حمل، عرضه و فروش جانوران وحشی زنده یا مرده و اجزای آن‌ها بر اساس ماده ۷ و ۱۰ قانون شکار و صید بدون کسب پروانه یا مجوز از سازمان حفاظت از محیط‌زیست ممنوع و جرم بوده و برای مرتکبین جزای نقدی و حبس از یک تا شش ماه را در پی دارد.
زمان تکاندن جیب سینماگران کی می‌رسد؟
نماینده دادستانی در جلسه رسیدگی به پرونده هدایتی در بانک سرمایه اعلام کرده که بخشی از پول‌های کثیف هدایتی را باید در شبکه نمایش خانگی و سینما جست‌وجو کرد. رسول امیرقهرمانی در دادگاه حسین هدایتی از پول‌های کثیفی که وارد عرصه تولید فیلم شده و چک‌های آن هم موجود است، سخن گفت.
رضایتنامه والدین به معنای سلب مسئولیت از مسئولان اردو‌های دانش‌آموزی نیست
مدیرکل فرهنگی، هنری، اردویی آموزش و پرورش: «نسبت به جان دانش‌آموزان مسئولیت بزرگی داریم. بنابراین نگرانی اولیا نسبت به شرکت فرزندان خود در اردو‌های دانش‌آموزی کاملاً منطقی است و وزارتخانه باید با ایجاد شرایط رضایت‌بخش و مطمئن نسبت به کسب اطمینان والدین اقدام کند»
حکم بدوی رسیدگی به پرونده دکل نفتی گمشده روز گذشته صادر شد.
سیدمحمد مهدی غمامی *
در مباحث حقوقی «اصل صلاحیت» مبین این قاعده حقوقی است که اختیارات مراجع قانونی صرفاً به موجب قانون ایجاد می‌شود و تا هر میزان که قانون تصریحی داشته باشد منحصر به همان تصریح قانون و نه بیشتر، صلاحیت تکلیفی یا تخییری به همراه مسئولیت پاسخگویی ایجاد می‌شود.
علی تقی‌نژاد *
احتمالاً تاکنون خیلی از مردم با قوانین و مقررات مرتبط و مهم با امر درخت و درختکاری آشنایی ندارند یا خیلی گذرا چیز‌هایی دیده یا شنیده‌اند. قصد نگارنده از این مطلب کوتاه، ضمن نگاهی گذرا به قوانین و مقررات، تأکید بر تکلیف‌مداری شهروندان جامعه نسبت به محیط پیرامونی و طبیعی خود است.
«افراد مادى، تحلیل مادى دارند و فکر مى‌کنند مردم براى دنیا دور پیامبر جمع شده‌اند، لذا مى‌گویند کمک نکنید تا پراکنده شوند. لاتُنفِقُوا... حَتّی ینفَضُّوا...»
گروه حقوقی روزنامه «جوان» با استناد به قوانین موجود موارد توقف اجرای مجازات و دادرسی را مورد بررسی قرار داده است
جرم‌شناسان معتقدند مجازات مجرم، هدف مطلق نیست، بلکه مجازات وسیله‌ای برای اصلاح و بازپروری یا ارعاب مجرم است. در واقع مجازات راهی است برای اصلاح بزهکار تا به واسطه آن به جامعه برگردد، اما همیشه این اعمال مجازات آثار اصلاحی به دنبال ندارد و در مواردی طبق قانون می‌توان از اجرای مجازات صرف‌نظر کرد که به آن عوامل «سقوط مجازات» یا «توقف دادرسی» می‌گویند.
گفتار‌ها و یادداشت‌هایی از اساتید حقوق راجع به رأی دیوان بین‌ا‌لمللی دادگستری در قضیه توقیف اوراق بهادار بانک مرکزی ایران
نظر به این احراز صلاحیت، گروه حقوقی روزنامه «جوان» ضمن مصاحبه و نیز دریافت نظرات اساتید حقوقی، تحلیل حقوقی این احراز صلاحیت و آورده‌های آن برای جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه می‌خوانید.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر خبر داد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر از شناسایی و توقیف محموله قاچاق ۸۳ رأس دام زنده در این شهرستان خبر داد.
۴