احادیث معصومین(علیهم السلام) به مثابه چراغ‌هایی هستند که در ظلمات و تاریکی‌ها مسیر را به انسان نشان می‌دهند.
مراجع فکری ابتدای انقلاب جوانان چه کسانی بودند؟
اگر شهید مطهری را به عنوان یکی از بازو‌های اصلی امام (ره) در ترویج ایدئولوژی انقلاب بدانیم، شهید بهشتی نیز با لقب بازوی قدرتمند اجرایی و استراتژیست حکومت اسلامی در حین استقرار و یکی از مهم‌ترین مراجع فکری مهم روز‌های نخست انقلاب محسوب می‌شدند
اشک آن زمان چشمان انسان را نوازش می‌دهد که یا وصلی حاصل شده یا هجرانی! یا چیزی عطا شده یا امری فوت شود. گاه انسان با رسیدن خیری شاد می‌شود و در آن هنگام اشک شوقی می‌ریزد و گاه انسان بر اثر فوت امری ناراحت شده و اشک حزن جاری می‌شود. منشأ این دو حالت چیست و تفاوت این دو چه می‌باشد؟
نمایی زیبا از حال و هوای این شب‌های بین الحرمین کربلا را در عکس زیر مشاهده می‌کنید.
امام صادق علیه‌السلام در کلامی گهربار نفس های کسانی که به خاطر مظلومیت اهل بیت پیامبر صلی الله علیه و آله اندوهگین شوند را تسبیح و اندوهشان را عبادت دانسته‌اند.
یک خطیب تهرانی گفت: در سیر امامت حضرت اباعبدالله (ع) می‌بینیم که ایشان تدبیر احسن کرد که این تدبیر برای ما به خصوص در زمان تحریم قابل استفاده است.
محبت حسین(ع) جدای از دین نیست که بلکه جزء متن دین است. این مجالسی که شرکت می کنید برای حفظ این اصل است. آدم باید این اصل دین را حفظ کند تا بماند.
در جهان تشیع هیچگاه مسابقه مرجعیت نبوده و هرگاه یکی از آنان فقیه جامع الشرایط اعلم بوده سکان هدایت امت را به دست داشته است و بقیه هم در کنار او بوده اند. مراجع مطرح در عالم تشیع در هر دوره ای همیشه کمتر از عدد انگشتان دست بوده اند.
کارشناس ارشد علوم قرآنی گفت: به محض شنیدن نام کربلا حضرت فرمودند که اینجا باید ساکن شویم و قافله‌مان را اینجا مستقر کنیم و خبر دادند که اینجاست که یاران ما را به شهادت می‌رسانند.
بررسی نقش اقتصاد در حیات و ممات ایمان
اقتصاد مریض، فرهنگ مریض را همراه خود به ارمغان می‌آورد. مبنایی‌ترین ساختار فرهنگی یک جامعه خانواده آن می‌باشد. بعد کالبدی و سخت‌افزاری خانه و خانواده به اقتصاد یک کشور وابسته می‌باشد. با بروز بحران‌های اقتصادی ناشی از جریان اموال حرام و شبهه‌ناک و سوءمدیریت در توزیع ثروت بر مبنای اصل عدل، باید منتظر فروپاشی کانون خانواده‌ها بود
۲