لایحه «قانون مطبوعات و خبرگزاری ها» در 118 ماده تا چند روز دیگر به مجلس تقدیم می‌شود. این لایحه حاصل حدود سه سال کار در دو کمیسیون فرهنگی و لوایح دولت بوده است و در فرآیند تدوین و بررسی آن نمایندگانی از رسانه‌ها در کمیسیون فرعی نیز حضور داشته‌اند.
گفت و گوی «جوان آنلاین» با يك جامعه شناس درباره پدیده جدید شغل سگ گردانی
این روز‌ها خبر قابل تاملی با عنوان سگ گردانی!، کسب و کار جدید در پارک‌های تهران در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌چرخد. شغلی که گفته می‌شود درآمد روزانه حاصل از آن بیش از سایر مشاغل تعریف نشده اجتماعی است، ‏یعنی چیزی حدود ١٠٠ هزار تومان برای هر ساعت گشت و گذار!. در همین رابطه یک حیوان گرد در گفت و گو با روزنامه شهروند گفته است: روزانه اگر شرایط جور باشد یکی دو حیوان را در پارک‌ها و پیاده رو‌ها می‌چرخانم و چیزی حدود ‏٢٠٠ تا ٣٠٠‌هزار تومان دریافت می‌کنم. البته قیمت حیوان گردانی با توجه به قیمت و نژادشان تعیین ‏می شود.
همزمان با روز ملی مبارزه با استکبار و همچنین روز دانش‌آموز، زنگ استکبارستیزی در مدارس کشور طنین‌انداز شد.
توسعه شهر نیازمند توسعه‌یافتگی سازمان شهرداری است
شهر هوشمند به معنای استفاده از ظرفیت‌های آمار، اطلاعات و داده‌های شهر برای تسهیل فرآیند‌های اداره شهر و مشارکت شهروند در اقتصاد شهری است
بحران مالی برای ۱۰۰۰ شهرداری کشور
در حال حاضر ۳۷ هزار دهیاری و بیش از هزار و ۲۶۰ شهرداری در کشور وجود دارد که کمبود منابع مالی عمده‌ترین مشکل مدیران آن است. شهرداری‌ها ۶ درصد از جمعیت کشور را در بر می‌گیرند
زن جوان معتادی که با همدستی دو زن همسایه‌اش باند سرقت از مانتو فروشی‌ها را تشکیل داده بود به دام افتاد.
سازمان بهداشت جهانی اعتیاد به بازی‌های رایانه‌ای را در دسته مشکلات سلامت روان سال‌۲۰۱۸ عنوان کرده است. بی‌شک این نوع بازی‌ها بر جسم و ذهن افراد به ویژه کودکان و نوجوانان تأثیر‌گذار است.
مرد بوکسوری که در حادثه‌ای هولناک دو دختر جوانش و پدر زن و مادر زنش را به قتل رسانده بود، آخرین جزئیات ماجرا را شرح داد.
مرد جوانی که متهم است همسرش را از داخل کامیون به بیرون پرت کرده و به قتل رسانده است در دادگاه ادعا کرد «من همسرم را نکشتم، او خودکشی کرد.»
دیروز و در پی افتتاح سامانه حساب یکپارچه مدارس، علی اللهیار ترکمن، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد دریافت پول نقد در مدارس ممنوع شد.
۱۳