داستان بلند«چابکسوار» بر مبنای قیام و زندگی نامه مختار ثقفی از سوی نشر کتابستان منتشر شد.
گزارش یک حرکت فرهنگی - دانشجویی در خیابان شریعتی تهران
چند دانشجوی دغدغه‌مند پشت پیشخوان ایستاده بودند و با نزدیک شدن هر نفر به میزی که پر از کتاب‌های جذاب بود محتویات و خلاصه‌ای از هرکدام را توضیح می‌دادند. کاری که شاید نمونه‌اش را به این شکل که نذری در کار باشد، هرگز ندیده بودم.
به نظر می‌رسد معافیت مالیاتی کتاب فروشان قرار نیست به سرانجام برسد. طرحی که چندین سال است اجرای آن شروع شده و چندین وزیر ارشاد و اقتصاد بر اجرای آن اصرار دارند ولی موانع و دست‌اندازها همچنان در اجرای کامل آن اخلال ایجاد می‌کند.
نگاهی به کتاب «الف لام خمینی»
کتاب «الف لام خمینی» اثر هدایت‌الله بهبودی در نظر دارد وجوهی از شخصیت رهبر آخرین انقلاب قرن بیستم را برای خواننده آشکار کند.
در لیست پرفروش‌های کتاب امسال همچنان آثار قدیمی مثل «من او‌» رضا امیرخانی، «روی ماه خدا را ببوس‌» مصطفی مستور و حتی «چشم‌هایش‌» از بزرگ علوی دیده می‌شود ولی امسال، کتاب‌هایی مثل «ره‌ش‌» از رضا امیرخانی و ... حضور دارند
نگاهي به رمان «خانواده تيبو» و خاطره رهبر انقلاب درباره مترجم آن
رمان 4 جلدی «خانواده تیبو» برنده جایزه نوبل ادبیات ۱۹۳۷، اثر نویسنده توانمند فرانسوی، «روژه مارتن دوگار»‌(۱۸۸۱-۱۹۵۸) است. عده‌ای از هواداران رمان نویسی کلاسیک، این رمان را بزرگترین رمان قرن بیستم می‌دانند.
بخش بین الملل سی و یکمین نمایشگاه کتاب تهران با چالش‌هایی دست و پنجه نرم کرد. مشکلاتی که از قبل قابل پیش بینی بود اما مسئولان وارد گود که شدند به فکر حل آنها افتادند.
در مراسم اختتامیه نمایشگاه کتاب
معاون اول رئیس جمهور در اختتامیه نمایشگاه کتاب تهران ترویج کتاب را جزو سیاستهای قطعی دولت دانست و با اشاره به خروج آمریکا از برجام گفت: وحدت و انسجام ملت تنها راه خروج از کشور از مشکلات است.
در مراسم معرفی و بررسی کتاب کمدی اشتباهات عنوان شد
منتقد کتاب ساعت‌ساز نابینا گفت: در شرایط کنونی نهادهای فرهنگی که ظاهراً برای رصد و پاسخ به شبهات اعتقادی مأموریت و مسئولیت دارند، نسبت به هجوم همه جانبه به بنیاد ایمان یعنی توحید، حساسیت لازم را بروز نمی‌دهند.
نگاهی به کتاب بازار سیاه گیسو
وقتی هجو از حالت شخصی درمی‌آید و جنبه عام به خود می‌گیرد، تبدیل به طنز می‌شود. وقتی هم هزل از دایره محدود و خصوصی‌اش درمی‌آید، تبدیل به فکاهه می‌شود.
۳