بررسی برخی از دلایل پیشرفت ژاپن
دکتر مجتبی لشکربلوکی، استاد دانشگاه، در تازه‌ترین یادداشت تلگرامی خود به سه دلیل از دلایل پیشرفت ژاپن اشاره کرده و معتقد است: «ایران قرار نیست ژاپن شود اما الهام گرفتن و یادگیری فعالانه توصیه شدنی است.» متن کامل یادداشت او در ادامه از نظر می‌گذرد:
دکتر رسول جعفریان، پژوهشگر تاریخ و استاد دانشگاه، طی یادداشتی در کانال تلگرامی خود از اظهارات غیرعلمی و غیر کارشناسانه در جوامع علمی گلایه کرده و نوشته است: «دشمن علم همین‌ها هستند.» متن کامل یادداشت این استاد دانشگاه در ادامه از نظر می‌گذرد.
یادداشت «رسول جعفریان» درباره تاریخچه ارتباط حوزه و دانشگاه
دکتر رسول جعفریان، استاد دانشگاه و تاریخ پژوه، در آخرین یادداشت خود که در کانال تلگرامیش منتشر شده است به تاریخچه رابطه حوزه و دانشگاه و چگونگی و امکان نزدیکی این دو نهاد پرداخته است. متن کامل این یادداشت در ادامه از نظر می‌گذرد.
کشاورزان در حال حاضر می‌توانند با استفاده از پهپاد‌ها بر فراز مزارع وسیع اوج بگیرند و دما، رطوبت و سلامت محصول را بررسی کنند، اما این دستگاه‌ها آن‌قدر به برق نیاز دارند که نمی‌توانند بدون نیاز به شارژ مسافت زیادی را بپیمایند.
پژوهشگران دائم در حال تلاش برای توسعه فناوری‌های نوین هستند و اغلب فناوری‌هایی که آن‌ها توسعه می‌دهند به طور قابل توجهی کیفیت زندگی افراد را ارتقا می‌دهد.
محققان به تازگی کپسولی بلعیدنی طراحی کرده‌اند که می‌تواند با استفاده از تکنولوژی بی‌سیم بلوتوث کنترل شود.
دانشجویان خارجی از امریکا رویگردان شده‌اند
امسال دومین سال متوالی است که تعداد ثبت‌نام دانشجویان بین‌المللی جدید در ایالات متحده کاهش پیدا کرده است، این موضوع سال گذشته، باعث ضرر ۳۳ میلیارد دلاری به آموزش امریکا شد.
درآمد‌های نجومی به مانعی بزرگ برای حذف پردیس‌های پولی تبدیل شده است
دوره‌های پردیس‌های خودگردان دوره‌هایی هستند که با شهریه اداره می‌شوند. این دوره‌ها از قبل برقرار شده‌اند و تا زمانی که مشتری داشته و برای دانشگاه صرفه مالی داشته باشند، دانشگاه‌ها آن دوره‌ها را حفظ می‌کنند.
وقتی امور نمایشی جایگزین رسیدگی به امور دانشجویان می‌شود
عکس یک تقدیرنامه در روز‌های اخیر منتشر شد و محتوای آن این بود: رئیس دانشگاه فردوسی مشهد از خود به دلیل اهتمام به توسعه پژوهش و فناوری تقدیر کرده و لوح تقدیری نیز در این زمینه صادر شده است.
پوست انسان دارای سلول‌های عصبی حساسی است که فشار، دما و دیگر حس‌ها را شناسایی می‌کند. این به سلول‌ها امکان می‌دهد تا به تعاملات با محیط پاسخ دهند.
۶