سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: صادرات هر نوع دارو و تجهیزات پزشکی بدون دریافت مجوز از سازمان غذا و دارو ممنوع شد.
پایان امپراتوری سوئیفت
همزمان با اعلام خبر مذاکره روسیه با ایران برای مشارکت در سوئیفت روسی، اخبار ضد و نقیضی درباره تصمیم آمریکا برای ابقای تهران در سیستم بین‌المللی پرداختی سوئیفت منتشر شده است.
رئیس کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی گفت: این کمیسیون درباره اجرای بند (و) (تبصره ۳۶) قانون برنامه و بودجه که در ارتباط با بانک‌هاست، پرونده‌ای در دست بررسی دارد.
سوءاستفاده از اختیارات وزیر نفت
با وجود مخالفت‌های سرسختانه مدیر عامل شرکت ملی نفت و امور حقوقی این شرکت برای انعقاد یک قرارداد پرحاشیه و مسئله‌ساز، علی محمد احمدی، مجری طرح جامع توسعه پایدار پارس جنوبی قصد دارد تا پیش از ترک محل خدمت خود، این قرارداد را به ترک تشریفات برده و همه چیز را به طور عجیبی به سود خود به پایان برساند.
وحید حاجی‌پور
با وجود تأکید صریح قانون برای منع به‌کارگیری بازنشستگان، مدیران بازنشسته با لابی‌های غیرقابل‌باوری در حال حضور خود در نهاد‌هایی هستند که قانون تکلیف آن‌ها را روشن نکرده‌است و نهاد‌های نظارتی مانند سازمان بازرسی کل کشور هم باکمترین حساسیتی تنها به چند نامه‌نگاری بسنده کرده‌است.
آتش تند ترامپ برای تحریم نفتی ایران با اعمال معافیت‌های جدید خاموش شد
قرار بود امروز میزان صادرات نفت ایران به صفر برسد و کاهش درآمد‌های نفتی ایران کمر اقتصاد را خرد کند، اما تمامی ادعا‌های امریکا برای صفر کردن میزان صادرات نفت، با دور جدیدی از معافیت‌ها به شکست بزرگی منجر شد که حتی اعتراف رسانه‌های غربی را نیز به همراه داشت.
گزارش «جوان» از طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه در گفت‌وگو با کارشناسان
در راستای کاهش قدرت خرید مردم در هفت ماه گذشته، هیئت دولت در جلسه دوم آبان ماه «طرح حمایت غذایی از گروه‌های کم‌درآمد جامعه» را به جای افزایش حقوق کارمندان به‌تصویب رساند، براساس این طرح خانوار‌هایی که حقوق ماهانه‌شان کمتر از ۳ میلیون تومان باشد در دو مرحله یارانه دریافت خواهند کرد.
وزیر نیرو اعلام کرد
افزایش تعرفه مشترکان پرمصرف آب و برق در دستور کار هیئت وزیران قرار دارد و پیش‌بینی می‌شود، تا آخر فصل پاییز این مصوبه نهایی و به مردم اطلاع‌رسانی شود.
در حالی که برخی ناظران بازار فکر می کردند که در اوایل اکتبر قیمت نفت به ۱۰۰ دلار برسد این سوال پیش می‌آید که طی ۳ تا ۴ هفته گذشته اساساً چه اتفاقی افتاده است که قیمت نفت به مرز ۷۰ دلار سقوط کرده است.
انتقاد شورای اسلامی کار از سوءاستفاده برخی کارفرمایان
عضو هیئت مدیره کانون عالی شورا‌های اسلامی کار درباره مشکلات کارگران گفت: عده‌ای برای گرفتن وام‌های کلان و دریافت مطالبات خود، کارگران را بهانه می‌کنند که اگر این مبلغ به ما پرداخت نشود حاضر به ادامه مسیر نیستیم و مجبور به اخراج کارگران هستیم.
۱۰