در پی افزایش قیمت­ برخی محصولات در بازار، رئیس اتحادیه سوپرمارکت‌داران گفت: "دلالان، برخی کالاها را به قیمت درج شده روی آنها به مغازه­‌داران می­‌فروشند و با توجه به اینکه فروش بالاتر از قیمت مندرج روی کالا گران فروشی و جرم محسوب می شود، فروشندگان مجبورند آن ها را به قیمت خرید بفروشند". این در حالی است که در برخی سوپرمارکت­‌ها، مغازه­‌داران برچسب قیمت جدید روی کالاها درج می­‌کنند.
اقتصاددانان خارج نشین هم دلار ۱۴ هزارتومانی را غیرواقعی می‌دانند
نگاهی به صحبت‌های کارشناسان طرفدارا بازار آزاد ارز از سال گذشته تا کنون نشان می‌دهد که اکثر آن‌ها معتقد بودند که با آزادسازی قیمت دلار حداکثر به ۶۵۰۰ تومان می‌رسد و این عدد را هم حاصل تفریق تورم داخلی ایران و تورم جهانی می‌دانستند، اما امروز قیمت آن نزدیک به 14هزارتومان در بازار سوم رسیده است.
وزیر توسعه اقتصادی روسیه گفت: سقوط اخیر قیمت روبل فرصت خوبی برای خرید ارزی ایجاد کرده است که فعلا زیر قیمت واقعی خود معامله می‌شود.
از ابتدای امسال، بانک مرکزی به عنوان مدعی اصلی محاسبه آمار رشد اقتصادی، اعلام آمار این حوزه را متوقف کرده و تاکنون که نیمه اول سال رو به اتمام است، هنوز هیچ نرخی اعلام نشده است.
یک کارشناس حوزه کار پیشنهاد توزیع کوپن الکترونیکی را بازگشت به دوران گذشته دانست و گفت: وظیفه وزارت کار توزیع بن و کوپن نیست بلکه تولید ثروت و کارآفرینی و تبدیل آن به رفاه اجتماعی است. او معتقد است برای کمک به معیشت کارگران راه‌های بهتری مثل حذف مالیات از فیش‌های حقوقی کارگران وجود دارد.
در حالی که بر اساس اعلام دفتر اقتصاد مسکن وزارت راه و شهرسازی قیمت مسکن در مرداد امسال نسبت به مرداد سال قبل رشد ۶۲ درصدی داشته، اما از نظر تعداد معاملات کاهش ۲۸ درصدی را تجربه کرد.
مرکز حراست وزارت امور اقتصادی و دارایی طی گزارشی اعلام کرد: وزارت خارجه، خزانه داری و دستگاه اطلاعاتی آمریکا برای اغتشاش در بازار ارزی ایران همکاری مشترک دارند.
سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: جزییات هزینه بسته به لحاظ رقم و عدد و چگونگی دریافت در حال بحث کارشناسی است.
مدیر عامل آبفای روستایی تهران:
در حالی که وزیر راه و شهرسازی تراکم‌فروشی در مناطق ۱، ۲، ۴ و ۵ شهر تهران را با توسعه سوداگری و افزایش قیمت همراه دانسته‌است، گزارش مرداد ماه بانک مرکزی نشان می‌دهد که از میان مناطق بیست‌و‌دو گانه شهر تهران به ترتیب منطقه‌۵، ۴ و ۲ بیشترین معاملات را به خود اختصاص داده‌اند و منطقه‌۵ نسبت به مدت مشابه سال قبل بیش از ۸۱ درصد جهش داشته است که این جهش‌ها به شدت مشکوک به سفته بازی است.
۱۰