سیلی محکم مردم به ضدانقلاب
علی‌رغم کارشکنی‌های گروهک‌های ضد انقلاب در برگزاری همه پرسی، رفراندوم جمهوری اسلامی از ۱۰ فروردین ۵۸ آغاز و ۱۲ فروردین نیز به پایان رسید.
یادداشت محمدرضا کائینی درباره سید حسن تقی زاده
دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان در یادداشتی تلگرامی ضمن انتقاد از رویکرد موجود در فضای مجازی درباره بیانات رهبری در مشهد مقدس به ذکر نکاتی از زندگی سید حسن تقی زاده پرداخته است. متن کامل یادداشت وی در ادامه آمده است.
به بهانه بازنشر اعلامیه‌های «مراجع ثلاث» در فرآیند انقلاب اسلامی
نیم نگاهی به زندگی و زمانه آیت‌الله سید ابوالقاسم کاشانی در گفت و شنود «جوان انلاین» با سید حسین میردامادی
روز‌هایی که بر ما می‌گذرد، تداعی گر سالروز ارتحال عالم مجاهد مرحوم آیت الله سیدابوالقاسم کاشانی است. هم از این روی با جناب سید حسین میردامادی از مصاحبان ومعاشران آن بزرگ به گفت: وگو نشسته‌ایم که نتیجه آن را پیش روی دارید. امید آنکه مقبول افتد.
هزینه‌هایی که برای استقلال طلای سیاه از استعمارگر پیر پرداخته شد
آیت‌الله ابوالقاسم کاشانی تلاش کرد مبارزه را هدف‌دارتر کند. او اعلامیه شدیداللحنی علیه شرکت نفت صادر کرد و در آن خواهان لغو این امتیاز شد. طرح لغو امتیاز نفت در بین مردم، برای انگلیس و حکومت پهلوی، بسیار گران بود و برای خود آیت‌الله کاشانی هم تبعید به لبنان را در پی داشت.
حاشیه‌ای بر اظهارنظر‌های چند روز اخیر درباره زندگی و مرگ «غلامرضا تختی»
تختی به دلیل ویژگی‌های اخلاقی خود بسیار محبوب بود. وجهی از شخصیت او برای ورزش و سیاست امروز ما حکم آب حیات را دارد. او در حالی که از محبوبیتی جهانی برخوردار بود، برای رسیدن به سکو و مدال ذره‌ای پا را از جاده جوانمردی بیرون نمی‌گذاشت.
روایت‌هایی از حیات سیاسی «حاج سید احمد خمینی»
بیست‌و‌چهار سال پس از رحلت حاج سیداحمد خمینی فرزند امام راحل، حیات سیاسی وی را در گفت‌و‌گو با کارشناسان مورد بررسی قرار دادیم.
«گفتنی‌هایی ناگفته از ادوار گوناگون مبارزات انقلاب اسلامی» در گفت‌وشنود با مهندس اصغر جمالی‌فرد
وقتی انقلاب پیروز شد، مادرم رفته بود خدمت امام و گفته بود: فرزند ما پیش شما کار می‌کرد، حالا کجاست؟ امام گفته بودند: نگران نباش، می‌آید. من در ۱۷ شهریور برادرم را از دست دادم، اما خبر نداشتم تا اینکه از پاریس یک بار به خانه زنگ زدم و پدرم گفت: این اتفاق افتاده است. به هر صورت وقتی به خانه برگشتم دیدم مادرم پیر شده است. طبیعی بود، چون یکی از پسرهایش که من بودم فرار کرده و بعد هم مفقودالاثر بودم.
نظری بر خاطرات سیاسی سفیر سابق انگلیس در ایران
زنده‌یاد آیت‌الله حاج آقا حسین خادمی‌اصفهانی و تعامل با جریان انقلاب اسلامی
دو عامل روابط و محدودیت‌های آیت‌الله خادمی در خلال رخداد‌های نهضت امام خمینی در اوایل دهه 40 به صورت مستقیم بر گستردگی و کیفیت فعالیت‌های ایشان در این مقطع تأثیرگذار بودند. به گزارش منابع و اسناد یکی از عواملی که نقش رهبری منطقه‌ای ایشان را استحکام بخشید، روابط خاص آیت‌الله خادمی با امام خمینی در طول نهضت بوده است.
۳