انتقاد تند دادستان کل کشور از وزیر ارتباطات:
حجت الاسلام منتظری گفت: امروز فضای مجازی بستر ننگ‌آوری برای تحقق جرایم اخلاقی و مالی شده و این در حالی است که وزیر ارتباطات برای پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند.
محمد مهاجری*
پدیده در‌های چرخان پدیده‌ای است که منجر به استفاده رفت‌وآمدکنندگان از این در‌ها یا سوءاستفاده مطلق آن‌ها از این اطلاعات و رانت‌های مختلف خواهد شد.
پس از سپری شدن ماه‌های متمادی از خروج امریکا از برجام و وعده‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و پایبند ماندن به الزامات متقابل در چارچوب این توافق، از ابزار حمایت از مبادلات تجاری این اتحادیه (اینستکس) پرده‌برداری شد البته در تاریکی و ابهامات فراوان!
نقدی بر اصلاح یک قانون
مسئله جرم سیاسی از مسائل مهم در عالم حقوق و سیاست است. تلفیق مسائل جدی پیرامون حقوق و آزادی‌های فردی، نظم عمومی و مقتضیات عالم سیاست در این موضوع، در پیش گرفتن راه‌حلی میانه را با سختی مواجه می‌کند.
وزیر دادگستری گفت: برای کاهش آمار زندانیان و نیز هزینه های تحمیل شده به نظام و کشور باید مجازات بدل از حبس با تغییر رویکرد قضات در سطح گسترده تری عملیاتی می شود.
بیانیه تحلیلی حقوقی مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج در خصوص لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته بین‌المللی و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین­‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم به شرح زیر می‌باشد: 
نحوه برگزاری آزمون وکالت از دانشجو تا حقوقدان را شاکی کرده است
کمبود وکیل در کشور به یکی از معضلات اصلی حوزه خدمات حقوقی تبدیل شده است. هرچند در اکثر کشور‌ها برای ورود متقاضی به این حرفه از آزمون وکالت استفاده می‌کنند، اما تفاوت اصلی آن در نحوه برگزاری این آزمون در ایران و سایر کشور‌های دنیاست.
بعضی از نوشته‌ها مضرات پزشکی موضوع را برای شما تشریح و بعضی دیگر، محدودیت‌های شرعی کار را تفسیر کرده‌اند. بعضی دیگر هم از دریچه فرهنگ کهن ایرانی و نسبت آن با فرهنگ غربی به موضوع نگریسته‌اند.
رئیس کانون وکلا در گفت‌وگو با «جوان» از مفسده‌های اعطای کیلویی پروانه وکالت به اشخاص خاص می‌گوید
به صورت فرضی از سال ۷۳ تا امروز اگر سالی ۱۵۰ نفر در کانون مرکز در نظر بگیریم، در این ۲۳ سال بیش از ۳ هزار و ۶۰۰ نفر بازنشسته جذب کانون شدند. ماامروز یکی از معضلات همین مسئله است. اگر یک قاضی، وکیل شود و از دانش خود بهره ببرد هیچ ایرادی ندارد، اما مشکل وقتی است که از رانت خود استفاده می‌کند. ما فرشته عدالتی داریم که چشمان آن را بستیم و ترازو و شمشیر به دست وی دادیم، اما با این‌کار چشم وی را باز می‌کنیم تا نگاه کند و به نفع یک نفر کفه ترازو را پایین بکشد تنها در سال ۹۶ برای همین بند «د» ۱۸۵ نفر را در کانون مرکز جذب کردیم.
تحقق و رعایت حقوق مسافران حین تاخیر پروازهای داخلی یکی از مهم ترین نکاتی است که باید به آن اشاره کرد، به ویژه در روزهایی که بعضا شاهد تاخیرهای چندساعته و حتی لغو پروازها هستیم آگاهی مسافران از این حقوق، بیشتر به آن‌ها کمک خواهد کرد.
۵