محلول ضدعفونی و پاکسازی کانال ریشه دندان قادر به باز کردن مجرای داخلی کانال قبل از پر کردن دندان است، ضمن آنکه استفاده از آن موجب کاهش قابل توجه و موثر میکروارگانیسم‌ها به میزان ۹۹.۵ درصد در مدت بسیار کوتاه یک دقیقه می‌شود.
آموزش عکاسی
عکاسی در نور طبیعی محیط، دردسر‌های زیادی دارد. از طرفی، بسیاری نور فلش را شدید و ساختگی می‌دانند. در این میان شاید بهترین راه، ترکیبی از این دو روش نورپردازی باشد.
باکتری‌های روده می‌توانند منجر به درمان‌های جدید شوند. این یکی از مهم‌ترین تحقیقات متخصصان در چند سال اخیر است که به تازگی کشف شده است.
پژوهشگران موفق شدند با استفاده از فناوری چاپ سه‌بعدی، گامی به سوی ابداع «چشم بیونیک» بردارند. گروهی از پژوهشگران برای نخستین بار، گیرنده‌های نوری را به صورت کاملاً سه بعدی روی یک سطح نیم‌کره‌ای چاپ کرده‌اند.
امروزه کاربران هنگام خرید گوشی همراه یا تبلت با وجود اینکه می‌دانند گوشی‌ها یا تبلت‌ها مجهز به محافظ‌های صفحه نمایش هستند و شیشه گوریلا گلس دارند، اما باز هم اقدام به چسب محافظ می‌کنند
محققان به تازگی تبلتی تولید کرده‌اند که صفحه نمایشی با قابلیت خم‌شدن دارد و علاوه بر آن می‌تواند به صفحه‌ای مسطح نیز تبدیل شود. محققان کانادایی موفق به تولید تبلتی شدند که اولین تبلت «لوله‌ای» جهان است.
در سالگرد ده سالگی پرطرفدارترین مرورگر جهان؛
احسان فهیم
در دولت دهم یکی از اهداف برای نیمه متمرکز کردن آزمون دکتری، کاهش هزینه‌های داوطلبان دکتری بود، اما نگاهی به هزینه‌های درخواست شده دانشگاه‌ها از داوطلبان برای دعوت به مصاحبه، نشان می‌دهد همچنان فشار مالی سنگینی به داوطلبان حضور در بالاترین مقطع تحصیلی دانشگاه‌ها وارد می‌شود.
۷