یک پژوهش تازه در بریتانیا نشان می‌دهد که کمتر از یک‌دهه، تعداد کودکانی که در این کشور در فقر زندگی می‌کنند، یک‌میلیون نفر افزایش یافته است.
طبق آخرین سرشماری، ۹میلیون و ۷۶۹ هزار نفر در سن متعارف ازدواج و هرگز ازدواج نکرده داریم و همچنین تعداد افرادی که از سن متعارف ازدواج عبور کرده‌اند، اما هنوز به سن تجرد قطعی نرسیده‌اند یک میلیون و ۸۱۰هزار نفر است. علاوه بر این ۲۲۰هزار نفر مجرد قطعی و ۱۱میلیون و ۸۰۰هزار نفر مجرد هرگز ازدواج نکرده در کشور داریم که با احتساب افراد بدون همسر در اثر فوت یا طلاق، جمعیت مجردان ایران به رقم ۱۳میلیون و ۳۲هزار نفر می‌رسد. این رقم حدود یک ششم جمعیت کشور است که بر این اساس و با وجود سیاست‌های ابلاغی، تجردگرایی برای تصرف پنج ششم دیگر جمعیت خیز برداشته است. آمار‌های کاهشی ازدواج و افزایشی طلاق گواه ضریب نفوذ تجردگرایی در بین افراد جامعه است.
معاون توسعه و مدیریت منابع دانشگاه علوم پزشکی گلستان از افتتاح ۲۲ پروژه بخش سلامت با اعتبار ۱۸۶ میلیارد تومان در سفر رئیس‌جمهـور و اعضـای کابینـه خبــرداد.
دادستان تهران خبر داد
عباس جعفری دولت آبادی در نشست بررسی وضعیت پرونده‌های پیش‌­فروش خودرو که با مدیران برخی شرکت‌های خودروسازی و نمایندگان دستگاه‌های ذی‌ربط برگزار شد، نارضایتی مردم از وضعیت پیش‌­فروش خودرو را مورد اشاره قرار داد و آمار‌های جزئی از تخلفات و شکات شرکت‌های لیزینگی و صدور حکم علیه این شرکت‌ها ارائه کرد. نگین خودرو، پاسارگاد خودرو و خلیج‌خودرو از جمله شرکت‌هایی هستند که در این رابطه محکوم شده‌اند و مجرمان این شرکت‌ها هم در حال سپری کردن دوره محکومیت‌شان هستند.
دختر سیرجانی در پاسخ به این سوال که آیا قصد داری که رضایت بدهی؟ گفته:‌ «من اصلا شکایت نکردم که بخواهم رضایت بدهم. حالا هم شکایتی ندارم.»
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی پیشنهاد جدید نمایندگان درباره وام ۶۰میلیونی ازدواج را تشریح کرد و توضیحاتی درباره آن داد.
مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با اشاره به اینکه تلاش می‌کنیم هدایت گروه‌های جهادی با یک عدالت حمایتی همراه شود، گفت: با فعال شدن بازوهای استانی قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از ظرفیت گروه‌های جهادی بومی استانها و شهرستان‌های محروم استفاده می کنیم.
مسائلی در حوزه‌های کارشناسی مطرح می‌شود و هر یک در این خصوص نظری دارند. آن موقع موارد عملیاتی می شود که شهردار لایحه ارسال کند و در شورا مطرح شود و هنگامی که شورا آن را بپذیرد اجرایی خواهد شد.
هزار درد برای کسی که مُسکّن درد است
به مناسبت روز پرستار به سراغ برخی از دانشجویان این رشته رفتیم و پای درد و دل آن‌ها نشستیم؛ آن‌ها شرایط سخت کاری و حقوق پایین را دو مشکل اصلی خود عنوان می‌کنند.
درکل اجرای این لایحه و دریافت پول و عوارض برای تردد در اتوبان‌ها و تونل‌های شهری از نظر قانونی خلاف است و برای چیزی که از مردم یک‌بار عوارض گرفته شده نباید دوباره عوارض گرفته شود.
۷