نسل جدید کیا اوپتیما (K۵)، مانند هیوندایی اپتیمای ۲۰۲۰ به سیستم محرک "آل‌ویل‌درایو" یا همان محرک تمام چرخ مجهز خواهند شد.
یک شرکت نروژی از تولید و پرواز آزمایشی موفق یک هواپیمای برقی خبر داده که با تقویت باتری و موتور الکتریکی خود در آینده قادر به شش ساعت پرواز خواهد بود.
این خودرو با یک باتری 90 کیلووات ساعتی لیتیوم- یونی مسافتی حدود 461 کیلومتر را می‌پیماید.
برخلاف ظاهر هاچ‌بک، مینت جنسیس دارای درب‌های مدل قیچی است که باز شدن آن‌ها باعث دسترسی مالکان به قفسه و فضای بار پشت صندلی‌های جلو می‌شود.پس از چند تیزر سایه روشن، جنسیس از خودروی مفهومی "مینت" خود رونمایی کرد.
رایزنی ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با بانک ملت برای ایجاد اعتبار درخصوص بیست‌ویکمین دوره سفر دانشگاهیان به عتبات عالیات آغاز شده است.
نشریه علمی «نیچر» به قدری معتبر است که بزرگ‌ترین دانشمندان جهان هم ماه‌ها باید در انتظار چاپ اثرشان در آن باشند. به تازگی، اما این نشریه اثر یک محقق ایرانی را به چاپ رسانده است.
سیل، کنکور ارشد و دکترا را هم جابه‌جا کرد
با پیگیری جدی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، زمان برگزاری کنکور‌های سال ۹۸ در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تغییراتی مواجه شد. تغییراتی که اعتراض و رضایت خاص خود را هم به‌دنبال داشت.
تشکیل ۲۲۴ صندوق خیریه دانشجویی در سال ۹۷
بر اساس اعلام وزارت علوم مبلغ انواع وام‌های دانشجویی برای تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدای سال جاری بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.
پزشکان "دانشگاه استنفورد"، نوعی روش جدید برای آزمایش خون ابداع کرده‌اند که می‌تواند علائم ابتدایی سرطان روده بزرگ را مشخص کند.
یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد که فضانوردان در آینده ممکن است مجبور به استفاده از عینک شنا در مأموریت‌های فضایی خود باشند.
۷