برنامه «تاریخ و سینما» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی ایزد مهرآفرین و اجرای خسرو معتضد از شنبه ۱۲ آبان روی آنتن آی‌فیلم فارسی می‌رود.
از چند روز مانده به ماه محرم شهر و مردمانش برای ادای دین به صاحب این ماه آماده میشوند تا به دریای معرفتی وصل شوند که از منیت خارج شوند و در جمع به هیچکس برسند هر کدام به نوعی یا به شیوه‌ای مثل نذری دادن طعام، کار خیر انجام دادن، برپایی تکیه و هیات، زدن پارچه سیاهی بر درب منزل و پوشیدن لباس مشکی برتن و..... سعی میکنن معرفت خود را به آل الله اثبات کنند.
«الموعد» عنوان برنامه‌ای است که به معرفی شخصیت‌های سیاسی، اجتماعی، هنری و ورزشی ایران و جهان اسلام اختصاص دارد.
همین چند روز پیش بود که عبدالعلی علی‌عسگری رئیس رسانه ملی خطاب به مدیران سازمان تأکید کرد: باید آنتن رسانه ملی را در اختیار افرادی بگذارید که دارای ادبیات سازنده و فکر سازنده هستند و به آن‌ها فرصت بیان افکار بدهید. این در حالی است که یک برنامه تلویزیونی آنتن خود را در اختیار کسی قرار می‌دهد که برای شبکه جِم چند فیلم تولید کرده و علت قطع همکاری با این شبکه را استخدام غیرقانونی بدون بیمه و ارزان عنوان می‌کند.
فلورا سام گفت: یک سری افراد هم هستند که پول خوب می‌گیرند، اما خوب کار نمی‌کنند. به نظر می‌رسد تلویزیون برایشان حُکم قلک پول را دارد و فقط از اسم شان استفاده می‌شود، اما تیم‌هایی که اصالت شان با تلویزیون پیوند خورده، مدت هاست که بیکار هستند.
مستند امشب شبکه العالم به بررسی ابعاد دیگری از پرونده قتل «جمال خاشقجی» می‌پردازد.
مدير شبكه سه
فروغی مدير شبكه سه گفت: نقشی که قرار بود در پایان‌بندی سریال کمک کند حاضر نشدند و کار زمین خورد. پانته‌آ بهرام می‌توانست مطالبه خود را به گونه‌ای دیگر پیگیری کند نه اینکه یک کار عجیب و غیرحرفه‌ای انجام دهد. تا جائیکه یک پست در اینستاگرام خود منتشر کرد ما را سانسور کردند که واقعاً چنین اتفاقی نیفتاد.
بازیگر سریال «دلدادگان» گفت: به احترام مردم و خود سریال حاضر به همکاری با مجموعه «دلدادگان» برای قسمت پایانی بودم اما دوستان خودشان نخواستند و این درحالی‌ست که از این مجموعه، طلبکار هستم.
با پخش آخرین قسمت سریال «دلدادگان» مخاطبان بسیاری از پایان‌بندی این سریال ناراضی بوده و واکنش‌هایی در صفحه‌های مجازی برخی عوامل و بازیگران این سریال از خود نشان دادند.
مستند «جلیل» داستان پسری است که با استفاده از ویلچر هر سال از شهر مشهد به کربلا رهسپار است.
۹