علیرضا سزاوار
رئیس کمیسیون انرژی، استاندارد مصالح و محیط‌زیست سازمان نظام مهندسی کشور در گفت‌وگویی با خبرگزاری ایسنا از موضوعاتی گلایه کرده که ناشی از غفلت‌های بزرگ خود نظام مهندسی است.
تصمیم بر سر خصوصی‌شدن آموزش پزشکی را شاید بتوان نخستین آزمون جدی سعید نمکی سرپرست تازه نفس وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی دانست. میراث سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی برای این وزارتخانه یکی دوتا نیست، اما آخرین و پرحاشیه‌ترین میراث وی خصوصی‌سازی آموزش پزشکی بود که چند روز پس از رفتنش از ساختمان ایوانک این بخشنامه از سوی معاون آموزشی وزارت بهداشت برای اجرا ابلاغ شد؛ نامه‌ای که به محض ابلاغ با واکنش شدید فعالان دانشجویی و کارشناسان حوزه سلامت و آموزش هم مواجه شد. تلاقی این ماجرا با انتصاب سعید نمکی به سرپرستی وزارت بهداشت همراه بود و همین مسئله وی را در همان آغاز راه در مسیر آزمونی سخت قرار داد‌ه است؛ آزمونی که سرپرست وزارت بهداشت برای مواجه با آن در نخستین گام در نامه‌ای به معاونت آموزشی این وزارتخانه بر بازنگری آیین‌نامه خصوصی‌سازی رشته‌های پزشکی تأکید کرد.
عجیب است گاهی اظهارنظرات و تصمیمات برخی از مسئولان خواسته یا ناخواسته مردم را دعوت به شورش می‌کند! این موضوع به تازگی در حوزه اداره شهر تهران بیش از پیش به چشم می‌خورد. خط‌شکن این موضوع استاندار سابق تهران بود که سیاست گران‌کردن هزینه زندگی در تهران را به عنوان یک ضرورت مدیریتی مطرح کرد و بعد از آن برخی از اعضای شورای شهر پایتخت تک‌مضراب‌هایی با این مضمون می‌نوازند و در نهایت نیز مدیریت شهر تهران در پی یافتن درآمد پایدار برای پایتخت، دست به جیب شهروندان شد. بر این مبنا معاونت حمل‌و‌نقل و ترافیک این هفته پیش‌نویس لایحه‌ای را به معاونت برنامه‌ریزی، توسعه شهری و امور شورا‌های شهرداری تهران ارائه کرده است که براساس آن پنج تونل تهران و اتوبان صدر مشمول دریافت عوارض عبور و مرور می‌شود. پیش‌نویس این لایحه در اداره تدوین قوانین و مقررات شهرداری تهران مورد بررسی قرار گرفته و این لایحه از لحاظ کارشناسی و حقوقی بررسی‌شده که در نهایت به تأیید رسیده است و احتمالاً به زودی به شورای شهر ارسال می‌شود.
رئیس ستاد بحران کشور گفت: ۱۲۰ میلیون تن انواع مواد غذایی بویژه کشاورزی سالانه در کشور تولید می‌شود که ۳۶ میلیون تن آن به شیوه‌های مختلف هدر می‌رود که فاجعه محسوب می‌شود.
روایت جالب مرحوم آیت‌الله اراکی درباره شخصیت والای میرزا تقی خان امیرکبیر و هدیه امام حسین(ع) به او را در این خبر می‌خوانید.
یک جوان مسیحی از کشور ایتالیا در حرم مطهر رضوی به دین اسلام مشرف شد و با توجه به ارادتی که به حضرت رضا(ع) داشت نام رضا را برای خود برگزید.
مدیر یک مدرسه در مورکم در لانکاشر در شمال غربی انگلستان می‌گوید دانش‌آموزان مدرسه او به حدی گرسنه هستند که پس از ورود به مدرسه در سطل آشغال‌ها دنبال غذا می‌گردند.
کارگران فصلی ومشاغل غیرمستمر مانندفعالیتهای پروژه‌ای درحالی ازمزایای بیمه بیکاری محرومندکه طبق قانون بیمه بیکاری،تمام شاغلان تحت پوشش قوانین کاروتامین اجتماعی باید ازمزایای آن بهره‌مند شوند.
یکی از سهامداران آلفابت علیه گوگل شکایتی تنطیم کرده زیرا مدیران ارشد آن پرونده های آزار جنسی برخی از مدیران ارشد خود را پنهان کرده اند. در این شکایت از ۳ مدیر ارشد گوگل نام برده شده است.
جانشین فرمانده انتظامی البرز گفت: با تلاش مأموران اداره مبارزه با قاچاق کالا و ارز پلیس آگاهی استان، یک دستگاه خودرو کامیونت حامل ۸۱ رأس دام قاچاق در اتوبان «تهران – کرج» توقیف شد.
۱۳