پس از انفجار کانال توسط سپاه و ارتش در منطقه گوریه تخلیه آب از شهر به سمت مزارع به سرعت انجام گرفت.
سردار سرلشکر پاسدار قاسم سلیمانی فرمانده نیروی قدس سپاه ‌پاسداران با حضور در شهر رفیع شهرستان هویزه از مناطق سیل‌زده و روند خدمات‌رسانی به مردم این مناطق بازدید کرد. وی در این بازدید با اهالی منطقه به گفت‌وگو پرداخت و توضیحات لازم درباره شرایط منطقه را از آنها دریافت کرد.
«حسین یکتا» فعال فرهنگی با حضور در مناطق سیل‌زده از همدلی همه گروه‌ها برای کمک به مردم می‌گوید.
نجاح محمدعلی کارشناس عراقی شبکه من و تو از عملکرد فرمانده نیروی قدس سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تمجید و دفاع کرد.
جلسه‌ی ویژه‌ی بررسی اقدامات و امدادرسانی‌ها به استان‌های سیل‌زده‌ی کشور عصر سه‌شنبه سیزدهم فروردین‌ماه ۱۳۹۸ در حضور حضرت آیت‌الله خامنه‌ای برگزار شد. در این جلسه پیش از سخنان رهبر انقلاب اسلامی، معاون اول رئیس‌جمهور، وزیر کشور، وزیر نیرو و رئیس ستاد کل نیروهای مسلح گزارشی از آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده و اقدامات انجام‌شده و خدمت‌رسانی به مردم بیان کردند. از این رو پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR در گفتاری از جناب آقای دکتر رضا اردکانیان وزیر محترم نیرو به جزئیات گزارش ارائه شده از سوی ایشان و روایتی از سخنان و تدابیر حضرت آیت‌الله خامنه‌ای درباره‌ی مسائل مربوط به سیل اخیر در این جلسه پرداخته است.
پیکر زنده‌یاد جمشید مشایخی پس از برگزاری مراسم تشییع در تالار وحدت روی دست هنرمندان و دوستداران این هنرمند در قطعه هنرمندان بهشت زهرا به خاک سپرده شد.
حضرت آیت‌الله خامنه‌ای طی حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین احمد مروی را به تولیت آستان قدس رضوی منصوب کرد.
رودبار کوهدشت بر اثر بارش اخیر باران، هم اکنون غرق در آب شده و مردم روستا هیچ‌گونه راه ارتباطی ندارند. رسانه‌ای نشدن این بحران به علت قطع خطوط ارتباطی کوهدشت بوده است.
پایگاه اطلاع‌رسانی KHAMENEI.IR براساس این بخش از بیانات رهبر انقلاب در جلسه ویژه بررسی اقدامات و امدادرسانی‌ها به استان‌های سیل‌زده‌ی کشور، نماهنگ «شور کمک‌رسانی ملت ایران» را منتشر کرد.
۱۱