دهن‌کجی وزارت بهداشت به مصوبه شورای عالی فرهنگی
شورای عالی انقلاب فرهنگی طی مصوبه‌ای، مجوز تأسیس دانشگاه‌های غیرانتفاعی پرستاری را صادر کرده است، اما وزارت بهداشت و درمان تاکنون اجازه تأسیس این دانشگاه را نداده است.
برخی رسانه‌های خارجی از هر رخدادی در مراکز دانشگاهی به نفع خود استفاده می‌کنند
در ماه‌های اخیر رسانه‌هایی همچون بی‌بی‌سی، رادیو زمانه، ایران اینترنشنال و رادیو فردا علاقه زیادی به برخی خبر‌های دانشگاهی داشتند و واکنش‌های جالبی از خود نشان دادند...
دانشگاه آزاد از ۲۸۸۶ ظرفیت رشته‌های پزشکی خالی خبر می‌دهد
به تازگی نشست کمیته آموزش عالی و علوم‌پزشکی کمیسیون آموزش مجلس به منظور بررسی نهایی مشکلات آزمون دانشگاه آزاد برگزار شد.
درخشش دانشگاه‌های ایرانی در رتبه‌بندی «وبومتریکس»
جایگاه دانشگاه‌های ایرانی در رتبه‌بندی‌های مختلف در سال جاری چشمگیر بود. دانشگاه‌ها هم تلاش خود را برای صعود در رتبه‌بندی‌های مختلف بیشتر کرده‌اند. رتبه‌بندی وبومتریکس در سال جاری هم ۲۰ دانشگاه برتر ایران را دربرگرفته است.
سبک مدیریتی دانشگاه امیرکبیر، صدای دانشجویان را درآورد
دانشجویان دانشگاه پلی‌تکنیک (صنعتی امیرکبیر) چندی پیش به کیفیت بد غذا و کاهش خدمات دانشجویی اعتراض کردند و شعار دادند که پولی‌تکنیک نمی‌خواهیم، اما مدت‌هاست که سبک مدیریتی این دانشگاه صدای دانشجویان را درآورده است.
خلاقیت دانشگاه ارومیه در عرضه خدمات رفاهی دانشجویان
کیفیت واژه‌ای است که سال‌هاست در فرهنگ لغت غذای دانشجویان جایگاهی ندارد و با وجود اعتراضات دانشجویان به وضعیت غذا در دانشگاه‌ها، هنوز وزارت علوم نتوانسته است برنامه‌ای جامع و عملیاتی برای غذای دانشجویی تدوین و ارائه کند.
ابزار‌های چاپی سه‌بعدی ارزان و به‌راحتی قابل تنظیم، مکمل فناوری کمکی مانند اعضای مصنوعی یا بطری‌های داروی «هوشمند» که می‌توانند مصرف روزانه‌ی دارو را به بیماران یادآوری کنند هستند.
محققان پزشکی نخستین نمونه از داروی بیوالکتریک را ساخته‌اند: قطعه‌ی بی‌سیم زیست‌تخریب‌پذیر و قابل‌کاشت که نوزایی عصبی را تسریع می‌کند و ترمیم عصب آسیب‌دیده را بهبود می‌بخشد.
گزارش خبری مجله‌ی معتبر ساینس از دادگان مقالات رترکت شده نشان می دهد که در بین کشور‌هایی که از سال ۲۰۰۳ تا ۲۰۱۶، حداقل ۱۰۰ هزار مقاله منتشر کرده‌اند، بیشترین نسبت مقالات رترکت شده متعلق به ایران است
جراحی قلب می‌تواند برای بیماران آسیب‌زا باشد. پایش مستمر وضعیت خود بعد از عمل در خانه بدون پزشک حتی می‌تواند بدتر هم باشد. تصور کنید بتوانید این کار را با قراردادن برچسبی ساده روی بدن خود انجام دهید. پژوهشگران این راه‌حل (برچسب) را توسعه داده‌اند که [تحقق] آن را چندین قدم به واقعیت نزدیک‌تر می‌کند.
۱۰