چگونه دانشجویان برای اربعین مجوز خروج دریافت کنند؟
از سال گذشته ستاد ملی اربعین دانشگاهیان با عضویت همه دستگاه‌های آموزش عالی کشور به ریاست وزارت علوم و دبیری بسیج دانشجویی با نیت تسهیل‌گری در اعزام دانشجویان به عتبات عالیات تشکیل شد.
وزیر علوم خبر داد
در حال حاضر مشکلات ارز دانشجویانی که برای فرصت‌های مطالعاتی دوره دکتری اعزام می‌شوند حل شده است. به تدریج ارز مورد نیازسایر ظرفیت‌های پیش‌بینی شده وزارت علوم نیز تأمین خواهد شد.
دانشگاه امیرکبیر در تلاش است با اجرای طرح اصلاح ساختاری، دو هدف یعنی رسیدن به ۱۰۰ دانشگاه برتر تا سال ۱۴۰۴ و قرار گرفتن در میان دانشگاه‌های کارآفرین (نسل سوم) را محقق کند.
روبات پرنده جدید الهام گرفته شده از حشرات توسط محققان میکروهوا ساخته شده است. آزمایشات با این اولین روبات خودمختار، آزاد پرواز و چابک، درک ما را از اینکه حشرات میوه‌خوار چطور مانور‌های تهاجمی فرار را کنترل می‌کنند، بالا برده است. صرفنظر از پتانسیل زیادش در تحقیقات پرواز حشرات، ویژگی‌های استثنایی پرواز این روبات باعث به‌وجود آمدن کاربرد‌های کنترل از راه دور جدید می‌شود.
دانشمندان یک سنسور سازگار با انسان و فوق‌العاده انعطاف‌پذیر را طراحی کرده‌اند که از نور خورشید استفاده می‌کند و به عنوان مانیتور قلب خودکار کار می‌کند. پیش از این آن‌ها یک سلول فوتوولتائیک انعطاف‌پذیر تولید کردند که می‌توانست به منسوجات متصل شود.
تسهیلات دانشجویی سفر اربعین
اعزام دانشجویان در اربعین بر عهده سازمان بسیج دانشجویی است. اعزام دانشجویان به صورت کاروانی در سراسر کشور انجام می‌شود. دانشجویانی که می‌خواهند به صورت انفرادی اعزام شوند با ثبت‌نام در سامانه سماح می‌توانند از خدمات بسیج دانشجویی در طول اعزام استفاده کنند.
با وجود مشکلات ارزی
دوره‌های اعزام فرصت‌های تحقیقاتی دانشجویان دکتری به خارج از کشور به ویژه در پروژه‌هایی با تحقیقات کاربردی که به تجهیزات خاصی نیاز دارند، مورد استقبال وسیع دانشجویان دکتری و استادان آن‌ها قرار گرفته است.
جذب نخبگان را در اولویت قرار دهید
در حال حاضر بیش از ۶۰ دانشکده دندانپزشکی در کشور وجود دارد که با توجه به رشد قارچ‌گونه و سریع این دانشکده‌ها باید به کیفیت آموزشی، تأمین کادر اعضای هیئت علمی و امکانات لازم برای تربیت دندانپزشکان آینده توجه لازم شود.
انسان‌ها همیشه ماهر و چیره‌دست بوده‌اند و این مهارت تا حد زیادی به قدرت بینایی آن‌ها نسبت داده می‌شود. اما روبات‌ها هنوز در این زمینه از انسان‌ها عقب‌تر هستند.
پژوهشگران کشور موفق به طراحی و ساخت روبات جراحی از راه دور با قابلیت انجام جراحی روی بافت سخت جمجمه انسان شدند.
۱۱