سال‌هاست که کشور با کمبود پرستار مواجه است و این معضل را هم بیماران و هم دانشجویان پرستاری که طول هفته در بیمارستان هستند کاملاً درک می‌کنند. تعداد کم پرستاران در بیمارستان‌های آموزشی و حجم بالای کاری این مراکز کاملاً ملموس است.
برخی دانشگاه‌ها فقط به تحصیلات تکمیلی بها می‌دهند
در حال حاضر دانشگاه‌ها روی دوره‌های تحصیلات تکمیلی متمرکز شده و دوره کارشناسی را رها کرده‌اند. حال آنکه باید به بخش کارشناسی به عنوان پایه آموزش عالی توجه ویژه‌ای شود. فرایند شغلی فارغ‌التحصیلان باید رصد شود. دانشگاه کارآفرین موضوع جدی است که باید آن را دنبال کرد. آموزش‌ها باید ارتقا یابد و اقدامات تحول آفرینی در عرصه آموزشی صورت پذیرد.
نام فریدون درخشانی به عنوان دومین ایرانی موفق به دریافت جایزه «فیدلز»، معتبرترین جایزه بین‌المللی ریاضیات ثبت شد. جایزه‌ای است که هر چهار سال یکبار به ابتکار ریاضی‌دان کانادایی جان چارلز فیلدز در جریان کنگره اتحادیه جهانی ریاضیات به ریاضی‌دانان جوان (کمتر از چهل سال) که کار ارزنده‌ای در ریاضی انجام داده باشند، داده می‌شود.
محققان کشور به تازگی مفصل زانویی برای ورزشکاران رشته دوچرخه‌سواری عرضه کردند که امکان خم شدن زانو تا ۱۷۰ درجه را برای ورزشکاران فراهم می‌کند.
تیمی از محققان موفق به توسعه تراشه‌ای شدند که قادر است گونه‌ای از جهش ژنتیکی معروف به چند ریختی تک‌نوکلئوتید را آشکارسازی کند و نتیجه را به کامپیوتر، گوشی هوشمند و یا هر وسیله الکترونیک دیگری ارسال کند. این تراشه از حساسیت حداقل ۱۰۰۰ برابری تکنولوژی کنونی برخوردار است.
کامپیوتری ساخته شد تا شبکه عصبی مغز را شبیه‌سازی کند، این کامپیوتر نتایج مشابه‌ای مانند نتایج حاصل از نرم‌افزار سوپرکامپیوتر شبیه‌ساز مغز ارائه می‌دهد.
۸