مستند «روزی روزگاری آناتولی» به کارگردانی تورج کلانتری پس از پایان فیلمبرداری مراحل پایانی فنی خود را طی می‌کند.
برنامه کیوسک شب گذشته (۱۷ آذر) با اجرای احسان عبدی پور روی آنتن شبکه سه سیما رفت. در این قسمت از برنامه در میزگردی با حضور علی عطشانی، کاظم راست گفتار و محمدتقی فهیم به بررسی سینما کمدی روز ایران پرداخته شد.
جبار آذین، منتقد و مدرس سینما در گفت و گو با «جوان آنلاین»:
با وجود اینکه سال هاست جای تولید و پخش مجموعه‌های درجه یک، استاندارد، با محتوا و ارزشمند در تلوزیون خالی است، این روز‌ها سریال فاخری تحت عنوان «بانوی عمارت» به کارگردانی عزیزالله حمید نژاد در حال پخش از تلوزیون است.
خسرو معتضد در برنامه «تاريخ و سينما» مطرح کرد
خسرو معتضد پژوهشگر تاریخ در نقد فیلم سینمایی «اسکندر» گفت: این فیلم را دو بار تماشا کردم، اما اصلا هیچ صحبتی از تخت جمشید، کشتار ۱۰ هزار ایرانی، جنایات و آدمکشی‌های اسکندر ندیدم.
آسیب‌شناسی منطقی که محمدرضا گلزار به جامعه می‌آموزد
«گزینه صحیح را از بین گزینه‌های موجود انتخاب کن و رؤیای خود را محقق‌ساز» این منطقی است که آخر هر هفته محمدرضا گلزار برای‌مان تجویز می‌کند.
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با نمایندگان مجلس:
معاون برون مرزی صداوسیما در دیدار با هیاتی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بر بی بدیل بودن شبکه‌های برون مرزی صداوسیمای ج. ا. ا. در مقایسه با شبکه‌های مشابه و حتی جریان جایگزین رسانه‌ای در جهان تاکید کرد و از الزامات حفظ تراز بین المللی این شبکه‌ها برای ماندن در فضای رقابتی رسانه‌های جهان، با توجه به تحریم‌های دامنه دار غرب علیه کشورمان سخن گفت.
خسرو معتضد در برنامه «تاریخ و سینما» شنبه ۱۷ آذر به بررسی اشکالات تاریخی فیلم سینمایی «اسکندر» در آی‌فیلم فارسی می‌پردازد.
فرانسه برای سومین هفته پیاپی صحنه اعتراضات گسترده مردم خشمگین به سیاست های دولت «امانوئل ماکرون» بود. موضوعی که برنامه «قضیه ساخنه» شبکه الکوثر دستمایه بررسی خود قرار داده است.
سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش از مساعدت شبکه ذو سیما برای برنامه سازی در حوزه معلم و مدرسه تجلیل کرد.
خسرو معتضد در نقد فيلم «ثريا» در «برنامه تاريخ وسينما» مطرح كرد
خسرو معتضد، معتقد است که فیلم «ثریا ملکه غمگین» یک فیلم سرگرم‌کننده است اما جنبه تاریخی ندارد و از این جهت ضعیف است چرا که اشتباهات زیادی از نظر تاریخی در آن دیده می‌شود.
۸