مروزی بر نقش آمریکا در عملیات‌ تروریستی در ایران بعد از پیروزی انقلاب
به شهادت تاریخ، دولت امریکا نقش بارزی در مدیریت تروریسم در جهان دارد به طوری که امروز نقش این دولت در عملیات تروریستی در ایران کاملا عیان شده است. نقش امریکا در عملیات تروریستی گروهک فرقان، حمایت این دولت از عملیات تروریستی سازمان منافقین و ردپای سازمان سیا در ترور شهدای هسته‌ای نمونه‌هایی از این دست در تاریخ ایران است.
به بهانه انتشار اثر تاریخی-روایی «انارک، تبعیدگاه مدافعین دین و ولایت»
سازمان موسوم به «مجاهدین خلق» یک تجربه دوسر باخت!
پس از اردیبهشت سال 1354 سازمان مجاهدین به دو جناح رقیب تقسیم شد که هر یک نشریه، تشکیلات و فعالیت‌های ویژه خود را داشتند. عملکرد‌های اصلی مجاهدین اسلامی عبارت بود از دستبرد زدن به بانکی در اصفهان، منفجر کردن اداره مهاجرت یهودیان در تهران و سازماندهی یک اعتصاب در دانشگاه صنعتی آریامهر (شریف) به مناسبت سالگرد اعدام بنیانگذاران سازمان.
نظری بر اثر تاریخی- پژوهشی «زندگی و مرگ جهان پهلوان تختی در آئینه اسناد»
آشنایی‌ام با تختی از ایستادن در کنار همین عکس‌فروشی‌ها و اظهارنظر‌های جوانان و نوجوانان درباره او و حالات و محبوبیت‌هایش آغاز شد، اما بعد‌ها فهمیدم تختی تنها نام‌آور عرصه‌های طلایی مسابقات کشتی نبوده است
خاطرات خواندنی سید محمود محتشمی‌پور از دوران مبارزات انقلاب اسلامی
سید محمود محتشمی‌پور در بخش دیگری از خاطرات خود درباره نحوه آشنایی‌اش با امام خمینی می‌گوید: روز اولی که اعلامیه انجمن‌های ایالتی و ولایتی را مطالعه کردم، یکی از برادرانی که با هم همرزم بودیم در بازار آقای حاج ابوالفضل توکلی‌بینا بود که فردای همان شبی که در مسجد این اعلامیه را دیدم به ایشان گفتم شما آیت‌الله خمینی را می‌شناسید؟ حاج ابوالفضل توکلی گفت‌: بله. گفتم حاج ابوالفضل! من گمشده خودم را بعد از شهید نواب صفوی پیدا کردم.
مروری بر اولین بازتاب‌های خبر مرگ جهان پهلوان تختی در جامعه، مطبوعات و اسناد ساواک
اکران فیلم غلامرضا تختی در روز‌های گذشته و نیز بازتاب‌های پیش و پس از آن، می‌تواند بهانه‌ای برای بازخوانی تاریخی رویداد مرگ او باشد علی‌الخصوص علل اصرار جامعه بر نپذیرفتن خبر رسانه‌های حکومتی مبنی بر خودکشی پهلوان ...
به بهانه اثر پژوهشی «غرب و براندازی جمهوری اسلامی ایران»
یادداشت «محمدرضا کائینی» به‌مناسبت سالروز شهادت سید مرتضی آوینی
بد نیست به این پرسش بیندیشیم که اگر آوینی در این روزگار می‌زیست، در علاج کژی‌هایی که ما را احاطه کرده‌اند، چه طرحی می‌ریخت؟
حاشیه‌ای بر انتشار اندوه‌یاد آیت‌الله سیدمهدی امامی سدهی
یادداشت «محمدرضا کائینی» به‌مناسبت سالروز درگذشت صادق هدایت
آدمِ ناتوان، ناگزیر عقده‌های خود را به جایی دیگر می‌برد و هدایت نیز با نبوغ و قدرت قلم و وسعت اطلاعات، از آن در عرصه ادبیات رونمایی کرد، اما مشغولیات ادبی کجا می‌تواند جای قدرتمندترین غریزه انسانی را بگیرد؟ و چه چیز میتواند آن را کاملا کور کند جز مرگ؟
۱۱