وحید نیکخواه آزاد دبیر چهل و هشتمین جشنواره فیلم «رشد» در نشست خبری این رویداد عنوان کرد: یک فیلم اسکاری تنها با دریافت ۱۰۰ دلار آن هم به صورت خیریه حاضر به حضور در این رویداد سینمایی شده است 
فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در کشور ژاپن روی پرده می‌رود.
عناوین فیلم‌های بخش اسلام هراسی و ایران ستیزی پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت اعلام شد.
حدود ۱۵ روز دیگر تا آغاز پانزدهمین جشنواره بین‌الملل فیلم مقاومت زمان باقی‌مانده است، جشنواره که به گفته دبیر آن قرار نیست جشن یک‌شبه باشد و ازآنچه خزاعی عنوان کرده است یک رویداد کاملاً استراتژیک در سینمای ایران و صدالبته تأثیرگذار در حوزه بین‌الملل خواهد بود.
احترام سادات حبیبیان بازیگر مادر فیلم‌های علیرضا داودنژاد از دنیا رفت.
سلبریتی‌ها در اعتراض به تحریم‌های بانکی امریکا علیه ایران کمپین تشکیل دادند
راه انداختن کمپین و انتشار یک ویدئو از سوی برخی سلبریتی‌ها در مورد به خطر افتادن جان کودکان سرطانی به واسطه اعمال تحریم‌های بانکی امریکا علیه کشورمان پیش از آنکه یک اقدام واقعی باشد، بیشتر شبیه یک شوآف یا میزانسنی محافظه‌کارانه است
قیمت‌گذاری عجیب برای پخش مسابقه پرسپولیس از سینما
تماشای مسابقه فوتبال فینال جام باشگاه‌های آسیا در سینما‌ها برای علاقه‌مندان به فوتبال به اندازه حضور در ورزشگاه آزادی هزینه دارد.
آئین نکوداشت و تجلیل زنده یاد سیدضیاءالدین دری کارگردان متعهد و پیشکسوت سینما و تلویزیون و خالق آثاری، چون سریال «کیف انگلیسی» و «کلاه پهلوی»، همزمان با برگزاری پانزدهمین جشنواره بینالمللی فیلم مقاومت در تهران برگزار می‌شود.
جشنواره فیلم کوتاه در حال بدل شدن به حیاط خلوت برخی جریان‌های دلالی و سیاسی در حوزه فرهنگ و هنر است از حضور «حسین فریدون» در مراسم اختتامیه دوره سی و چهارم گرفته تا حضور «علی‌رضا سمیع آذر» مدیر حراجی تهران به‌عنوان مدرس نشست‌های تخصصی فیلم کوتاه!
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با منتقد و مدرس سینما در خصوص نبود اخلاق و روحیه جوانمردی در فیلم‌های کنونی
چند سالى است در فیلم‌ها و سریال‌های ایرانی دیگر کمتر خبری از روحیه جوانمردی، مروت و گذشت در قصه ها و قهرمانان فيلم ها پیدا می‌شود. سینمای دهه ۶۰ و ۷۰ مملو از قهرمانانی بود که روحیه پهلوانی جوانمردی و از خودگذشتگی داشتند، اما رفته رفته با غلبه جریان روشنفکری بر سینمای ایران این قهرمان‌ها نیز از پرده رخت بر بستند و جای خود را به شخصیت‌هایی شکست خورده، درمانده، مایوس و در در کار خود مانده، دادند. در طرفی دیگر نیز از سریال‌های نظیر «پهلوانان نمی‌میرند» و «پدر سالار» که از مهمترین ویژگی‌های بارز آن‌ها اخلاق و پهلوان منشی بود رسیده‌ایم به یک مشت سریال آبکی با شخصیت‌های منفعل و دور از خانواده. از همین رو با جبار آذین، منتقد و مدرس سینما درباره اینکه سینما و تلویزیون چه نقشی در ترویج اخلاق و روحیه جوانمردی در جامعه دارد گفت و گو کرده‌ایم.
۲