به قلم فرزاد جهان‌بین
کتاب «باغبانی فرهنگ» اثر فرزاد جهان‌بین توسط نشر نهضت نرم‌افزاری (وابسته به انتشارات انقلاب اسلامی) در ۱۲۰ صفحه منتشر شد.
بررسی تأکیدات امام (ره) و رهبری بر مفهوم هویت ملی
مفهوم ایرانی بودن تنها به عنوان عنصر معین و یاریگر اسلامیت برای شکل‌گیری هویت جمعی قابل پذیرش است و چه بسا آنجا که «ایرانیت» خود را مستقلاً به عنوان هویت ملی تعریف نموده و مقابل اسلامیت بایستد، کاربرد مؤثری در تقویت هویت ملی نخواهد داشت
تأملی در ریشه و مختصات «الهیات لیبرال»
در اسلام مفهوم «معنویت» موضوعی مهم و اساساً روح همه فعالیت‌های دینی است. اما باید به تفاوت‌هایی توجه کرد که بین معنویت لیبرال تجویزی از سوی این جریان با معنویت اسلامی و شیعی وجود دارد.
آیت‌الله اراکی در تبیین فقه حکومت:
اگر کسی شب عید فطر در منزل خود نبوده و مهمان باشد تکلیف فطریه او چه می‌شود؟ آیا دادن فطریه از وی ساقط شده و بر عهده میزبان می‌باشد؟
حداقل میزان زکات فطریه را رهبر معظم انقلاب ۸ هزار تومان، برخی مراجع دیگر ۹ هزار تومان و دیگر مراجع نیز معادل یک صاع (۳ کیلوگرم) گندم طبق قیمت محل خود مکلف اعلام کردند.
مروری بر کتاب «الانسان» علامه طباطبایی
‌می‌توان اثر شریف «الانسان» را اثری مهم از مرحوم علامه طباطبایی دانست که با بهره‌گیری از نگاه قرآنی و تفسیری ایشان کوشیده تا پاسخی برای معرفت‌شناسی و پرسش «از کجا آمده‌ام، آمدنم بهر چه بود و به کجا می‌روم آخر» مهیا نماید.
اخیراً اتفاقی در رسانه ملی به وقوع پیوست که راهبرد‌های اساسی نظام در وحدت اسلامی میان مذاهب را تحت‌الشعاع قرار داد.
بررسی نقش طبقه نوکیسه در تغییر سبک زندگی اجتماعی
پدیده‌ای که این روز‌ها شاهدش هستیم «سلبریتی‌های نوکیسه» جای خود را در کنار چهره‌های فرهنگی و سیاسی به مدد شبکه‌های اجتماعی باز کرده‌اند و مردمان زیادی را از طرق همین ابزار‌ها مفتون خود ساخته‌اند.
۱