دستگاه نورومودولاسیون بدون خطای بی‌سیم (به صورت مخفف: WAND) به صورت بی‌سیم و خودکار عمل می‌کند، به این معنی که هنگامی که یاد بگیرد نشانه‌های لرزش یا تشنج را تشخیص دهد، خودش به تنهایی می‌تواند پارامتر‌های تحریک را برای جلوگیری از حرکات ناخواسته تنظیم کند
اپتوژنتیک یک روش زیست‌شناختی است که از نور برای فعال یا غیرفعال کردن گروه‌های نورونی خاصی در مغز استفاده می‌کند.
بسیج دانشجویی 6 دانشگاه علوم‌پزشکی بیانیه داد
بسیج شش دانشگاه علوم‌پزشکی در واکنش به استعفای وزیر بهداشت طی بیانیه‌ای اعلام کردند که دوران بازی‌های رسانه‌ای و گروکشی‌های سیاسی به نام حفاظت از سلامت مردم تمام شده است!
جدیدترین گزارش نظام رتبه‌بندی سایمگوی اسپانیا اعلام کرد
بر اساس داده آماری نظام رتبه‌بندی سایمگو، ایران در سال ۲۰۱۷ مقام نخست تولیدات علمی در حوزه «فیزیک و نجوم» در سطح کشور‌های خاورمیانه را کسب کرده است.
در فراخوان اخیر جذب اعضای هیئت علمی، نزدیک به ۴هزار نفر متقاضی ثبت‌نام کردند که پس از طی مراحل جذب و بر اساس نیاز دانشگاه‌ها، ۹۰۰ نفر به عنوان عضو هیئت علمی وارد دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی و پژوهشی خواهند شد.
دکتر رسول جعفریان، پژوهشگر و استاد برجسته تاریخ، در کانال تلگرامی خود با استناد به کتاب «رسالةٌ فی فضیلة الانسان بالعلوم» ویژگی‌های یک دانشجو و معلم خوب را به نقل از راغب اصفهانی برشمارد. متن کامل یادداشت این استاد دانشگاه در ادامه از نظر ‌می‌گذرد.
سنسور‌های نرم امن در نوک و انتهای انگشت اشاره حرکات، کشش و فشار انگشت را در زمان انجام فعالیت‌های مختلف مانند خم و راست کردن انگشت و برداشتن اجسام و جعبه‌ها تشخیص می‌دهند.
محققان سیستم کامپیوتری را عرضه کرده‌اند که می‌تواند اشیای دنیای واقعی را ببیند و بر اساس روش مشابه یادگیری بصری که انسان‌ها از آن استفاده می‌کنند، کشف و شناسایی کنند.
متخصصان خودروسازی یک شارژر فوق سریع خودروی برقی پرتابل توسعه داده‌اند که می‌توان آن را در پارکینگ خانه نصب کرد تا خودروی برقی کابران را تنها ظرف ۱۷ دقیقه کامل شارژ کند.
وقتی درس نخواندن تاوان دارد
بیشترین اعتراضات دانشجویی مربوط به سنوات تحصیلی مربوط به دانشجویان تحصیلات تکمیلی است. درواقع دانشجویان ارشد از ترم پنج و دکتری از ترم ۹ باید هزینه‌ای اضافه بر هزینه‌ای که در طول ترم پرداخت می‌کردند را به دانشگاه بپردازند.
۷