یک خطیب تهرانی گفت: در سیر امامت حضرت اباعبدالله (ع) می‌بینیم که ایشان تدبیر احسن کرد که این تدبیر برای ما به خصوص در زمان تحریم قابل استفاده است.
محبت حسین(ع) جدای از دین نیست که بلکه جزء متن دین است. این مجالسی که شرکت می کنید برای حفظ این اصل است. آدم باید این اصل دین را حفظ کند تا بماند.
در جهان تشیع هیچگاه مسابقه مرجعیت نبوده و هرگاه یکی از آنان فقیه جامع الشرایط اعلم بوده سکان هدایت امت را به دست داشته است و بقیه هم در کنار او بوده اند. مراجع مطرح در عالم تشیع در هر دوره ای همیشه کمتر از عدد انگشتان دست بوده اند.
کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: به محض شنیدن نام کربلا حضرت فرمودند که اینجا باید ساکن شویم و قافله‌مان را اینجا مستقر کنیم و خبر دادند که اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند.
بررسی نقش اقتصاد در حیات و ممات ایمان
اقتصاد مریض، فرهنگ مریض را همراه خود به ارمغان می‌آورد. مبنایی‌ترین ساختار فرهنگی یک جامعه خانواده آن می‌باشد. بعد کالبدی و سخت‌افزاری خانه و خانواده به اقتصاد یک کشور وابسته می‌باشد. با بروز بحران‌های اقتصادی ناشی از جریان اموال حرام و شبهه‌ناک و سوءمدیریت در توزیع ثروت بر مبنای اصل عدل، باید منتظر فروپاشی کانون خانواده‌ها بود
کارشناس علوم قرآنی گفت: کاروان "امام حسین (ع) " زمانی که از مکه به سوی کربلا حرکت کردند، منازل متعددی را پشت سر گذاشتند و در حالی که چند منزل تا کربلا فاصله باقی مانده بود، حر بن یزید ریاحی نخستین کسی بود که جلوی امام (ع) و کاروان کربلا را گرفت.
امام صادق (ع) در حدیثی به ثواب اشک بر امام حسین (ع) اشاره می‌کند.
علمای اسلام در کتب ادعیه خویش روایاتی را درباره اعمال و آداب شب و روز اول ماه محرم بیان کرده‌اند.
امام رضا (ع) در مورد پدر بزرگوارشان نقل می کنند که در دهه اول محرم کسی خنده امام موسی بن جعفر (ع) را نمی دید.
مراجع فکری جوانان ابتدای انقلاب چه‌کسانی بودند؟
دکتر شریعتی را نمی‌توان مرجع فکری منفک از انقلاب خمینی دانست، چه آنکه وی خود از امام به عنوان «مرجع بزرگ عصر ما» یاد می‌کند و در کتاب «خودسازی انقلابی» درباره ایشان صفاتی، چون «.. منشأ ظهور روح‌های انقلابی و شخصیت‌های پارسا، آگاه و دلیری که به خاطر وفادار ماندن به ارزش‌های انسانی و...» به کار می‌برد
۵