جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین از آرین غلامی دانش آموز انقلابی و شطرنج باز حریف اسراییلی؛ تجلیل کرد.
بیش از ۲۵ میلیارد و سیصد میلیون ریال کمک‎های مردمی در گردهمایی اکران فیلم تختی برای مردم سیل زده کشورمان جمع آوری و تحویل سازمان هلال احمر شد.
سرهنگ مهدی شکیب
کلاهبرداران پیامکی هر روز به شکلی نوین و با سبک و سیاقی جدید طرح‌های مجرمانه خود را عملی می‌کنند، برنده شدن در انواع قرعه‌کشی‌ها، در خواست کمک‌های مردمی، چوپان دروغگو، بزن به این شماره حساب، پیامک دوستیابی، برنده شدن جایزه در ایام خاصی از سال یا به عناوین مختلف از جمله ترفند‌هایی است که هر روز برخی از شهروندان را در دام می‌اندازد.
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی به‌جز فیلترینگ دارد ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.
یک تحقیق منتشر شده توسط آکادمی ملی علوم، مهندسی و پزشکی در نروژ که روی چندین شهر بزرگ حادثه‌دیده از سیل انجام شده، موضوع جالبی را روشن می‌کند. این تحقیق نشان می‌دهد، درست است طوفان و سیل به شهر رسیده و تمام محله‌های فقیر و غنی را در برگرفته، اما به محله‌های فقیرنشین بسیار بیشتر آسیب رسانده است، به‌علاوه این مناطق اغلب نیروی مداخله‌گر قوی را برای تعمیر و بازسازی‌های بعد از سیل نیز ندارند.
۲۷ روز از آغاز بحران سیل می‌گذرد؛ بحران سیل در برخی مناطق فروکش کرده، اما بحران‌های تازه‌ای در مناطق سیل‌زده در راه است. در خوزستان، بوشهر، فارس و کرمان با تشدید بارندگی‌ها لشکر ملخ هم به لشکر سیل پیوسته است. احتمال شیوع بیماری انگلی سالک یا «لیشمانیوز پوستی» است که ارتباط تنگاتنگی با تغییرات محیطی مانند تغییرات آب و هوا، وقوع سیل و ساخت‌و ساز‌های بی‌رویه دارد نیز به مرحله هشدار رسیده است. گزارش‌ها از اردوگاه‌های سیل‌زده از بروز برخی بیماری‌های پوستی به دلیل شرایط نامساعد بهداشتی حکایت دارد و نگرانی از اپیدمی بیماری عفونی همچون وبا، کابوس مردم مناطق سیل‌زده شده است. با تمام این‌ها وزیر بهداشت و سایر مسئولان این وزارتخانه تأکید می‌کنند: «در مناطق سیل‌زده هیچ اپیدمی نداشتیم.»
اعمال نفوذ و زد و بند متهمان با مقامات استانی
متهم ردیف اول، فرزند استاندار سابق و داماد استاندار فعلی است! هرچند خدا را شاهد گرفت که هیچ کجایی از نفوذ این افراد استفاده نکرده است، اما اظهارات نماینده بانک مرکزی و دادستان در رد اظهارات وی گواه این امر بود که اصل روند فعالیت غیرقانونی مؤسسات البرز ایرانیان و ولیعصر بر پایه همین زد و بند مقامات استانی پیش رفته است. تا جایی که انجام امور قضایی و مکاتبات هم با تأخیر صورت می‌گرفته و حتی در برخی موارد مانع اجرای دستورات می‌شده است.
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور با بیان اینکه مسدود شدن صفحه شخصی بسیاری از مسئولان ما در اینستاگرام بزرگترین بی‌احترامی به ملت ایران بوده، اعلام کرده که اگر دولت راهکار مناسبی در این زمینه ارائه نکند، چاره‌ای جز فیلتر اینستاگرام وجود ندارد.
معاون دادستانی کشور:
معاون امور فضای مجازی دادستان کل کشور گفت: دولت اگر راهی بجز فیلترینگ دارد ورود کرده و بر آن اعمال حاکمیت کند؛ اما اگر واقعاً راهی باقی نمانده، چاره‌ای جز فیلتر شدن اینستاگرام نیست.
مدیرکل دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت به تشریح آمار ازدواج و طلاق جوانان ایرانی پرداخت.
۷