قانون منع خشونت علیه زنان خشونت‌های اجتماعی را رها کرده و تنها به خشونت‌های خانگی می‌پردازد
برای آنکه ابعاد خشونت کلامی علیه زنان را بهتر درک کنید کافی است پای درددل آن‌ها بنشینید و دریابید عمق این ماجرا تا کجاست. خانم‌هایی که اهل نشستن پشت ماشین و رانندگی هستند در پاسخ به این سؤال که آیا شما با خشونت‌های کلامی آقایان مواجه شده‌اید تجربه‌های ناخوشایندی را نقل می‌کنند
یگانه شریعت
باز هم برخی نمایندگان مجلس بر تغییر قانون ازدواج دختران اصرار دارند تا جایی که در این مسیر به بزرگ‌نمایی و گاهی اوقات گزارش‌های کذب رو می‌آورند.
«سلسته آیالا»، مأمور پلیس استان بوئنوس آیرس، پایتخت آرژانتین چند روز پیش با همکار دیگرش برای انجام مأموریتِ تحویل کودکی به بیمارستان «بریسو» در این شهر رفته بود که متوجه گریه‌های این کودک شد که از گرسنگی داشت از حال می‌رفت.
پرونده «جوان» درباره تأثیر بالا و پایین شدن قیمت سکه بر مهریه و دادگاه‌های خانواده
وقتی توازن میان زن و مرد برقرار نیست آن‌ها می‌آیند و با مهریه این توازن را طاق می‌زنند و خانواده‌ها هم سعی می‌کنند با هزار و چند صد سکه مانع جدایی و کنار گذاشته شدن دخترشان شوند
در روز‌های اخیر و در پی نوسانات شدید قیمت دلار و سکه با اخباری مبنی بر افزایش دعاوی تقسیط مهریه مواجه هستیم تا جایی که مدیرعامل ستاد دیه پیشنهاد کاهش سقف مهریه از ۱۱۰ سکه را داده است.
با توجه به شرایط اقتصادی حاکم بر کشور با افزایش دعاوی تقسیط مهریه زنان مواجهیم. این مسئله موجب شده است زمزمه‌هایی درباره کاهش سقف مهریه مطرح شود.
اساتید حوزه پزشکی در میزگرد «جوان» مطرح کردند
در جوامع غربی هم پیشگیری رفتاری و سلامت اخلاق را جزو اصول اولیه پیشگیری از ابتلا به این بیماری تعریف کرده و گفته‌اند تنها راه برای جلوگیری از HPV خودداری و پرهیز از روابط جنسی ناسالم است و تماس نداشتن با افراد مشکوک و در معرض قرار ندادن خود در برابر ابتلای به این ویروس
زنان خاصه مادران و همسران شهدا، جانبازان و اسرا، نقش عظیمی در ترویج ارزش‌ها و فرهنگ انقلاب اسلامی دارند. اگر آن‌ها نبودند به طور یقین، روحیه شهادت‌طلبی در میان آحاد ملت نبود.
۸