«افراد مادى، تحلیل مادى دارند و فکر مى‌کنند مردم براى دنیا دور پیامبر جمع شده‌اند، لذا مى‌گویند کمک نکنید تا پراکنده شوند. لاتُنفِقُوا... حَتّی ینفَضُّوا...»
گروه حقوقی روزنامه «جوان» با استناد به قوانین موجود موارد توقف اجرای مجازات و دادرسی را مورد بررسی قرار داده است
جرم‌شناسان معتقدند مجازات مجرم، هدف مطلق نیست، بلکه مجازات وسیله‌ای برای اصلاح و بازپروری یا ارعاب مجرم است. در واقع مجازات راهی است برای اصلاح بزهکار تا به واسطه آن به جامعه برگردد، اما همیشه این اعمال مجازات آثار اصلاحی به دنبال ندارد و در مواردی طبق قانون می‌توان از اجرای مجازات صرف‌نظر کرد که به آن عوامل «سقوط مجازات» یا «توقف دادرسی» می‌گویند.
گفتار‌ها و یادداشت‌هایی از اساتید حقوق راجع به رأی دیوان بین‌ا‌لمللی دادگستری در قضیه توقیف اوراق بهادار بانک مرکزی ایران
نظر به این احراز صلاحیت، گروه حقوقی روزنامه «جوان» ضمن مصاحبه و نیز دریافت نظرات اساتید حقوقی، تحلیل حقوقی این احراز صلاحیت و آورده‌های آن برای جمهوری اسلامی ایران را مورد بررسی قرار داده است که در ادامه می‌خوانید.
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر خبر داد
دادستان عمومی و انقلاب شهرستان ملایر از شناسایی و توقیف محموله قاچاق ۸۳ رأس دام زنده در این شهرستان خبر داد.
انتقاد تند دادستان کل کشور از وزیر ارتباطات:
حجت الاسلام منتظری گفت: امروز فضای مجازی بستر ننگ‌آوری برای تحقق جرایم اخلاقی و مالی شده و این در حالی است که وزیر ارتباطات برای پاکسازی فضای مجازی همکاری نکرده و نمی‌کند.
محمد مهاجری*
پدیده در‌های چرخان پدیده‌ای است که منجر به استفاده رفت‌وآمدکنندگان از این در‌ها یا سوءاستفاده مطلق آن‌ها از این اطلاعات و رانت‌های مختلف خواهد شد.
پس از سپری شدن ماه‌های متمادی از خروج امریکا از برجام و وعده‌های اتحادیه اروپا برای حفظ برجام و پایبند ماندن به الزامات متقابل در چارچوب این توافق، از ابزار حمایت از مبادلات تجاری این اتحادیه (اینستکس) پرده‌برداری شد البته در تاریکی و ابهامات فراوان!
نقدی بر اصلاح یک قانون
مسئله جرم سیاسی از مسائل مهم در عالم حقوق و سیاست است. تلفیق مسائل جدی پیرامون حقوق و آزادی‌های فردی، نظم عمومی و مقتضیات عالم سیاست در این موضوع، در پیش گرفتن راه‌حلی میانه را با سختی مواجه می‌کند.
وزیر دادگستری گفت: برای کاهش آمار زندانیان و نیز هزینه های تحمیل شده به نظام و کشور باید مجازات بدل از حبس با تغییر رویکرد قضات در سطح گسترده تری عملیاتی می شود.
بیانیه تحلیلی حقوقی مرکز اندیشه و همفکری راهبردی بسیج در خصوص لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون سازمان ملل متحد برای مبارزه با جرائم سازمان‌یافته بین‌المللی و لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین­‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم به شرح زیر می‌باشد: 
۳