نشریه علمی «نیچر» به قدری معتبر است که بزرگ‌ترین دانشمندان جهان هم ماه‌ها باید در انتظار چاپ اثرشان در آن باشند. به تازگی، اما این نشریه اثر یک محقق ایرانی را به چاپ رسانده است.
سیل، کنکور ارشد و دکترا را هم جابه‌جا کرد
با پیگیری جدی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، زمان برگزاری کنکور‌های سال ۹۸ در شورای سنجش و پذیرش دانشجو با تغییراتی مواجه شد. تغییراتی که اعتراض و رضایت خاص خود را هم به‌دنبال داشت.
تشکیل ۲۲۴ صندوق خیریه دانشجویی در سال ۹۷
بر اساس اعلام وزارت علوم مبلغ انواع وام‌های دانشجویی برای تمامی مقاطع تحصیلی از ابتدای سال جاری بین ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش می‌یابد.
پزشکان "دانشگاه استنفورد"، نوعی روش جدید برای آزمایش خون ابداع کرده‌اند که می‌تواند علائم ابتدایی سرطان روده بزرگ را مشخص کند.
یافته‌های جدید محققان نشان می‌دهد که فضانوردان در آینده ممکن است مجبور به استفاده از عینک شنا در مأموریت‌های فضایی خود باشند.
خودرو ساز آلمانی هنوز در خصوص زمان ورود این خودرو به بازار جزئیاتی را مطرح نکرده است.یکی از خودرو‌هایی که مدت‌ها برای دیدن آن انتظار کشیدیم، مدل GLB مرسدس بنز است.
یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی کویت در جریان فرود در فرودگاه بین المللی بیروت پایتخت لبنان براثر اصابت صاعقه دچار آسیب دیدگی شد. این هواپیما به سلامت در فرودگاه بیروت فرود آمد.
آیا می‌دانید کدام خودرو‌ها در سال ۲۰۱۸ از گران قیمت‌ترین‌ها هستند؟ در این مطلب می‌توانید با گران‌ترین و لوکس‌ترین خودرو‌های جهان در سال ۲۰۱۸ آشنا شوید.
دورنیه دو ۲۴ (V۳) که در شمار اولین قایق‌های پرنده در هلند جای می‌گیرد، نخستین پرواز خود را در سال ۱۹۳۷ از دریاچه کنستانس (دریاچه‌ای کوهستانی که با کشور‌های سوئیس، آلمان و اتریش هم مرز است) انجام داد.
یک شرکت ایتالیایی ابرخودروی الکتریکی با قیمت ۲.۵میلیون دلار را در نیویورک نمایش داده که ۱۹۰۰ اسب بخار قدرت دارد و بالاترین سرعت آن ۳۵۰ کیلومتر برساعت اعلام شده است.
۱۱