حبیب کاووش تهیه‌کننده و کارگردان سینمای ایران شامگاه جمعه ۲۴ اسفند ماه درگذشت.
در پی خبر استقبال یک نمازگزار با عبارت «سلام برادر» از عامل حمله تروریستی نیوزیلند
طرح گرافیکی سلام و خوشامدگویی یکی از قربانیان حمله تروریستی نیوزیلند به عامل این حمله هنگام ورود وی به مسجد النور در بین شبکه‌های اجتماعی از جمله توئیتر همچنان دست به دست می‌شود و در صدر توئیت‌های پربازدید این شبکه قرار گرفته است.
همزمان در ایام نوروز 98 برگزار می‌شود
امسال اداره کل هنر‌های نمایشی وزارت ارشاد همزمان با نوروز برنامه‌هایی در شهر تهران و سراسر کشور دارد که محور این برنامه‌ها با عنوان «نوروز نمایش» برگزار می‌شود.
فاصله معنادار روزنامه‌های اصولگرا و اصلاح‌طلب در دریافت یارانه مطبوعات
پرداخت یارانه مطبوعات و توزیع آگهی‌های دولتی که قرار است کمکی به انتشار نشریات کاغذی باشد، به محلی برای امتیازدهی و امتیازخواهی تبدیل شده است.
رضا اسماعیلی، پژوهشگر ادبیات:
رضا اسماعیلی شاعر و پژوهشگر ادبیات در دومین سالگرد درگذشت افشین یداللهی شاعر و ترانه سرای نامی کشورمان، به تشریح توانمندی‌های ادبی وی پرداخت.
خـواننـده موسیقـی انقـلابی در تشـریح تـازه‌تریـن فعـالیت‌هـای خود از انتشـار یک قطعـه نوروزی با مـوضـوع مناطـق عملیـاتی جنـوب و اجـرای چند قطعـه در این منـاطـق خـبر داد.
آدام کورتیس در مستند جدید بی‌بی‌سی با عنوان هایپرنرمالیزیشن به ابهامات زمانی امروز دنیا می‌پردازد و می‌گوید مقدماتی که باعث فروپاشی امپراطوری رم و شوروی شد امروز در امریکا وجود دارد.
نگاهی به فیلم «رضا» ساخته علیرضا معتمدی
«رضا» اولین فیلم سینمایی علیرضا معتمدی در نگاهِ اول یک فیلم جمع و جورِ هنری محسوب می‌شود. اساساً از فیلم «رضا» نمی‌شود توقع قصه گویی داشت چراکه در این گونه از فیلم‌ها فرم نقش بسزایی دارد. «رضا» یک فیلم شخصیت محور و یک اثر مردانه است و خودِ معتمدی شخصیت «رضا» را بازی کرده است. تمرکز و نگرش و قالب اصلی فیلم کندوکاو دنیای ذهنی مردانه است.
پس از پخش آخرین قسمت سریال «لحظه گرگ و میش» که نتوانست رضایت اغلب مخاطبان این سریال را جلب کند، رسانه ملی به تدریج با نزدیک شدن ایام نوروز ۹۸ سریال‌ها و برنامه‌های مختلفی را تدارک دیده تا در یکی از بهترین ایام جذب مخاطب میزبان خانه‌های ایرانی باشد و در رقابت با ماهواره خود را محک بزند.
تیکه پرانی محسن تنابنده به جشنواره جام‌جم
کارگردان سریال تلویزیونی پایتخت طی یادداشتی در صفحه اینستاگرامش، جشنواره جام‌جم را به مجلس ترحیم و جوایز آن را به خرمای ختم تشبیه کرد.
۱۵