حواشی اسرائیلی برای «به رنگ حیات» در باغ موزه قصر
حضور آثار گرافیکی یک اسرائیلی در نمایشگاه «به رنگ حیات» که در باغ موزه قصر برگزار می‌شود، اعتراض‌های زیادی را در پی داشت؛ اعتراض‌هایی که در نهایت منجر به عذرخواهی و استعفای محسن سلیمانی رئیس باغ موزه قصر شد.
گفت‌وگوی «جوان» با حسین کرمی عضو هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر
حسین کرمی در حال حاضر مدیر سیمافیلم وابسته به رسانه ملی است. این مدیر فرهنگی در دوره سی و هفتم جشنواره فیلم فجر عضو هیئت انتخاب جشنواره بوده است. «جوان» با او درباره کیفیت و گرایش آثار و چند و، چون انتخاب فیلم‌ها گفت‌و‌گو کرده است.
گفت‌وگوی «جوان آنلاین» با کارشناس موسیقی درباره انتخاب «ماه پیشونی» به‌عنوان بهترین آهنگ ۹۷
یک کارشناس موسیقی می‌گوید: «نظام آموزشی ما به دست هنر و به خصوص موسیقی کم‌توجه و بی‌دقت است. به همین دلیل بچه‌هایی که موسیقی و شعر را دوست دارند، خوراک فرهنگی‌شان را از جای دیگری می‌گیرند و فرق بین کار بد و خوب را آموزش نمی‌بیند.»
این موسسه در طول هشت سال برپایی خود توانسته است با فعالیت های متنوع خود از جمله محافل سینما انقلاب، نشست های نقد فیلم، تولید و چاپ ده ها بولتن و نشریه رسانه ای، برنامه تلویزیونی ققنوس، برنامه تلویزیونی سینمامردم و ... در حدود بیش از ۱۰۰۰ نفر از اساتید و نخبگان را از طیف های مختلف فکری درگیر این فضا نماید.
دقایقی قبل برندگان گلدن گلوب ۲۰۱۹ رسما معرفی شدند.
عضو هیئت انتخاب آثار جشنواره فیلم فجر مطرح کرد
یکی از اعضای هیئت انتخاب جشنواره فیلم فجر گفت: در این دوره شاهد تعداد بیشتری فیلم خوب خواهیم بود و احتمالاً شاهد گلایه‌هایی که همیشه منتقدان و کارشناسان سینمایی به جشنواره داشتند و مثلاً می‌گفتند تعداد فیلم‌های خوب در جشنواره کم است یا هیئت انتخاب فیلم‌های خوب را کنار گذاشته‌اند، نخواهیم بود.
وزیر ارشاد در جشنواره جایزه فیروزه با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم، گفت: مقام معظم رهبری امسال را با عنوان سال «حمایت از کالای ایرانی» معرفی کرده‌اند و استفاده از کالای ایرانی یکی از موارد لازم برای تحقق این شعار است.
تهیه‌کننده سریال دفاع مقدسی «مینو»:
مهدی همایونفر، تهیه کننده سریال «مینو»، نمایش حضور زنان در جنگ تحمیلی را محور ساخت این سریال عنوان کرد.
نگاهی به سریال «بانوی عمارت»
بانوی عمارت ابعاد گوناگونی دارد که هر کدام نیاز به واکاوی و واپژوهی جداگانه دارد. داستان این سریال شیوه زندگی یک شاهزاده قاجار است که در دوره ناصری بدون لقب مانده (بهتر بگوییم بدون پست و مقام) که در دوره مظفرالدین شاه هم نمی‌تواند یا نمی‌خواهد عنوان و لقب دریافت کند و به نوعی مغضوب دربار است و برای حفظ هویت خود از یک بیگانه نزول می‌کند (یادآور استقراض پادشاهان قاجار)، در خانه خود جاسوس دارد و درگیر یک فقره قتل می‌شود. اینکه چطور صدا و‌سیما فیلش یاد هندوستان یعنی قاجار کرده خود محل بحث است. واقعاً که تاریخ ایران ما عیار و جوانمرد کم ندارد که حالا مجبور شده‌ایم از قاجار وام بگیریم.
گزارش «جوان» درباره نظارت ضعیف وزارت ارشاد بر محتوای آثار هنری
ارائه مجوز به موزیک ویدئویی که در آن به موضوع مقاومت و دفاع مقدس ملت ایران توهین می‌شود همراه با تبلیغ برخی موسسات آموزشی که به طور علنی موضوع حجاب در آن‌ها الزامی ندارد و تکرار این مسائل نشان می‌دهد وزارت ارشاد تکالیف حاکمیتی خود را با غفلت یا تغافل دنبال می‌کند.
۱۵