ضرغامی در مراسم رونمایی از کتاب «انقلاب اسلامی از دیدگاه فلسفه تاریخ»‌:
شهید مطهری به گونه ای سخنرانی می کردند که گویی همزمان برای بی سوادان و استادان دانشگاه سخنرانی می کردند و از پزهای روشنفکری به دور بودند.
بارها مثال قصه های انقلاب اکتبر را گفته‌ام. یکی کتاب «گذر از رنجها»ی الکسی تولستوی است که فوق العاده است...اینها داستانهای انقلابی است.
نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران در حال برگزاري است و تا دو روز ديگر به كار خود پايان مي‌دهد. هفتمين روز از اين رويداد فرهنگي در حالي برگزار شد كه قرار داشتن در يك روز غير تعطيل از حجم مراجعه‌كنندگان كاسته و باعث مي‌شد مصلاي تهران محيط خلوت‌تري براي علاقه‌مندان باشد.
نگاهی متفاوت به نمایشگاه کتاب تهران
نمایشگاه یک فعالیت ضررده است. هم از نظر اقتصادی و هم از نظر علمی و فرهنگی. این نمایشگاه را از دو جنبه می‌شود بررسی کرد. یکی جنبه فروشگاهی‌اش و دیگری جنبه نمایشگاهی‌اش.
وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دو کتاب پرفروش انتشارات کتابستان معرفت را از نمایشگاه جمع آوری کرد.
نگاهی به رمان «چُغُک» با محوریت مبارزات انقلابی مردم مشهد
«محمدمهدی فقیهی» نوجوانی است که در میان انقلابی‌های مشهد به «چُغُک» (به معنای گنجشک) شهرت دارد و کارهایی می‌کند که در مبارزات، اثر بسیاری دارد. از آنجا که او کم‌سن‌وسال است، ساواک به او شک نمی‌برد و همین سبب شده بتواند کمک بزرگی به انقلابی‌ها کند.
مداح اهل بیت(ع) خرید چند کتاب شعر را به علاقه‌مندان به مطالعه توصیه کرد.
دوبله سریالهای ایرانی مانند مختارنامه، حضرت یوسف(ع)، حضرت مسیح(ع)، مستندهای عربی دوبله‌شده و ترجمه‌شده به فارسی، مستند فاتحان مروری بر جنگ‌های اعراب و رژیم صهیونیستی و پیروزی حزب‌الله لبنان در سال 2006 و ...
معرفی برخی غرفه‌های نمایشگاه کتاب تهران
سي‌و‌يكمين نمايشگاه بين‌المللي كتاب تهران امروز هفتمين روز خود را سپري مي‌كند و علاقه‌مندان به كتابخواني تنها چهار روز ديگر براي بازديد از اين مكان فرصت دارند.
کتاب «تجربه ای دیگر»، به قلم مرتضی غرقی، خبرنگار با تجربه صدا و سیما در طول۲۲ ماه مذاکرات هسته ای در وین ، لوزان و... نگارش شده و در نمایشگاه کتاب تهران عرضه می‌شود.
۴