یادداشت «محمدرضا کائینی» به‌مناسبت درگذشت «آیت‌الله مومن»
بیست سال قبل که برای اولین گفت وگو مرا به خانه اش در قم دعوت کرد به محض ورود به حیاط خانه اش،در اعجاب فرو رفتم.برای رسیدن به اتاق پذیرایی اش، باید از پله کانی آهنی از بَرِ ساختمان، خود را به جایی شبیه به بام خانه می رساندی!
«یاد‌ها و یادمان‌هایی از سیره اجتماعی و سیاسی شهید آیت‌الله فضل‌الله محلاتی» در گفت‌وشنود با محمود مهدی‌زاده‌محلاتی
ایشان می‌گفتند در سال 1332 در جریان نهضت ملی نفت خیلی فعال بودند و یک بار در تبریز وقتی روی منبر بودند، به سمت ایشان تیراندازی می‌شود، منتها تیر به ایشان نمی‌خورد و فقط از بالای منبر خودشان را به پایین پرت می‌کنند و سرشان می‌شکند!
درنگی در خاطرات شهید فضل‌الله محلاتی به‌مناسبت سالروز شهادت وی
شهید محلاتی درباره وحشت رژیم پهلوی از اعلامیه‌های امام خمینی در سال 1341 می‌گوید: «در قضیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی دستگاه حاکم آن قدر وحشت کرده بود که وقتی دولت تصویبنامه انجمن‌های ایالتی و ولایتی را لغو کرد، متن اعلامیه‌ای را که در مورد الغای آن تصویبنامه می‌خواستند در روزنامه‌ها منتشر کنند، پیش از چاپ به من دادند، من رفتم قم و آن را به امام نشان دادم. امام آن را خواندند، در حالی که روزنامه‌ها هنوز چاپ نکرده بودند، بعد تلفنی برای آقایان دیگر هم خواندند و گفتند: خوب است. دیگران هم قبول کردند، آن وقت در روزنامه‌ها اعلام شد. به این ترتیب روحانیت در این قضیه پیروز شد و آبروی دستگاه رفت.»
روایتی از چگونگی تاسیس حزب جمهوری اسلامی
آیت‌الله مهدوی کنی می‌گوید: یکی از بحث‌هایی که آقایان در ملاقات با امام مطرح می‌کردند تشکیل حزب بود. قبل از انقلاب، آقای بهشتی پیشنهاد حزب را دادند و قبل از انقلاب، اساسنامه‌ حزب نوشته شد.در این‌باره به یاد دارم روزی گروهی از علما در منزل ما بودند که بحث حزب مطرح بود...
پاسخ «مهدی طالقانی» به اظهارات علی مطهری
پس از انتشار جوابیه علی مطهری به مصاحبه مهدی طالقانی با یکی از سایت‌ها، وی در یادداشتی که برای جوان آنلاین ارسال کرده، به برخی ادعاهای مطهری پاسخ داده است.
موسسه تنظیم و نشر آثار امام(ره) منتشر کرد
حمید انصاری قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(س) مستندات جدید در خصوص اصالت نامه های امام درباره آیت الله منتظری و نهضت آزادی را منتشر کرد.
کمیته مشترک ضدخرابکاری به مثابه نمادی از مواجهه پهلوی با منتقدان
رئیس بعدی ساواک، سرتیپ پاکروان بود که توسط آمریکایی‌ها در زمینه جنگ‌های روانی دوره دیده بود و شیوه کار ساواک را بر همین اساس قرار داد.
مروری بر زمینه‌ها و پیامد‌های خیزش گسترده تبریز در ۲۹ بهمن ۱۳۵۶
سرگرد حق‌شناس با پاره کردن اعلامیه‌ها گفت: «در این طویله باید بسته بماند! دنبال کارتان بروید.» منظور او از طویله مسجد بود. خون محمد تجلّا (دانشجوی تبریزی) با شنیدن این اهانت به جوش آمد و در همان دور و بر پاره آجری یافت و با همه نفرت و کینه انقلابی‌اش آن را به طرف او پرتاب کرد. حق‌شناس اسلحه کمری‌اش را کشید و سینه محمد را نشانه رفت. محمد تجلّا ۲۲ ساله به زمین افتاد و ...
در حاشیه انتشار تاریخی «روز‌های سیاه، روز‌های سپید»
«کمیته مشترک ضد خرابکاری ساواک، محنت‌ها وخاطره ها» درگفت‌وشنود با فاطمه اسماعیل‌نظری
منوچهری که چهره وحشتناکی داشت و فحش‌های بسیار رکیکی می‌داد. من از خدا می‌خواستم مرا با کابل بزنند، ولی آن فحش‌های رکیک را به من ندهند و هتک حرمتم نکنند.
۸