خداوند با نازل کردن آیه‌ای در روز ۲۴ ذی‌الحجه (مباهله) نعمت را بر مسلمانان افزون کرد، برای این روز اعمالی چون صدقه‌دادن و خواندن زیارت جامعه کبیره سفارش شده است.
حجت‌الاسلام سبحانی در یادداشتی:
متأسفانه برخی به جای ورود در موضوعات فلسفی، با طعنه‌پردازی سعی می‌کنند باب بحث و گفت‌وگوی جدی را ببندند و از نقد جدی نظریات جلوگیری کنند.
رابطه نسبت نفس و بدن در نگاه فلاسفه غرب
موضوع تفکیک یا وحدت نفس و بدن یا انکار وجود یکی از آنها، بی‌اغراق یکی از مهم‌ترین موضوعات فلسفه اسلامی و غربی است که مقولاتی، چون دوگانه ذهن- عین (سوژه- ابژه) در پی آن مطرح شده است
تلاش دشمنان در ایجاد بدگمانی بین دو ملت است و باید حواسمان جمع باشد که تحت تأثیر القائات آنان قرار نگیریم و البته اگر تخلفی در جایی صورت پذیرد در هر دو کشور مکانیزم قانونی برای پیگیری وجود دارد. در پی حرف و حدیث‌هایی که اخیراً در فضای مجازی و رسان‌های نسبت به سفر زائران عراقی به شهر‌های ایران مطرح شده است، مرتضی نجفی قدسی مدیر دارالقرآن علامه طباطبایی برای تنویر افکار عمومی نسبت به این موضوع، یادداشتی قلمی کرده است.
نگاهی به تمایزات و تشابهات ماهیت تفکر اعتزالی و شیعه
معتزله می‌گویند ما توحید افعالی را فدای عدل الهی نموده‌ایم و اشاعره در مقابل می‌گویند عدل الهی را فدای توحید افعالی کرده‌ایم، اما هر دوی این گروه‌ها از نظر امامیه دچار افراط و تفریط شده‌اند و نتوانسته‌اند به حقیقت نسبت توحید به عدل الهی دست یابند
وقتی از ضرورت فقه تخصصی سخن به میان می‌آید انتظار می‌رود از معدود تلاش‌های صورت گرفته در این زمینه سخن به میان آید و مورد تأکید به عنوان الگوی در این مسیر معرفی شود.
آسیب‌شناسی خلأ فقه تخصصی در حوزه علمیه
شهید مطهری را می‌توان اسلام‌شناسی دانست که ضمن آشنایی با علوم اسلامی و تبلیغ آن در جامعه، در دوران حیات خود تلاش ویژه‌ای برای ارائه مدلی روزآمد در ساختار حوزه‌های علمیه به منظور کاراتر ساختن هرچه بیشتر آن کرد.
۱۲