جواد محرمی
‌می‌گویند کمپانی پارامونت وقتی می‌خواست فیلم ده فرمان را به کارگردانی سیسیل ب. دومیل بسازد پیش از امضای قرارداد با چارلتون هستون، بازیگر نقش حضرت موسی توافق کرد پس از این نسبت به انتخاب‌هایش در سینما محتاطانه‌تر عمل کند؛ کاری که صداوسیمای ما هرگز درباره ریحانه پارسا و موارد مشابه انجام نمی‌دهد.
جشنواره فیلم ونیز به دنبال جشنواره‌های کن و لوکارنو عهدنامه برابری جنسیتی امضا کرد. این عهدنامه در یک نشست خبری با حضور آلبرتو باربرا دبیر هنری جشنواره و پائولو باراتا مدیر «لا بیه‌ناله» سازمانی که جشنواره ونیز بخشی از آن است به امضا رسید.
رئیس موزه آبگینه خبر داد
مدیر موزه سفالینه و آبگینه از ایجاد فضای تبادل نظر و گفت‌وگوی کشور‌های اقتصاد هنر شیشه و آبگینه در این موزه معتبر ایرانی خبر داد.
در بیستمین نشست «شنبه‌های انقلاب» مطرح شد
در بیستمین نشست «شنبه‌های انقلاب» با موضوع «تئاتر» که با هدف تبیین دستاورد‌های انقلاب اسلامی روز گذشته در محل «خانه هنرمندان» برگزار شد این مسئله که انقلاب اسلامی هنر را مردمی کرد، مطرح شد.
رامبد جوان کارگردان درباره پروژه جدید «جناب خان» و زمان ساخت آن توضیح داد.
آئین پایانی نخستین جایزه آکادمی سینماسینما اعلام شد.
گزارش «جوان آنلاین» از رواج مسابقاتی برای پولدار‌ها در رسانه ملی
ای کاش برنامه سازان رسانه ملی، حالا که به این سبک مسابقه علاقه وافر دارند! لااقل فیلم "میلیونر زاغه نشین" را الگوی خود قرار می‌دادند تا برنده مبالغ میلیونی، انسان‌هایی از قشر کم درآمد جامعه باشند که ارقام اهدایی بتواند دردی از زندگی‌شان را دوا کند.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با مدیر کل دفتر نمایش خانگی ارشاد درباره دی وی دی‌های ۱۰ هزار تومانی
تورم و افزایش قیمت‌ها به شبکه نمایش خانگی هم رسید و قیمت هر دی وی دی ۱۰ هزار تومان شده است.
در همایش «زبان، آموزش و یادگیری اصولی» مطرح شد
پژوهشگران حوزه آموزش زبان انگلیسی، طی برگزاری همایشی در دانشگاه فردوسی مشهد با موضوع «مدیریت آموزش زبان انگلیسی در قرن بیست و یکم»، بر ضرورت تطبیق سیستم آموزش زبان با تغییرات دنیای جدید، تأکید کردند.
میثم مطیعی در اردوی شعر هیئت مطرح کرد
مدرس دانشگاه امام صادق (ع) در پایان دومین روز اردوی تخصصی شعر هیئت، خواندن کتاب «انسان ۲۵۰ ساله» را به شاعران جوان توصیه کرد تا با نگرشی نو و دیدی باز قلم‌زنی کنند.
۱۵