندمدت سازمان شیلات با کشتی‌های چینی برای صید در عمق ۲۰۰ متری دریای عمان در صحن مجلس قانع نشدند.
رئیس کل گمرک ضمن تکذیب قاچاق ۲ میلیون رأس دام، درباره میزان واردات گوشت گرم گفت: گوشت سبک گرم طبق آمار‌ها ۱۸۸ درصد بیشتر از پارسال وارد شده و سرانه گوشت قرمز در کشور افزایش دارد.
در اتاق‌های بازرگانی چه خبر است؟
تقوی‌نژاد دو روز پیش گفته بود که معوقات کارت‌های بازرگانی به ۲۵ هزار میلیارد تومان رسیده‌است، اما این کارت‌ها که اساساً برای شفاف‌سازی و نوعی گواهینامه برای صادرات و واردات قانونی است، اخیراً کارکرد‌های جدیدی پیدا کرده‌است و آن هم تهدید دولت برای امتیاز‌های بیشتر به صادر‌کنندگان و هم تثبیت رؤسای اتاق‌های بازرگانی در شهرستان‌های مختلف است. قرار است کارت‌های مورد‌دار در انتخابات با مینی‌بوس و اتوبوس در اسفندماه امسال نقش ایفا کنند. آیا نهاد‌های نظارتی در این‌باره ورود جدی می‌کنند یا اجازه می‌دهند همچنان با کارت‌های بازرگانی تخلفات بیشتری رخ دهد؟
منابع کافی برای تسهیلات ازدواج نداریم
گفته می‌شود که افزایش مبلغ وام ازدواج به دلیل کمبود منابع باعث نگرانی بانک‌ها شده و این احتمال وجود دارد که بانک‌ها بار دیگر صف‌های چند ساله وام ازدواج را تشکیل دهند.
آغاز پیش‌فروش خودرو به مناسبت دهه فجر
در‌حالی‌که برخی خودروسازان نتوانسته‌اند تعهدات پیش‌فروش قبلی خود را به طور کامل انجام دهند و برخی دیگر در صف پرداخت جریمه به دلیل گرانفروشی در ماه‌های اخیر هستند، بدون توجه به خلف وعده‌های گذشته، به پیش‌فروش جدید به مناسبت ایام دهه فجر اقدام کرده‌اند.
شاخص بورس تهران تحت تاثیر فروش‌های سنگین نماد‌های بزرگ فولاد و پارسان و پالایش نفت بندرعباس با سقوط شدید بیش از ۲۵۰۰ واحدی مواجه شد و وارد کانال ۱۵۷ هزار واحد شد. به نظر می‌رسد نزدیک شدن به پایان سال و فروش‌های حقوقی‌های بزرگ یکی از مهمترین دلایل اصلی روند نزولی شاخص بورس باشد.
گزارشی از تأثیر سیاست‌های اقتصادی چهل سال اخیر بر توزیع درآمد
پس از پیروزی انقلاب اسلامی هرچند نوساناتی در ضریب جینی داشته‌ایم، ولی روند بلندمدت این ضریب نزولی بوده است.
قیمت هر گرم طلا امروز یک‌شنبه ۱۴ بهمن ۹۷،  ۳۵۶ هزار و ۸۹۰ تومان است که نسبت به روز گذشته قیمت آن کاهش یافته است.
در هفته اخیر بزرگ‌ترین واردات گوشت قرمز به کشور انجام شده اما قاچاق و احتکار مانع کاهش قیمت گوشت می‌شود
وحید حاجی‌پور
دو هفته پیش بود که ۹ قرارداد نفتی میان شرکت ملی نفت و پیمانکاران به امضا رسید که هدف از امضای این قرارداد‌ها نگهداشت و افزایش تولید نفت ایران بود.
۱۱