یادداشت «دکتر محمد فاضلی» درباره کتاب «نگاه انتقادی به دانشگاه هاروارد»
حتی هاروارد نیز فهمی سطحی و ضعیف از هدف آموزشی خود در دوره کارشناسی دارد...هاروارد به دانشجویان درس می‌دهد، اما آن‌ها را خردمند بار نمی‌آورد. دانشگاه دیگر دانشجویان را برای مسئولیت‌پذیری در برابر جامعه - جامعه‌ای که به آن‌ها اجازه و امکانات داده تا در بهترین دانشگاه تحصیل کنند – تربیت نمی‌کند.
مقاومت وزارت علوم در برابر قانون
چند سالی است که جریان پرچالشی موسوم به بورسیه‌ها در جامعه شکل گرفته که به تعبیر مقام معظم رهبری یکی از غلط‌ترین کار‌های دولت یازدهم در زمینه آموزش عالی بود.
اشتباه سازمان سنجش کی جبران می‌شود؟
سازمان سنجش امسال هم نتوانست آزمون‌های سراسری را بدون اشتباه و مشکلی برگزار کند. ورود به دانشگاه هر سال حاشیه‌های خاص خود را دارد و رؤیای برخی را با خاک یکسان می‌کند.
منابع مالی صندوق رفاه دانشجویی ۲ برابر شد
منابع مالی صندوق در سال‌جاری به دو برابر افزایش یافت. سال تحصیلی قبل ۴۱۷ میلیارد تومان منابع در قالب تسهیلات و یارانه به دانشگاه‌ها و دانشجویان پرداخت شد و با کمک سازمان برنامه و بودجه از مهرماه این رقم به ۶۷۳ میلیارد تومان افزایش می‌یابد.
تغییر اندازه خال به نیم‌سانتی‌متر باید بررسی شود
بدترین نوع سرطان پوست «ملانوم» نام دارد که خطرناک است و از نشانه‌های آن خال‌های تغییر شکل داده و بزرگ شونده است که گاهی با خارش و سوزش و ترشح همراه است
محققان ناسا تصمیم دارند روباتی بسازند که می‌توان آن را به‌تن‌هایی به سیارات فرستاد تا وجود حیات را به طور مستقیم بررسی کند.
۱۰