مرکز رشد کارآفرینی دانشگاه شریف نخبگان را تشویق به ماندن می‌کند
اگر شرایط مناسب برای ماندن نخبه‌ها در کشور ایجاد نشود، کشور‌های دیگر پیشنهاد‌های بهتری می‌دهند و این استعداد‌ها و ایده‌ها از کشور خارج و آنجا عملی می‌شوند. مرکز رشد و کارآفرینی دانشگاه شریف، اما محلی است که برای ماندن نخبگان برنامه دارد.
داوطلبان پزشکی دانشگاه آزاد اعتراضشان را به کمیسیون آموزش ارائه دهند
هفته قبل معاون آموزشی دانشگاه آزاد از تعیین تکلیف وضعیت اغلب دانشجویان متقاضی ورود به رشته‌های علوم‌پزشکی و پیراپزشکی این دانشگاه خبر داد.
ساخت دستگاه‌های ریز در حجم انبوه، روشی است که محققان برای کنترل فرآیند شکست طبیعی موادی که از لحاظ اتمی نازک و شکننده هستند طراحی کرده‌اند که خطوط شکست را، به طوری که آن‌ها توده‌های خرد با اندازه و شکل قابل پیش‌بینی تولید کنند، هدایت می‌کند
باتری‌ها و سایر انواع ذخیره‌سازی شارژ از اجزای محدودکننده بسیاری از فناوری‌های قابل حمل، پوشیدنی، قابل دسترس یا قابل انعطاف هستند. این دستگاه‌ها بیش از حد بزرگ، بسیار سنگین و انعطاف‌ناپذیر هستند.
تکلیف واحد‌های منحل شده علمی کاربردی باید مشخص شود
بهمن ماه سال گذشته، رئیس‌جمهوری مصوبه شورای عالی اداری درباره ممنوعیت پذیرش دانشجو توسط مراکز مجری آموزش‌های علمی کاربردی وابسته به دستگاه‌های اجرایی را ابلاغ کرد.
درآمد دانشگاه‌ها از طریق دانشجویان هر سال بیشتر می‌شود
تصمیم‌های جنجالی وزارت علوم برای دریافت پول بیشتر از دانشجویان، از مهرماه ۹۵ شروع شد. از آن زمان تاکنون تحصن‌های اعتراضی افزایش یافت.
وزارت بهداشت ظرفیت‌های پذیرش دانشگاه آزاد را افزایش داد
در نتیجه تمهیدات ایجاد شده در دانشگاه آزاد درصد محدودی از دانشجویان متقاضی رشته‌های علوم پزشکی هنوز باقی مانده که احتمالاً در پذیرش‌های بعدی وضعیت آن‌ها مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
عصب‌شناسان یک گام به شناختن فهرست کامل انواع سلول‌هایی که در مغز وجود دارند نزدیک‌تر شده‌اند. در جامع‌ترین مطالعه در نوع خود تا به امروز، محققان سلول‌های پوسته مغز، یعنی خارجی‌ترین سطح و مرکز شناختی مغز را رده‌بندی کردند.
ژیروسکوپ‌ها وسایلی هستند که به وسایل نقلیه، پهپاد‌ها و ابزار‌های الکترونیکی قابل تعبیه در بدن و قابل حمل کمک می‌کنند در فضای سه بعدی جهتشان را تشخیص دهند. آن‌ها تقریباً در تمام بخش‌های فناوری که ما در هر روزمان به آن‌ها متکی هستیم، حضور فراوان دارند.
جوانان تبریزی امکان عکسبرداری ۳۶۰ درجه را فراهم کردند.
۹