«اومانیته» که یکی از قدیمی‌ترین روزنامه‌های فرانسوی است اخیراً اعلام ورشکستگی کرده است. تیراژ این روزنامه در زمان اعلام ورشکستگی به کمتر از ۳۳ هزار نسخه در روز رسید.
یک شرکت تجاری، اپل را به خاطر نقض حق ثبت اختراع و استفاده از یکی از اختراعات ثبت شده خود در نرم افزار نقشه گوگل مورد پیگرد قضایی قرار داد.
اعمال تعرفه ۱۵ درصدی برای واردات مقوایی که استفاده از آن در ارتباط مستقیم با سلامت مردم است، نکته‌ای است که با اعتراض علی فرهمندی، عضو هیئت مؤسس انجمن صنایع سلولزی همراه است. به اعتقاد او، به دلیل اهمیت استفاده از مقوای FBB در حفظ سلامت جامعه، باید امتیازات خاصی برای واردات این مقوا در نظر گرفته شده یا حداقل تعرفه آن برداشته شود.
مراسم عیادت از جانبازان و ایثارگران مدافع حرم توسط سازمان بسیج مداحان کشور در نقاهتگاه شهید حاج حسین همدانی برگزار گردید.
در همه کشور‌ها از سوخت مالیات می‌گیرند و به حمل‌و‌نقل عمومی کمک می‌کنند. برعکس در کشور ما به سوخت یارانه می‌دهند و کمکی هم به توسعه حمل و نقل عمومی نمی‌شود.
فتاح خبر داد
رئیس کمیته امداد از افزایش ۵ /۲ برابری اعتبارات اشتغال مددجویان در سال ۹۸ خبر داد و گفت: سهم شبکه بانکی در پرداخت تسهیلات اشتغال به مددجویان امداد به ۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
با فروکش سیل در استان‌های سیل‌زده، سیل کمک‌های مردمی نه فقط فروکش نکرده بلکه گسترده‌تر نیز شده است. حالا گروه‌های جهادی با حضور در مناطق سیل‌زده تلاش می‌کنند تا همه چیز به روال عادی بازگردد. آن‌هایی هم که امکان حضور در مناطق سیل‌زده را ندارند با همه داشته‌هایشان به مصاف با لشکر سیل و ویرانی‌های به جای مانده از آن آمده‌اند تا با سیل همدلی سیل را شکست دهند.
دهه شصتی‌هایی که برای درس خواندن، ازدواج و اشتغال همیشه چالش داشته‌اند، حالا با چالشی تازه مواجه‌اند؛ جوانان دهه شصتی در حال گذار از سن باروری هستند و همین مسئله هم موجب شده تا از سال ۹۵ میزان تولد در کشور سیر نزولی بیاید و سالانه ۴۰هزار مورد از تولد‌ها کم شود. دهه شصتی‌های مجردی که حالا در آستانه ۴۰ سالگی قرار دارند، اگر شرایط مناسب ازدواج برایشان فراهم نشود، برای همیشه از چرخه فرزندآوری خارج می‌شوند. این مسئله برای کشوری همچون ایران که در تنگنای جمعیتی قرار دارد، چالش برانگیز است.
تابستان نزدیک است و برای خیلی‌ها جان می‌دهد برای تلف کردن زمان. «برتراند راسل» در جایی گفته که زمانی که از تلف شدنش لذت ببریم، زمان تلف شده نیست! با این حال تلف کردن این زمان به طوریکه بتوان از آن لذت برد و لذت آن را هم فراموش نکرد، کار هر کسی نیست.
نگاهی انتقادی به گروه‌هایی که مصائب مردم را ابزار سیاسی خود می‌کنند
سیل اخیر و درگیری پهنه بزرگی از خاک سرزمینمان با این بلای خانمان سوز یکبار دیگر این فرصت را در اختیار برخی گروه‌ها قرار داد تا به اسم نجات و دلسوزی برای مردم، عکس و فیلم مورد نظر خود را تهیه کنند و غیب شوند
۸