یادداشت «محمدرضا کائینی» به مناسبت سالروز درگذشت خلخالی
محمد رضا کائینی، دبیر سرویس تاریخ روزنامه جوان، به مناسبت سالروز درگذشت آیت الله صادق خلخالی متنی را در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد
حاشیه‌ای بر انتشار نامه‌های پرویز شاپور به فرزندش
نامه‌ها حرف‌های همیشه ماندگار آدم‌ها هستند. کلمه‌هایی که بر جا می‌مانند، تحلیل می‌شوند و به کمک بازخوانی آن‌ها می‌توان هر چه بیشتر به روحیات نگارنده آن نزدیک شد و چرایی وقایع را درک کرد، اما در گذشته اینچنین بود که وقتی کسی نامه‌ای می‌نوشت از خصوصی ماندن حرف‌هایش اطمینان داشت.
به بهانه بازنشر خاطرات دکتر محمدحسن سالمی نوه آیت‌الله کاشانی
اثر تاریخی «یاد باد» که حاصل نشست‌هایی با دکتر محمدحسن سالمی نواده دختری آیت الله سیدابوالقاسم کاشانی است، اخیراً توسط نشر سایه و در امریکا روانه بازار نشر گشته و اخیراً به چاپ دوم نیز رسیده است.
یادداشت «محمد رضا کائینی» به مناسبت رونمایی از مستند «راه طی شده»
نهضتی‌ها با گزارشی که در طول تاریخ حیات خود به ویژه پس از درگذشت بازرگان، به تاریخ و جامعه داده‌اند، عملا از تشویش و چند گانه‌گی ذهنی خویش رونمایی کرده‌اند.
«خاطرات و خطرات دوران مبارزه در خارج از کشور» در گفت وشنود با علی جنتی
راوی خاطراتی که درپی می‌آید، ازآن جمله مبارزان نهضت اسلامی است که به دلیل تضییقات در داخل، ناگزیر از خروج از کشور شد وبا جمعی دیگر از جمله شهید محمد منتظری، فعالیت‌های خویش را سامان داد.
حاشیه‌ای بر انتشار خاطرات آیت‌الله سید محمدنقی شاهرخی خرم‌آبادی
به انگیزه نشر اثری پژوهشی درباره «فرقه گنابادی»
اثر تاریخی- پژوهشی «فرقه گنابادی» در زمره معدود تحقیقاتی است که درباب کارکرد نظری و عملی این نحله به بازار نشر عرضه شده است.
طوطی و بازرگان
بازخوانی جنایات و سبوعیت سازمانی که چندین هزار ایرانی بی‌گناه را ترور کرده، در جنگ تحمیلی به صدام سرویس می‌داده و حالا هم رسما در خدمت سعودی و آمریکاست، حتما مهم است.
حاشیه‌ای بر انتشار خاطرات احمد ملکی
احمد ملکی، مدیرمسئول روزنامه ستاره و از اعضای تشکیل دهنده جبهه ملی ایران به شمار می‌رود. روایت وی از حاشیه‌های تشکیل و تداوم این تشکل سیاسی، از اسناد مهم در بازخوانی تاریخچه این جبهه به شمار می‌رود.
به بهانه باز نشر اثر «تاریخ شفاهی کانون نشر حقایق اسلامی»
اثر تاریخی- پژوهشی «تاریخ شفاهی کانون نشر حقایق اسلامی» از جمله تحقیقات منتشره مرکز اسناد انقلاب اسلامی است که توسط بانو پروین منصوری به نگارش درآمده است.
۱۴