یاد‌ها و یادمان‌هایی از روز‌های زندان در کنار خسرو گلسرخی در گفت‌وشنود «جوان» با محمدحسن رجبی (دوانی)
ایشان به خاطر پیشینه خانوادگی و اعتقاداتی که داشتم از من می‌خواست که از تاریخ عدالت‌خواهی اسلام برایش بگویم و من در همان حد شناختی که داشتم، از ابوذر و سلمان و دیگران برایش می‌گفتم و ایشان شارژ می‌شد و این حرف‌ها برایش خیلی جذاب بودند که در اسلام ابوذری با این مشخصات و زندگی زاهدانه و انقلابی وجود دارد.
«روایتی زنانه از حضور درکمیته مشترک ضدخرابکاری ساواک» در گفت‌وشنود با پروین سلیحی
یک سال در یک اتاق تاریک و کوچک به صورت انفرادی در حبس بودم که وضعیت بسیار دشواری بود. به نظر من از همه شکنجه‌ها وحشتناک‌تر صدای فریاد کسانی بود که شکنجه می‌شدند
نظری بر اثر تاریخی- پژوهشی «حق قضاوت کنسولی، کاپیتولاسیون»
«محمدرضا کائینی» منتشر کرد
امروز شصت و هفت سال از این رویداد تاریخی می‌گذرد و ما با دیدن کیفی که فاطمی به گاه ترور به دست داشته، درمی یابیم که تیر از سویی وارد آن شده وبه زحمت از لایه‌ای دیگر نیز گذشته، اما از سوی دیگر آن به در نیامده است!
وقایع روز‌های بیست‌وسوم تا سی‌ام بهمن ۱۳۵۷ در تاریخ انقلاب
در ۲۳ بهمن ۵۷، با وجود صدور بیانیه امام جنگ و گریز در اطراف پادگان‌ها همچنان ادامه داشت. پادگان‌های سلطنت‌آباد و لویزان هنوز در تصرف ارتش بودند و گروه‌های مسلح می‌کوشیدند تا بر این مقاومت فائق آیند. آمار مختلفی از شهدا در ۴۸ ساعتی که گذشت، عرضه شد. دقیق‌ترین آمار مربوط به پزشکی‌قانونی بود که تعداد شهدا را ۶۵۴ نفر و مجروحان را ۲۷۰۳ نفر اعلام کرد.
گفت و گوی منتشر نشده با پوران فرخزاد به مناسبت سالمرگ فروغ
.شرایط حاکم بر فضای فرهنگی جامعه ما نشان می دهد که زندگی وآثار فروغ،همچنان برای علاقه‌مندان ومنتقدان او موضوعی جذاب ودرخورِگفت وگوست، همین است که شاید حرف‌های پوران فرخزاد را جذاب تر کند.
یادداشت «محمدرضا کائینی» به‌مناسبت سالروز درگذشت «فروغ فرخ‌زاد»
تجربه فروغ و کسانی، چون او، نشان می‌دهد که اگر انسان به خودفریبی و دگر فریبی تن نداده باشد، طبیعتا و به پای فطرت و اندیشه، دیر یا زود، به طریق صواب سوق خواهد یافت.
به بهانه بازنشر خاطرات آیت‌الله سیدعلی‌اصغر دستغیب
انقلاب اسلامي ايران به رهبري حضرت امام خميني(قدس‌سره) قيامي الهي بود كه در امتداد خط حركت انبياي عظام و خصوصاً حضرت ختمي مرتبت محمدمصطفي(ص) و ائمه معصومين(ع) به وقوع پيوست
وقایع روز‌های 21 و 22 بهمن سال 1357 در تاریخ انقلاب
تیراندازی در اطراف پادگان نیروی هوایی به اولین ساعات بامداد روز بیست‌ویکم بهمن ماه سال 1357 کشیده شد. مردم در واهمه و هراس از قتل عام همافران بی‌توجه به ساعات حکومت نظامی به خیابان‌ها ریختند و به سمت پادگان نیروی هوایی حرکت کردند
حاشیه‌ای بر «عالمان شیعی و صیانت از سرمایه‌های ملی»
۱۷