افراد مقطوع‌العضو اغلب حس «اندام خیالی» را تجربه می‌کنند؛ احساس اینکه اندامی که از بین رفته هنوز سر جای خود وجود دارد. این توهم حسی، به لطف گروهی از مهندسان دانشگاه جان هاپکینز که پوستی الکترونیکی ابداع کرده‌اند، به واقعیت نزدیک شده است. اسم این فناوری «ای-‌درم» است.
دانشگاه‌ها رغبتی به برگزاری ترم تابستانی ندارند
تعداد دانشگاه‌هایی که این ترم ویژه را برگزار می‌کنند چشمگیر نیست که نشان از کم‌علاقگی مسئولان دانشگاه‌ها برای ارائه واحد‌های درسی در تابستان دارد.
ورود به دانشگاه‌ها هموارتر شده است
افزایش بیش از حد مراکز دانشگاهی، تغییر ترکیب جمعیتی و تغییر وضعیت بازار کار از مهم‌ترین دلایل ورود آسان به دانشگاه‌هاست. تا سال ۸۶ حدود ۶۴ مؤسسه غیرانتفاعی و غیردولتی در کشور وجود داشت، اما اکنون به ۳۳۴ مؤسسه رسیده است.
رشد 54 برابری تحقیقات برق و الکترونیک در دانشگاه‌های ایران
اطلاعات پایگاه استنادی  (WOS) نشان می‌دهد که مدارک ثبت شده و تولید علم پژوهشگران کشور در فاصله زمانی ۱۳۷۶تا ۱۳۹۶ یعنی در ۲۰ سال اخیر دائم در حال افزایش بوده و به طور متوسط دارای رشد ۲۱ درصدی است.
احسان فهیم *
بسیاری از پایان‌نامه‌های دانشجویان در حالی در دانشگاه‌ها خاک می‌خورد که پتانسیل حل بسیاری از معضلات کشور را دارد.
گروهی از پژوهشگران در دانشگاه لوند سوئد گونه فلورسنتی مولکولی را پرورش داده‌اند که بازدارنده سلول‌های بنیادی سرطانی است. تصویربرداری از چگونگی ورود این مولکول به یک سلول به محققان این امکان را داده است تا با استفاده از روش‌های سلولی- زیستی، با موفقیت چگونگی و جایگاه مقابله مولکول با سلول‌های بنیادی سرطانی را توصیف کنند.
۱۱