ویژه برنامه «باران» در شب ولادت امام هادی (ع) به روی آنتن شبکه قرآن سیما می رود .
موج راه‌اندازي توليد برنامه‌هاي مشابه «هفت» در شبكه‌هاي سيما
پس از تعطيلي برنامه سينمايي «هفت» از شبكه‌3 سيما به دلايلي از جمله عدم تأثيرگذاري، ضعف در جريان‌سازي و بدون مخاطب بودن، ظاهراً موجي از تولد و شكل‌گيري برنامه‌هاي سينمايي گفت‌و‌گو‌محور در ميان شبكه‌هاي سيما و مديرانشان به راه افتاده است.
در آخرین روز گرامیداشت هفته دفاع مقدس برنامه «نفس صبح» با حضور معاونین ارتش جمهوری اسلامی ایران به روی آنتن می رود .
«سفری دیگر» با جهانگردان خارجی
شبکه مستند سیما به مناسبت روز جهانی جهانگردی مستندهای مرتبطی همچون «ترین ها» با موضوع سفر جانبازان به دور دنیا با دوچرخه، «اصفهان ایران» درباره جاذبه های گردشگری شهر اصفهان و «سفری دیگر» در زمینه ایرانگردی به روایت توریستهای خارجی را برای پخش در نظر گرفته و «دغدغه های یک زوج کهنسال» را نیز روی آنتن می فرستد.
برنامه "کاوشگر" دوشنبه 6مهرماه شبکه رادیویی جوان به موضوع و مفهوم کنترل ذهن می پردازد.
شرافت كاركنان ايراني بي‌بي‌سي فارسي كيلويي چند؟!
شبكه تلويزيوني دولتي انگليس باز هم چهره ضد‌ايراني خود را در قالب برنامه فارسي زبان خود به نمايش گذاشت، اين بار هدف بي‌بي‌سي توجيه اهمال عربستان در فاجعه منا و البته مقصر دانستن حجاج ايراني در به وجود آمدن آن حادثه است!
«گنجینه آسمانی» در قسمت پنجم تلاش برای ساخت شناور آبی توسط نیروهایی که سه شیفته مشغول فعالیت هستند و اتاق جنگ و شلیک خمپاره به سوی دشمنان را به نمایش می گذارد.
«حرفه: مستندساز» قصد دارد تفاوت کار مستندسازان، نوع جهان بینی شان و نگاه آنها به سینمای مستند را به نمایش بگذارد.
شبکه چهارم سیما با ارسال متنی پاسخ ادعاهای نیما دهقان تهیه کننده برنامه تعطیل شده «مجله تئاتر» را داد. نیما دهقان چند روز پیش با انتشار نامه ای سرگشاده از تعطیلی «مجله تئاتر» انتقاد کرده بود.
سومین دوره کوتاه مدت دانش افزایی زبان فارسی به همت بنیاد سعدی، با حضور فارسی آموزانی از کشور تونس و قطر در تهران برگزار می­شود.
۱۰