محمد بن سلمان پادشاه عربستان خواستار حضور به عنوان سرمایه گذار در برخی فیلم‌های آمریکایی شده بود که با اعتراض عوامل یکی از آن‌ها رو به رو شد.
تمام سینماهای کشور به احترام فرا رسیدن اربعین حسینی تعطیل می‌شوند.
فیلم‌های پانزدهمین جشنواره بین‌المللی مقاومت امسال توسط خانواده شهدا به صورت جداگانه مورد ارزشیابی و داوری قرار می‌گیرند.
کارگردان فیلم «گام‌های شیدایی» در گفت‌وگو با «جوان»:
فیلم در ابتدای دولت تدبیر و امید به جشنواره فجر رفت، آن زمان گفت و گو‌های 1+5 و برجام مطرح بود و به دلیل مفهوم استکبار‌ستیزانه، تا حد زیادی با بی‌مهری در اکران روبه‌رو شد
کارگردان مالکوم ایکس:
مردم سیاهپوست آمریکا را ساختند. این یارو در کاخ سفید که اسمش را نمی‌گویم... مامور نارنجی… کل ماجرا دروغ و تغییر روایت و دروغگویی است.
اتمام فیلمبرداری صحنه‌های طاقت‌فرسای جنگی ماجرای نیمروز 2 (رد خون)
حسین مهدویان و محمود رضوی پس از پشت سر گذاشتن دو همکاری مشترک موفق این روز‌ها سخت درگیر تولید ماجرای نیمروز ۲ با موضوع سازمان منافقین و عملیات مرصاد هستند.
پانزدهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مقاومت با مشارکت حوزه هنری انقلاب اسلامی اصفهان به صورت همزمان در شهر اصفهان برگزار می‌شود.
 از سوی ستاد برگزاری شانزدهمین جشنواره تئاتر مقاومت، داوران بخش عکس و پوستر این جشنواره معرفی شدند.
تکذیب ممنوع‌الفعالیت‌بودن چند بازیگر زن سینما از سوی جانشین رئیس پلیس امنیت
در حالی که برخی بازیگران زن سینما از سوی هم‌صنفان خودشان و به دلیل متهم‌کردن سینمای ایران به فساد اخلاقی بایکوت شده‌اند، اشتیاق زیادی برای الصاق لفظ «ممنوع‌الفعالیت بودن» به خودشان آن هم به دلیل دفاع از مردم! دارند؛ مسئله‌ای که سرهنگ نوروزی جانشین رئیس پلیس امنیت اخلاقی فاتب با صراحت تمام آن را تکذیب می‌کند.
اسیدپاشی با الهام از فیلم هومن سیدی
«مغز‌های کوچک زنگ زده» اگر در امریکا ساخته شده بود قطعاً شامل رده‌بندی سنی سختگیرانه‌ای می‌شد چراکه برخی از خشونت‌آمیزترین سکانس‌های تاریخ سینما را به خود اختصاص داده است. تماشای این فیلم باعث شده یک جوان اقدام به اسیدپاشی کند. جالب است که تیزر‌های تبلیغاتی این اثر سینمایی به طور مکرر از رسانه ملی پخش می‌شود.
۱۱