هاليوود به جاي «‌گلاب » و «300» نسخه‌اي براي بحران تيراندازي بپيچد
امريكا در روزهاي گذشته شاهد وقوع نهصد و چهل و چهارمين تيراندازي مرگبار در سطح جامعه خود بوده است و تكرار چنين حوادثي اين بحث را مطرح مي‌كند كه چرا سينماي امريكا بايد به هر سوژه‌اي بپردازد به جز معضل تلخي كه مستقيم در چشمان امريكايي‌ها زل زده است.
قطار جشنواره تئاتر كودك به ايستگاه پاياني رسيد
مراسم اختتاميه جشنواره بيست و دومين جشنواره بين‌المللي تئاتر كودك و نوجوان با حضور علي مرادخاني معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، فاضل عبادي مديركل ارشاد استان همدان، الهي تبار معاون سياسي امنيتي استاندار همدان، مديران و مسئولان فرهنگي و هنري شهر همدان و هنرمندان شركت‌كننده در جشنواره برگزار شد.
فيلم درويش در بغداد عاقبت به خير شد
«رستاخيز»‌، فيلم اكران نشده ‌از سوي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي ايران، جايزه بزرگ جشنواره بين‌المللي فيلم بغداد را از آن خود كرد و از نگاه تماشاگران نيز به عنوان بهترين اثر اين جشنواره انتخاب شد و احمدرضا درويش اين جايزه را به شهداي فاجعه منا تقديم كرد.
كارشناسان و منتقدان سينما در گفت‌وگو با «جوان» از دلايل رکود اين روزهاي سالن‌هاي سينمايي مي‌گويند
در حالي که دو هفته از آغاز فصل پاييز گذشته است، سالن‌هاي سينمايي هم انگار بيش از درختان در اين دو هفته اسير خزان ريزش مخاطب شده‌اند و غير از گزينه خاص محمد(ص)، ساير فيلم‌هاي سينمايي روي پرده تجربه خوبي را از فروش در کارنامه خود ثبت نکرده‌اند.
حسين مسافرآستانه، مديرعامل مؤسسه رسانه‌هاي تصويري:
ردپاي «جلال مشفق» در اقدامات مشكوك حوزه تئاتر
با حضور «جلال مشفق» برادر همسر معاون امور هنري وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي در بدنه‌ اين نهاد، اهالي هنر هر روز شاهد اتفاقاتي عجيب در اين مجموعه هستند.
عملكرد يك ساله گروه سينمايي هنر وتجربه اعلام شد
روابط‌عمومي گروه سينماي هنر و تجربه اعلام كرد كه در طول يك سال گذشته اين گروه سينمايي فروشي نزديك به 2 ميليارد تومان داشته و ميزان هزينه اين گروه سينمايي هم حدود ٢ ميليارد تومان بوده است.
براي رياست بخش مسابقه جشنواره صهيونيستي
محسن مخملباف، كارگردان خارج نشين براي رياست بخش مسابقه جشنواره فيلم حيفا به سرزمين‌هاي اشغالي سفر كرده است.
كارگردانان بين‌المللي جشنواره تئاتر كودك و نوجوان همدان در گفت‌وگو با «جوان»:
يكي از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي بيست و دومين جشنواره تئاتر كودك و نوجوان همدان حضور گسترده گروه‌هاي خارجي در اين جشنواره است...
۱۲