محققان سیستم کامپیوتری را عرضه کرده‌اند که می‌تواند اشیای دنیای واقعی را ببیند و بر اساس روش مشابه یادگیری بصری که انسان‌ها از آن استفاده می‌کنند، کشف و شناسایی کنند.
متخصصان خودروسازی یک شارژر فوق سریع خودروی برقی پرتابل توسعه داده‌اند که می‌توان آن را در پارکینگ خانه نصب کرد تا خودروی برقی کابران را تنها ظرف ۱۷ دقیقه کامل شارژ کند.
وقتی درس نخواندن تاوان دارد
بیشترین اعتراضات دانشجویی مربوط به سنوات تحصیلی مربوط به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. درواقع دانشجویان ارشد از ترم پنج و دکتری از ترم ۹ باید هزینه‌ای اضافه بر هزینه‌ای که در طول ترم پرداخت می‌کردند را به دانشگاه بپردازند.
۹۰ درصد بودجه پژوهشی صرف حقوق و دستمزد می‌شود
پژوهش در کشور ما که بیشترین شتاب در تولید مقالات علمی در جهان را یدک می‌کشد، نادیده گرفته شده است؛ بودجه حوزه پژوهش از تولید ناخالص ملی فقط نیم درصد است. همین میزان هم به صورت کامل صرف پژوهش نمی‌شود؛ هر دستگاهی که در بودجه جاری دچار مشکل می‌شود از سهم تحقیقات استفاده می‌کند.
رشد ۲ برابری تولیدات علمی و پژوهشی در دانشگاه علوم پزشکی بهشتی
ارتقای کیفی تحقیقات و تولیدات علمی، به اضافه جهت‌گیری پژوهش‌ها به سوی اثرگیری در جامعه دو رویکرد این دانشگاه است. این دو رویکرد در قالب برنامه میان‌مدت و تلاش برای رسیدن به دانشگاه نسل سوم و اشتغالزایی، برنامه درازمدت معاونت پژوهشی این مرکز به شمار می‌رود.
محققان کشور موفق به طراحی اسکلت خارجی غیرفعال برای کاهش مصرف انرژی و تأخیر خستگی در عضلات مفصل ران هنگام دویدن فرد شدند.
آموزش شبکه‌های عصبی برای انجام وظایفی مانند تشخیص اشیا، حرکت اتومبیل‌های خودران یا بازی‌هایی که انرژی و زمان زیادی را صرف محاسبات می‌کند، است.
میکروپور‌های موجود در بافت‌های بدن مانند استخوان و غضروف اجازه می‌دهند مواد مغذی و اکسیژن به هسته نفوذ کنند و با این رویکرد ممکن است در نهایت به بافت آزمایشگاهی اجازه دهند حاوی رگ‌های خونی شوند.
با وجود قانون «مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی» همچنان سرقت علمی رخ می‌دهد
در بسیاری از کشور‌ها نرم‌افزاری درست شده که از طریق آن می‌توان به میزان کپی‌کردن مطالب پی برد. دانشجویی که در پژوهشش میزانی از تقلب نشان داده شود، ابتدا تذکر می‌گیرد و برای بار دوم آن دانشجو مردود خواهد شد.
برخی دانشگاه‌ها فقط به تحصیلات تکمیلی بها می‌دهند
در حال حاضر دانشگاه‌ها روی دوره‌های تحصیلات تکمیلی متمرکز شده و دوره کارشناسی را رها کرده‌اند. حال آنکه باید به بخش کارشناسی به عنوان پایه آموزش عالی توجه ویژه‌ای شود.
۸