به‌تازگی محققان نورولوژی توانسته‌اند سیستمی را در مغز طراحی کنند که افکار را قابل تشخیص و قابل فهم کنند. با این طرح در مغز، این فناوری می‌تواند کلماتی را که فرد با وضوح بی‌سابقه می‌شنود بازسازی کند.
سهمی که بعد از ارسال لایحه بودجه به مجلس مشخص شد نه‌تن‌ها افزایش چندانی پیدا نکرده، بلکه در مواردی با کاهش نیز همراه بوده است.
قانون حذف نمره مردودی از معدل ارشد لغو شد
دیگر نمره مردودی از معدل کارشناسی ارشد حذف نخواهد شد؛ تصمیمی که ممکن است برای برخی دانشجویان مشکلاتی به دنبال داشته باشد، اما مسئولان بر مصوب و لازم‌الاجرا بودنش اصرار دارند.
برای نخستین بار عملکرد مراکز مشاوره دانشجویی ارزیابی شد
ارزیابی عملکرد مراکز مشاوره دانشگاه‌های کشور چند وقتی است که در تمام مراکز مشاوره در حال اجراست. هدف از این ارزیابی فراهم‌سازی زمینه اجرای عادلانه ارزیابی دانشجویی و تحقق دقیق اهداف مورد نظر مراکز مشاوره است. دانشجویان مهندسی هم بیشترین مراجعه‌کننده به این مراکز هستند.
وام سال آینده دانشجویان افزایش یافت
سقف وام شهریه و ضروری برای سال تحصیلی آینده دانشگاه‌ها با تصمیم هیئت امنای صندوق رفاه دانشجویان، افزایش یافت. البته این در حالی است که هر سال فقط بخشی از دانشجویان امکان وام گرفتن را دارند.
محققان دانشگاه‌های آزاد اسلامی واحد نیشابور و مشهد موفق به سنتز یک نانوکاتالیست سبز از گیاه انغوزه شدند که قادر است با دریافت نور خورشید و اکسیژن، واکنش تولید ترکیبات دارویی را تسهیل و تسریع کند. گیاه انغوزه یک نوع گیاه بومی استان خراسان جنوبی است.
اگر چه باکتری‌ها در ظاهر موجوداتی ساده به نظر می‌رسند، اما در عمل آن‌ها از استراتژی‌های پیچیده‌ای برای زنده ماندن استفاده می‌کنند که کشف برخی از آن‌ها موجب حیرت دانشمندان شده است.
تمرکز ستاد اجرایی فرمان حضرت امام بر توسعه پایدار
پژوهشگران، ابزار الکترونیکی جدیدی برای بررسی آسم ابداع کرده‌اند که می‌تواند به افراد مبتلا به این بیماری در کنترل بهتر آن کمک کند.
۶