درخواست دبیر جشنواره فیلم فجر از قوه قضائیه
معاون نظارت و ارزشیابی سازمان سینمایی و دبیر سی‌وهفتمین جشنواره فیلم فجر از قوه قضائیه درخواست کرد اگر اطلاعاتی از سرمایه‌گذاری‌های مشکوک در سینما دارند آن را در اختیار سازمان سینمایی قرار دهند تا جلوی نمایش آن فیلم‌ها گرفته شود.
نگاهی به فیلم‌هایی که ممکن است در جشنواره فجر مورد توجه قرار گیرند؛
روزنامه جام جم در گزارشي به چهار فيلم مهم و بحث برانگيز جشنواره پرداخته و احتمال داده است كه اين فيلم ها بيشترين توفيق را در جشنواره داشته باشند.
کانال بالکان شبکه سحر با تولید مستند وزین و قابل توجه «سایه‌های پنهان» گام بزرگ و ارزشمندی در روشن سازی گوشه‌هایی از ابهامات تاریخ معاصر کشورمان برداشته است.
نگاهی به انتشار خبر استعفای سیدعباس صالحی در رسانه‌ها
در شرایط برگزاری مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی، هنری کشور منطقی به نظر می‌رسد. حال باید دید که سیدعباس صالحی، قرار است تا چه زمانی همچنان بر مسند وزارت ارشاد باقی بماند و آیا بعد از جشنواره‌های فرهنگی، هنری فجر کشور، او به اجبار استعفا خواهد کرد یا نه؟
مستند «نشان افتخار» با موضوع جایگاه زن ایرانی در پیشرفت انقلاب اسلامی و توانمندی‌های زنان در حوزه‌های مختلف در گروه اجتماعی و فرهنگی شبکه ۲ تولید می‌شود.
مرتضی میرباقری، معاون سیما در نخستین جشنواره ملی نماهنگ فجر با تأکید بر اهمیت برپایی این جشنواره گفت: این روز‌ها نماهنگ یکی از مهم‌ترین و شاخص‌ترین ساختار‌ها در انتقال پیام به مخاطبان به شمار می‌آید و رسانه ملی نیز برای این امر مهم اهمیت قائل است.
شاعر پیشکسوت انقلاب:
نخ نامرئی که پشت کلمات و ادبیات انقلاب اسلامی است و این ادبیات را مانند دانه‌های تسبیح به هم ارتباط می‌دهد همان تعهد است.
سعید مستغاثی منتقد سینما و تلویزیون:
سینمای ما از ریل خارج شده است، یعنی قطار در باتلاقی می‌رود که سینما نیست.
کارگردان مستند «قهرمان من کو؟» در گفت‌وگو با «جوان» مطرح کرد
سینمای ایران چند سالی است که دچار مشکل بزرگی به نام فقدان قهرمان در فیلم‌ها شده است. نبود قهرمان از یک سو و روی آوردن فیلمسازان ایرانی به پرداختن به ضدقهرمان و فیلم‌های خنثی، تبعاتی اجتماعی در پی دارد. «محمد دیندار» مستندساز و منتقد سینما، موضوع جایگاه قهرمان در سینما و علت فقدان آن در سینمای ایران را در مستندی به نام «قهرمان من کو؟» مورد بررسی قرار داده است. مستند قهرمان من کو؟ پس از پخش از شبکه افق سیما، با استقبال خوبی روبه‌رو شده و بازخورد‌هایی را در میان چهره‌های سیاسی، فرهنگی و سینمایی داشته است. دیندار در گفت‌وگو با «جوان» درباره علت اینکه سینمای ایران قهرمان ندارد، توضیح می‌دهد.
روایتی از دیدار گرافیست‌ها با «آقا»
علی حیاتی ذکر یا دعایی برای تنگناهای سخت ایده‌یابی می‌خواهد! آقا تأملی می‌کند و می‌گوید: «در این خصوص که نه، ولی من این ذکر را خیلی مؤثر می‌دانم: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر». او هم شادان تقاضای عکس یادگاری دسته‌جمعی می‌کند و آقا قبول می‌کند.
۱۴