«تاریخ‌نگاری کوروش هخامنشی در بوته عیارسنجی» در گفت‌وشنود با قاسم تبریزی
در زمان کوروش این ایران باستانی که اینقدر عده‌ای از آن دم می‌زنند کجاست؟ از آسیای صغیر بگیرید تا عربستان و سوریه و لبنان و یمن، همه جزو قلمروی ایران بوده و در هر یک از این ممالک، پادشاهی بود و کوروش شاهنشاه آن‌ها بود. اگر این سرزمین چنین وسعتی داشته چرا ما باید از عرب‌ها جدا و با آن‌ها بد باشیم و به بهانه کوروش به آن‌ها بد و بیراه بگوییم؟
روز ۱۳ آبان که در تقویم کشورمان به عنوان روز مبارزه با استکبار جهانی نام‌گذاری شده است ریشه در رفتار و اقدامات ناشایست امریکا در ایران داشته است. قوانین و مواردی که به اجبار در ایران پیاده میشد و مردم را از مسبب اصلی آن، که حکومت جهانی را در دست داشت، بیزار کرد و در پی آن اقدامات خود جوش مردم شکل گرفت. در مورد روز ۱۳ آبان و تسخیر لانه جاسوسی با کارشناس و مورخ تاریخ «خسرو معتضد» به گفت‌وگو نشستیم تا ریشه تاریخی مشکلات ایران با آمریکا را از زبان او بشنویم.
«شهید آیت‌الله سیدمحمدعلی قاضی طباطبایی و مدیریت شرایط پس از انقلاب در تبریز» در گفت‌وشنود با محمد علی‌نژاد سارخانی
در دوره‌ای که من فرماندار بودم، از سوی ایشان دخالت که هیچ، حتی سفارش هم ندیدم، ولی، چون هنوز کار‌ها سروسامان پیدا نکرده بودند، هر کسی که به ایشان مراجعه می‌کرد، ایشان رسیدگی می‌کرد، اما هیچ مواجهه‌ای با مسئولین نداشت و از آن‌ها حمایت می‌کرد.
نظری بر یادمان زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ مهدی مجدالاسلام نجفی
اثر تاریخی «قبیله عالمان دین» که با محوریت یادمان زنده‌یاد آیت‌الله حاج شیخ مهدی مجدالاسلام نجفی، به تشریح حالات برخی عالمان عالی مقام خاندان نجفی پرداخته است.
نظری بر زمینه‌ها و پیامد‌های فرهنگ‌سازی مصنوعی رضاخان برای جامعه ایرانی
آنچه پس از شهریور ۲۰ از زیر پوست جامعه ایرانی بیرون ریخت، نمایانگر آن است که ناسیونالیسم باستان‌گرا و افراطی رضاخانی تا چه میزان توفیق داشته و چقدر توانسته است ذهن و دل جامعه مذهبی ایران را به خویش مشغول دارد
نظری بر اثر تاریخی- روایی خاطرات طاهره سجادی (غیوران)
«آبان ۱۳۵۶، نقطه آغاز تاریخ نوین ایران اسلامی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی
در شهر قم به مناسبت شب هفتم رحلت حاج‌آقا مصطفی، از طرف جامعه مدرسین و فضلای حوزه علمیه قم، مراسمی در مسجد اعظم برگزار شد و بیش از ۵۰ هزار نفر در آن شرکت کردند. بنده نیز در این مراسم تلاش و فعالیت زیادی کردم. به خاطر دارم بنده یک متن ۱۶ صفحه‌ای را درباره مسائل مختلف نوشته بودم و قرار بود هم در مراسم خوانده و هم پس از آن منتشر شود.
حاشیه‌ای بر انتشار خاطرات آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی
«شهیدآیت الله سید مصطفی خمینی درعرصه اخلاق و سیاست» درگفت وشنود با حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی
امروز پنجاه ويكمين سالروز شهادت فرزند بزرگ ونام آور امام، شهيد آيت الله سيد مصطفي خميني است.به همين مناسبت، گفت وشنودي از حجت الاسلام والمسلمين سید محمود دعایی كه طي آن خصال سياسي واخلاقي آن بزرگوار را برشمرده است را به شما تقديم مي داريم.اميد آنكه مقبول افتد.
«جلوه‌ها و خاطره‌هایی از منش سیاسی و اجتماعی شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله محمد مؤمن‌قمی
ایشان بیش از همه سر درس امام اشکال می‌کرد و اشکالات علمی و دقیقی هم می‌گرفت، به‌طوری که حتی گاهی با امام بحثشان بالا می‌گرفت و حاج‌آقا مصطفی ابداً به این دلیل که پدرش مجتهد سرشناس و جامع‌الشرایطی بودند، کوتاه نمی‌آمد و سکوت نمی‌کرد.
۸