نظری بر اثر تاریخی- روایی خاطرات طاهره سجادی (غیوران)
«آبان ۱۳۵۶، نقطه آغاز تاریخ نوین ایران اسلامی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی
در شهر قم به مناسبت شب هفتم رحلت حاج‌آقا مصطفی، از طرف جامعه مدرسین و فضلای حوزه علمیه قم، مراسمی در مسجد اعظم برگزار شد و بیش از ۵۰ هزار نفر در آن شرکت کردند. بنده نیز در این مراسم تلاش و فعالیت زیادی کردم. به خاطر دارم بنده یک متن ۱۶ صفحه‌ای را درباره مسائل مختلف نوشته بودم و قرار بود هم در مراسم خوانده و هم پس از آن منتشر شود.
حاشیه‌ای بر انتشار خاطرات آیت‌الله قربانعلی دری نجف‌آبادی
«شهیدآیت الله سید مصطفی خمینی درعرصه اخلاق و سیاست» درگفت وشنود با حجت الاسلام والمسلمین سید محمود دعایی
امروز پنجاه ويكمين سالروز شهادت فرزند بزرگ ونام آور امام، شهيد آيت الله سيد مصطفي خميني است.به همين مناسبت، گفت وشنودي از حجت الاسلام والمسلمين سید محمود دعایی كه طي آن خصال سياسي واخلاقي آن بزرگوار را برشمرده است را به شما تقديم مي داريم.اميد آنكه مقبول افتد.
«جلوه‌ها و خاطره‌هایی از منش سیاسی و اجتماعی شهید آیت‌الله سیدمصطفی خمینی» در گفت‌وشنود با آیت‌الله محمد مؤمن‌قمی
ایشان بیش از همه سر درس امام اشکال می‌کرد و اشکالات علمی و دقیقی هم می‌گرفت، به‌طوری که حتی گاهی با امام بحثشان بالا می‌گرفت و حاج‌آقا مصطفی ابداً به این دلیل که پدرش مجتهد سرشناس و جامع‌الشرایطی بودند، کوتاه نمی‌آمد و سکوت نمی‌کرد.
«جستار‌هایی در سیره سیاسی و اجتماعی آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی» در گفت‌وشنود با دکتر مهدیه مهدوی‌کنی - قسمت پایانی
من در قضیه کوی دانشگاه سال 78 خیلی مضطرب و نگران شده بودم. حاج‌آقا وقتی نگرانی من را دیدند، با آرامش تمام گفتند: «شما شک داری که انقلاب صاحبی دارد و امام زمانی هست. هیچ اتفاقی نمی‌افتد. نگران نباش.» گفتم این بار خیلی شلوغ شده است. ایشان گفتند: «این انقلاب از این تلاطم‌ها زیاد دیده است. طوری نمی‌شود. صاحب این انقلاب امام زمان (عج) هستند»
«پیشینه سیاسی ومبارزاتی آیت‌الله محمدرضا مهدوی کنی» درگفت وشنود با محمدمهدی عبدخدایی
روز‌هایی که برما می‌گذرد، تداعی گر سالروز ارتحال عالم مجاهد حضرت آیت الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی است.
«جستار‌هایی در سیره سیاسی و اجتماعی آیت‌الله محمدرضا مهدوی‌کنی» در گفت‌وشنود با دکتر مهدیه مهدوی‌کنی - بخش نخست
روز‌های کنونی، تداعی‌گر چهارمین سالگرد ارتحال یار دیرین امام و رهبری، مرحوم حضرت آیت‌الله حاج شیخ محمدرضا مهدوی کنی (اعلی‌الله مقامه‌الشریف) است.
خوانشی از کارنامه امنیتی تیمور بختیار پس از 28 مرداد 1332
اکبر دادستان: موقعی که بختیار در پست فرمانداری نظامی تهران قرار گرفت، دستور داد دو خرس قوی هیکل را به پادگان لشکر 2 زرهی مرکز آوردند. او برای گرفتن اعتراف از زندانیان سیاسی، آن‌ها را به قفس خرس‌ها می‌انداخت. حتی دختران و زنان جوان بسیاری را به قفس خرس‌ها انداخت و از تماشای منظره هولناک پنجه کشیدن خرس‌ها به بدن زندانیان بخت برگشته، لذت می‌برد و ارضا می‌شد
حاشیه‌ای بر بازنشر خاطرات سیاسی و مبارزاتی علی جنتی
۱۵