حاشیه‌ای بر انتشار خاطرات سیاسی حجت‌الاسلام والمسلمین علی‌اکبر مهدوی خراسانی
روحانیت شیعه همواره نقش برجسته‌ای در تاریخ معاصر ایران داشته‌اند. پس از انقلاب مشروطه، نقش علما در هدایت جریان‌های سیاسی و ارائه الگویی مطابق با شرع مقدس اسلام، پررنگ‌تر شد.
«جستار‌هایی در منش اجتماعی و اخلاقی شهید سرلشکر موسی نامجو» در گفت‌وشنود با دکتر ناصر نامجو
بعضی از افراد کوته‌بین، از جمله بنی‌صدر به تمسخر گفته بودند: نامجو، دانشگاه افسری را با فیضیه اشتباه گرفته است! با این همه پدر از اصول خود دست برنداشتند. مهم این بود که دانشجوها، ایشان را خیلی دوست داشتند و بنابراین این حرف‌های گزنده، تأثیری نداشتند. پدر همیشه آخر کلاس می‌ماندند و درباره دین و اخلاق با دانشجو‌ها صحبت می‌کردند
واکنش «محمدرضاکائینی» به پست اینستاگرامی «سید مصطفی تاج‌زاده»
کائینی در واکنش به پست اینستاگرامی تاج زاده مبنی بر تایید سخنان آیت الله طالقانی درباره اجباری نبودن حجاب در اسلام او را که حال از نظر فکری تغییر کرده و دست به تحریف وقایع نیز می‌زند، به کارمندی تشبیه کرد که پس از اخراج می‌خواهد اموال کلاسه شده را نیز با خود ببرد!
گفت‌وشنودی پیرامون «خوزستان، اهواز و نسبت تاریخی آن با ایران»
این گروهک الاحواز چارتا و نصفی آدم بودند که صدام در دوران جنگ با ایران جمعشان کرد و اسمشان را هم گذاشت الجبهه التحریر الاحواز. ریشه‌های تاریخی این تحرکات شاید به دهه 40 شمسی برگردد که دولت‌های عرب با دولت طرفدار غرب پهلوی اختلاف رویکرد داشتند و همانطور که پهلوی از کرد‌ها علیه عراق بعثی چپ استفاده می‌کرد، آن‌ها از امکانات خاص خودشان علیه ایران استفاده می‌کردند. این حرکت آنقدر هم اهمیت نداشته که حتی ردی از آن‌ها درتاریخ بماند
از کنترلچی لژ بودن تا آقای بازیگر شدن در گفت‌وگوی خبرنگار جوان‌آنلاین با داریوش اسدزاده
زنده‌یاد عزت‌الله انتظامی که بیشتر از یک ماه پیش، پس از مدت‌ها تحمل بیماری سر انجام در سن ۹۴ سالگی درگذشت، فعالیت هنری خود را در فضایی کاملا سیاسی آغاز کرده بود.
حاشیه‌ای بر انتشار یادنامه آیت‌الله سیدمهدی ابن‌الرضا خوانساری
بعضی از اعزه و دوستان و اقوام و همشهریان محترم پیشنهاد کردند که به مناسبت چهلمین روز درگذشت آیت‌الله حاج سیدمهدی ابن‌الرضا خوانساری کتابی تدوین و تنظیم شود و به عنوان یک یادبود و یادگار، خصوصه برای حوزویان عزیز و دانشگاهیان محترم بماند.
«جلوه‌هایی از منش فردی و اجتماعی شهید سرلشکر جواد فکوری» در گفت‌وشنود با علی فکوری
مطمئن باشید اگر خدای ناکرده روزی در این کشور جنگ شود، من اولین کسی هستم که به جبهه خواهم رفت. من بسیجی هستم و یکی از آرزوهایم این است که بتوانم همراه با مدافعان حرم به سوریه بروم. من خیلی دلم می‌خواست مثل پدرم به دانشکده خلبانی بروم، ولی از نظر جسمی شرایطش را نداشتم، اما در قالب یک بسیجی، همیشه آماده هستم که هر جا وجودم به درد خورد، حضور پیدا کنم
حاشیه‌ای بر انتشار یادنامه زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری
اثری که هم‌اینک از آن سخن می‌رود، یادمانی است که برای عالم عامل وروحانی خدمتگزار، زنده‌یاد حجت‌الاسلام والمسلمین حاج شیخ مهدی مظاهری در چهلمین روز از ارتحال وی، به دست نواده ارجمندش حجت‌الاسلام محمدعلی نجفی نشر یافته است.
جستار‌هایی در نسبت و تعامل شیخ‌صفی‌الدین اردبیلی با شاهان و ایلخانان مغول
رابطه شیخ با حاکمان و امیران، همیشه هم خوب و دوستانه نبود و اغلب با فراز و فرود‌هایی همراه می‌شد و در کنار ارادت و دوستی، گاهی هم توأم با عداوت و دشمنی می‌شد، آن چنان که حتی یک بار حاکمی بر شیخ خشمگین شد و تصمیم به تصرف موقوفاتش گرفت که البته موفق نشد
یادداشت «محمدرضا کائینی» به مناسبت سالروز تولد «آیت‌الله منتظری»
امروز اول مهرماه، سالروز میلاد آیت الله حسینعلی منتظری بود وچندی است که گفتن از معاریف،تنها به سالمرگ آنان منحصر نشده و به موسم تولد آنان نیز تسری یافته است.این سنت نوظهور را به فال نیک میگیرم و براین باورم که میتواند دامنه گفت وگو وچالش را درباره اینگونه چهره ها توسعه دهد.
۹