تحقیقات جدید محققان نشان می‌دهد که باکتری‌های موجود در داخل و اطراف بدن، می‌تواند کلید درمان مؤثر سرطان باشد؛ باکتری‌هایی که بدن انسان میزبان آنهاست و می‌توانند نقش مؤثرتری در مقابله با سرطان در آینده نزدیک ایفا کنند.
رضا دانش *
در چند سال اخیر بدعتی در عرصه علم ظهور کرده است که چندان با عقل سلیم، انصاف و عدالت سازگاری ندارد.
غیبت دانشگاه‌های ممتاز ژاپنی و چینی در تبادل علمی با دانشگاه‌های ایرانی
به رغم اینکه چندی پیش به بهانه‌های سیاسی، اتحادیه اروپا دانشگاه شریف را تحریم کرد، بسیاری از دانشگاه‌های اروپایی همچنان با دانشگاه‌های کشورمان مراودات علمی و تخصصی دارند.
نگاهی به موانعی که سد راه پیشرفت آموزش پزشکی شده‌اند
در دو دهه اخیر شاهد توسعه کمی دانشکده‌های علوم پزشکی و افزایش جذب دانشجوی پزشکی بودیم. حال آنکه تجهیزات و امکانات آموزش پزشکی متناسب با این روند رشد نکرده است ...
ساختار نامناسب فیزیکی دانشگاه‌ها فقط یکی از مشکلات معلولان است
به تازگی معاون آموزشی وزارت علوم اعلام کرده است که پیش‌بینی لازم در جهت پاسخگویی به نیاز دانشجویان معلول مد نظر مراکز آموزش عالی قرار گیرد. این در حالی است که سال‌هاست موانع متعددی دانشجویان معلول را از تحصیل باز می‌دارد.
۱۶ آذر به یاد سه دانشجو (مصطفی بزرگ‌نیا و احمد قندچی و مهدی شریعت‌رضوی) که هنگام اعتراض به دیدار رسمی ریچارد نیکسون معاون رئیس‌جمهور وقت ایالات متحده آمریکا و همچنین از سرگیری روابط ایران با بریتانیا، در تاریخ ۱۶ آذر ۱۳۳۲ (حدود چهار ماه پس از کودتای ۲۸ مرداد همان سال) در دانشگاه تهران کشته شدند، گرامی داشته می‌شود.
تبلت‌ها و دیگر دستگاه‌های محاسباتی سیار، بخشی از زندگی روزمره هستند، اما استفاده از آن‌ها برای افراد مبتلا به فلج مشکل است.
ارز دانشجویی طبق روال پرداخت می‌شود
۷